Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvik sed,leh

dobrý den,
po dobu 2 mesicu jsem denně cvicil 100 sklapovacek rano a 100 vecer tzn 200 denně. A nevidim na sobě zadny žadany učinek ve vzhledu.Jen kdyz si sahnu na bricho tak je trochu pevnejsi,ale je to furt bachor
Tak bych se chtel zeptat nekoho kdo ma zkusenosti co delam spatne a nejake rady.
predem dik

jak dlouho trva cviceni? 100 kousku.. 5 minut? to je 300 sekund, 1 za 3 vteriny.. i kdyby to bylo 10 minut (a to by bylo za 6 sekund jedna, takze zalostne pomalu) NEMA TO SMYSL :)

aktivita, pokud ma jit za redukci hmotnosti, musi trvat aspon 30 minut, optimalne 60 minut, pri tepove frekvenci viz obrazek:

http://www.cyklistikakrnov.com/Clanky/Clanky/Proc- m2.gif

doporuceni: chod behat, jezdit na kole, delat cokoliv co ti udrzi tep v teto rovine..

A když o něj bude stát hodně, tak se nemusí ani mýt a holit a v posteli může vyznávat jedinou polohu: na koníčka, viď ? :-D
Tvl. to je teda rada.

To tazatel:
Zhubnutí je otázka toho, kolik toho sežereš. Hubnout x hodinovou denní pohybovou aktivitou je mnohem náročnější cesta. Pokud chceš zhubnout, tak sniž jednoduše svůj denní příjem kalorií. Cvičení, co děláš je ok, ale pomůže jen na vyrýsování břišních svalů až shodíš břicho.
Na to, abys zhubnul není třeba nic jiného než silná vůle a uvědomit si, že vlastně stačí jen něco nedělat (tolik nežrat). Pak to jde samo.

BMI je strasne hloupy ukazatel, protoze u lidi, kteri maji svaly absolutne nefunguje.. optimalni vaha na tvou vysku by mela byt zhruba 85 kilo, ale je potreba to brat s OPRAVDU VELKOU rezervou.. pokud zacnes chodit do fitka a tam pravidelne cvicit, tak vaha bude padat, ale pak se ustali, protoze tuky se budou menit na svaly a svaly maji vetsi hustotu (obrazne receno 1l svalu je mnohem vetsi hmotnost nez 1l tuku)..

doporucil bych: 3-4x tydne kardio cviceni aspon hodinku v rozsahu tepu jak jsem psal vyse.. beh radsi ne, nemusely by to dlouhodobe prezit kolena.. lidi co maji 1.85m proste budou vzdycky tezsi a ty kolena trpi jak svina potom.. optimalni je kolo, ale u neho je potreba tu dobu natahnout aspon na 1.5 hodiny denne, aspon tak to mam u sebe.. hodina byla uplne bez efektu..

dalsi varianty jsou squash, paradni je badminton (pokud holka chodi taky, je to fakt super zabava) a naucit se da za chvilku.. a nemam na mysli placani na ceste pred barakem:), ale aktivni hru na hristi spravnych rozmeru pres sit..

v zime se da chodit do fitka a tam vymyslet nejaky kardiotrenink.. ja jsem delaval napr. toto:

- 10-15 minut na rotopedu (ne nadoraz, ale na zahrati)..
- 3 lehci cviky s lehkymi vahami, vice opakovani, bez prestavky.. po techto 3 cvicich 2 minuty pauza a zase celou serii.. v kazdem fitku je trener, ukaze ti presne co a jak je potreba
- kardio cviceni - nejake panaky, svihadlo, skakani na miste, do stran, beh na miste.. rozumne to tocit.. opet poradi trener.. staci 2-3 lekce, pak uz vis co a jak..
- na zaver (pokud budes moct) opet kolo.. tady se da udelat intervalovy trenink - 30 sekund na krev, pokud vydrzis minutu, klidne minutu (na zacatku radsi mene, at vydrzis cele cviceni stejne).. 1 minuta rozumne tempo.. neflakat se.. opet 30 sekund na krev, minuta rozumne.. atd.. 4-5x opakovat.. predtim a na konec se vetsinou dava 2 minuty na rozjeti a vyjeti..

vysledek tohoto cviceni bude pri dlouhodobe snaze (tzn. aspon 3x tydne aspon 3-4 mesice) redukce hmotnosti a velmi mirny naruz svalu.. tim ze pojedes male vahy rychle nepujdes tolik do objemu, ale spis do vydrze.. jakekoliv cviceni, pokud jeho vysledek nema byt zabiti casu, ale zvyseni vykonnosti (at uz silove nebo kardio) je potreba minimalne 3x tydne, dlouhodobe.. vynechas tyden, jsi o mesic zpatky.. vynechas 2-3 tydny, zacinas temer na nule..

a pak je samozrejme potreba upravit jidelnicek.. ve zkratce: nezrat bile pecivo, nejist sladkosti (aspon je omezit), nepit napoje typu cola, redbull atd..

