Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brigáda místo práce.

Zdravím,
mám jeden dotaz a potřebuji poradit. Jde o to, že od září přestanu být student. Mám nyní brigádu, kam mohu chodit velmi často a mám ji do konce roku. Poté mi, prý, nabídnou práci na plný úvazek. Jenže si nejsem jistý, jak to je v případě, že nemám práci(tudíž nezaměstnaný) a nejsem student. To období bude tedy od září do prosince, kdy budu mít pouze tu brigádu. Má otázka zní. Co s pracákem? Musím se tam jít nahlásit i když mám tu brigádu? A jak to bude se sociálním a zdravotním pojištěním? Počítám, že zdravotní si asi budu muset platit každopádně, ale sociální bych snad nemusel ne? Děkuji všem za pomoc :).

A pokud už půjde na pracák, tak si může přivydělat max. polovinu minimální mzdy, tedy necelých 5 litrů. Brigáda ho však nezbavuje povinnosti docházet na seance na pracák a obcházení firem, do kterých ho pracák pošle hledat zaměstnání. Celý ten šaškec má pak jedinou výhodu a to, že za něj stát zaplatí ono zdravotní pojištění.

Děkuji za odpovědi. Chápu tedy správně, že na pracák jít musím? Mám jim tedy říkat o brigádě, kterou mám? Mám jim rovnou také říct, že nemám o jinou práci zájem nebo mám dělat, že chci aby mi pomohli, ale u těch pohovorů říkat pravdu? Moc nechápu, proč by mi hledali práci, o kterou vlastně zatím nestojím. A díky tomu nebudu muset platit zdravotní pojištění? Omlouvám se, že se tak ptám, jen se v tom pořád moc nevyznám.