Pro pl:
Tuky se meni na svaly, to je neuveritelnej blabol, pokud to myslis vazne, mel by ses profackovat, proc někdo jako ty vůbec prispiva do fora ?

TUK je tuk a bud je, nebo ho je vic, nebo není.

SVAL je sval a bud je, nebo je vetsi - vykonejsi, ale z tuku sval teda neudelas, to uz radsi o ty Cerveny Karkulce.

A proc radis na hubnuti kardio, když většina lidi potřebuje ztratit tuk a vybudovat svaly a to teda kardiem ani omylem ikdyby se uplne sedreli. Ba naopak pokud si někdo tuto jako radu vezme k sdrci a zacne se kardiu prehnane věnovat, ještě spali i to malo svalu, které ma.

Nejlepsi na hubnuti je jednoznacne silove cviceni, protože po vybudovani svalu bude telo spotřebovávat i vice energie na ziveni, prokrveni/zahrati tech svalu.

Kardio je podle me jen moda o nicem, proc se trestat nejakym jako během, jizdou na kole v nejakym předem urcenym tepovym rozmezi, když na paleni tuku je daleko lepsi HIIT cviceni a to ti staci bohate 10-15 min v netreninkovy den a výsledek je 100% zarucen.
Souhlasit se s tebou da jen v pravidelnosti a to jak cviceni, tak v jidle, doporuceni nejist bile pecivo je rada nad zlato, ale pokud si tazatel neudela poradek v makrozivinach je mu to uplne k nicemu.

:D jsem se musel zasmát. Něco podobného mi říkal kamarád, který dělá trenéra v posilovně a ty svaly jako Schwarzeneger fakt má. Jenže on tomu podřizuje celý svůj život. Vstává ve 4 ráno, jde si na 2 hodiny zaběhat, pak průběžně přes den celkem minimálně 6 hodin v posilovně, jí přesně vypočítanou stravu, atd..
Že od lidí neustále slýchá stejný kec jako píšeš ty. Fakt to není tak, že bys denně udělal 20 kliků a musel ses kvůli tomu bát že budeš vypadat jako Schwarzener. :-D Taky dej bacha, aby když si půjdeš ven zaběhat se z tebe nestal druhý Zátopek. :-D:))
Jsem si tak dělal sedy lehy najednou koukám, vypadám jak Stallone. :-D

Co to meles, to je (resp. bolo ked som o tom davnejsie debatoval) vyjadrenie zeny ktora pravidelne cvici, na otazku ze ako cvici. Ja som si to nevymyslel.
Asi ti uz z toho co tam zeres pokapali vsetky mozgove bunky, ked nechapes jednu vetu.

P.S. a ani vobec nechapem preco by mala nejaka zena dvihat 100kg cinku, ked jej staci si pravidelne zabehat alebo zabicyklovat.

To ja sice fajn, ze ti to rozpravala nejaka zenska, ale je to naozaj fama rozsirena medzi zenami, ze ked budu dvihat tazke vahy narastu im velke svaly. Ked som pracoval za mlada v posilovni bola to prva otazka, co som vzdy dostaval.
Ono to take jednoduche nie je, napriklad tebou odporucany bicykel a beh nezatazi vsetky svaly tak ako cvicenie, takze cvicenie s cinkami, ci vlastnou vahou by som odporucal.

Keby 20rokov dvihala 100kilove cinky, tak by asi vypadala uplne inac jak ked si 20rokov chodi len zabehat pripadne lahke vahy alebo aerobne alebo ine sporty a podobne. Samozrejme je lepsie pouzivat vsetky svaly, ale je omyl si mysliet ze do posilovane alebo sportovat clovek ide s cielom spailt 500kg tuku alebo co. Ludom ide aj o kondicku a dobry pocit trochu si zasportovat, a popri tom aj udrziavat si trochu postavu. Napr. plavanie je dobre a kopec inych sportov existuje, co sa da nazvat ako "kardio", a je uplne idiotske nazyvat ako famu, a obhajovat nejake 100kg cinky ktorymi si odjebe slachy a podobne a zbytocne nabera hmotu ak to niekto nechce.

Za prvé, o 100 kg činkách tu píšeš pouze ty.
Za druhé, za 20 let běhání/šlapání do pedálů bude mít tak maximálně odjebaná kolena než aby měla pěknou postavu a "hezky" namakané bude mít jen nohy (stehna a lýtka).

Pokud bude holka dělat kliky, sedy lehy, zvedat 5kg činky, dřepy, atd... bude mít postavu násobně hezčí a násobně méně zdravotních problémů než když bude jenom běhat. A věř tomu, že nebude vypadat jako Schwarzeneger.

"Ludom ide aj o kondicku a dobry pocit trochu si zasportovat, a popri tom aj udrziavat si trochu postavu. "
V první řadě jde každému, kdo cvičí o to, mít hezkou postavu. Kdo tvrdí něco jiného, tak lže. Nikdo se nejde proběhnout proto, aby "se hezky proběhnul a měl z toho dobrý pocit". Dobrý pocit má z toho, že si myslí, jak mu to vylepší postavu.

To je prave tvoj velky omyl. Normalne sportovanie je prave na to aby mal clovek dobry pocit po sportovani, alebo aj protivahu k zamestnaniu v kancli. Aj zo zdrovaotnych dovodov (lebo sedave zamestnanie). A popri tom aj spali kalorie bez toho aby si dotrhal slachy. Odjebane klby budes mat skor zo siloveho cvicenia, co tam hore obhajujes, a ne z normalneho cvicenia/sportu so slabou silou

A nikde som nepisal ze to je dobre na klby, a ani ze clovek nema cvicit aj ine veci, ano je dobre cvicit vsetko, napr. pri tom plavani som pisal. Reagujem len na to ze "kardio je blbost a behat je za trest" co je hovadina, niekto si rad trebars 1x tyzdenne 15-30minut zabeha, apod. (zaplave, alebo XY inych veci)

tak snad to není zkouška z fyziologie.. :)

je jasné, že sval se neproměni v tuk a zpět, ale už každé malé dítě ví, že když bude sedět a hovno dělat, bude tučné.. a obráceně..

co se týče toho tvého plánu.. je krásné myslet si, že nabere hmotu a potom svaly potom budou pálit přijaté kalorie.. krásné a naivní :) budou, ale člověk musí furt makat a zvedat těžké váhy jak šašek :)

to co jsem psal já, je moje osobní zkušenost.. toto funguje..

to co píšeš ty, zkoušela kolegyně.. nejdříve výrazně zhubla, pak začala chodit do fitka, že nabere hmotu.. nabrala.. pak ji to přestalo bavit.. a teď je jak před hubnutím..

Ne , neni,ale chodi sem spousta najivnich individuii, ktera si tvou poucku zapamatuje...:-D

Ja si nic nemyslim, ja to na 100% vim, ja to mam odzkousene.

Nikde jsem nikomu neradil, at nejdriv zhubne a pak buduje svaly, nabira hmotu. To, ze bude chodit do fitka a makat,tim bude budovat svaly = hubnout.
A to ze ji to prestalo bavit je jeji problem a ne problem postupu. Zensky chteji slyset jak dlouho ta DIETA bude trvat, nikdo nechce slyset, ze se nejedna o dietu, ze je to zmena trvala k lepsimu...tak to je, jen si to nedokazou pripustit a dale se cpou srackama a pak jako sracky vypadaji.

Musim sa toho hosanka, co si sprdol zastat...az na nestastnu formulaciu, ze tuk sa meni na svaly nepisal blbosti a na chudnutie je naozaj najlepsi kardio trening, ci uz vo forme dlhodobej namahy (bicykel, beh, svihadlo a pod) alebo vo forme kruhoveho treningu, do ktoreho by som vsak osobne siel az po absolvovani kardia a nabrati trosku kondicie.
Chudnutie funguje naozaj jednoducho...je to o paleni energie, takze v principe.
Telo pali ako prve jednoduche cukry, po ich vycerpani prejde na zlozite a ked sa minu nastavae mensi "problem". Telo bohuzial ako prve spaluje svalovinu a az nasledne prechadza na tuky, ktore su v tomto retazci posledne (preto tazatel neschudol z brucha ako planoval).
Preto je dobre (a to si vlastne chcel napisat ty, len si podla dost nestastne) zaradovat pre nesportovcov aj posilovacie cviky, ktore naopak rast svalov stimuluju.
Preto je dnes tak popularny kruhovy trening (aj ked prevedenie v praxi hrozne), pretoze tam kombinujes klasicke posilovanie s kardion, cize chudnes a zaroven si minimalne aspon udrziavas svalovu hmotu na rovnakej urovni, idealne je, ked svalova hmota samozrejme mierne rastie.
Aj preto napriklad na Prime v Ste to co jite hodnoti vzdy ten typek, ze schudli ste tolko tuku a tolko svalov, aby bolo vidiet, ci to chudnutie bolo optimalne, pretoze kopec ludi sere na pohyb, len sa obmedzi v jedle a schudnu aj z toho mals svalov, co este na sebe mali.

To FLEG :
Ja s tim proste nesouhlasim, jak velice spravne pises je na rade pri spalovani nejdrive rychly cukr, tedy glykogen, jenze ten normalni smrtelnik NIKDY pri cviceni nevycerpa, to je jen blud ktery se siri...

Nehlede na to, pokud vycerpas glykogen ze svalu, v jatrech je ho jeste tak na 2 hodiny driny a to se bavime o naprosto brutalnim silovem 2hodinovem cviceni.

Pri kardiu na nejakej glykogen zapomen, je to AIROBNI cviceni, coz z podstaty veci udychas DLOUHODOBE, tedy neco co muzes delat " PORAD ". Ber to s rezervou, jen jsem chtel poukazat jak to je se spotrebovanou energii.
Takze tady jasne vidis, ze nez telo donutis vzit energii i z tuku = podstata hubnuti, je pouze kardio naprosto nevhodne . Nehlede nato, ze pri kardiu pokud chces vysledky musis jet v urcite tepove frekvenci a palis tuky pouze a jenom po dobu toho cviceni ( ne neodporuju si, pokud budes drzet tu tepovku je to uz vlastne takovej HIIT trening a telo dostava zabratm ), ale pokud se nekdo jee projet, probehnout je to uplne naprd a za tim si stojim !

Narozdil od siloveho treninku, coz je ANAIROBNI cviceni, kde telo nevydrzi danou vec delat vic jak 15 -20s a pak je totalne vycerpane, neda se to delat dlouhodobe, sice spalujes primarne glykogen a minimum tuku, protoze si pak musis odpocnout.
Jenze kouzlo prichazi po docviceni. Kardio zkoncilo a pak uz NIC ale vubec NIC nespotrebovavas, po silovem treninku pri dokonale strave regenerejujes a jeste palis energii a prave i ty tuky klidne 2 dny !!

Zni to mozna neuveritelne, mozna to vypada jako totalni kravina, ale funguje to na 100%, kardio v netreninkove dny jako doplnek a bude to bomba, ale nic lepsiho nez posilka na hubnuti neni.

A jste to co jite : Tam je to jasny, ty vyzrany prasata maji najednou obrovskou zmenu, museji jist kvanta jidla proti tem srackam co zrali doted a maji jakykoliv pohyb = spaluji energii...jenze takhle to nepujde donekonecna, museji pak pridat zatez, nebo ubrat jidlo...ale to uz se nedozvime jak to bylo dal.

Uz roky riesim klasicky medzigeneracny problem (a nielen ja) a mam pocit, ze nasledujuca generaciu je proste na tom horsie ako moja (co sa tyka vedomosti). ALe tento problem riesil uz Sokrates, takze je asi vecny.
K veci.
Myslim, ze patris k novsej generacii, ktora si vytvorila novy system ako funguje ludske telo, ale z mojho pohladu odporuje trosku logike. Napriklad nova generacia uz nehovori o kyseline mliecnej, svaly sa unavuju inak a rast je dokonca sposobeny trhanim svalovej hmoty. Ok moze a nemusi byt pravda, skusim vyvratit to, co sa da na tvojej teorii.
Anaerobny neznamena, ze telo nieco nevydrzi robit 15-20s. anaerobne cvicenie je akekolvek, kde ides na kyslikovy dlh. Takze ak ides na bicykli v optimalnej tepovej frekvencii po rovine a pride 10% kopec meni sa tvoj aerobny pohyb na anaerobny. Je jedno, ze ides kopec 20min, pokial mas tep 150-180 musime hovorit, ze vykonavas anaerobnu aktivitu, pretoze ides na kyslikovy dlh. Naopak cvicenies cinkou, po ktorom mam tep 50 zaradim medzi aerobne cvicenia. To, ze to polka novych posilovacich guru zaraduje ako sa im hodi je ich problem, ale kedze to uz bolo 1000x napisane, tak sa tieto klamstva stavaju pravdou. Nemozem predsa popierat povodny vyznam slov anaerobny a aerobny len preto, ze sa mi to hodi. Napisat, ze posilovanie je anaerobna aktivita je blbost.
Dame si priklady.
Ty tvrdis, ze sprint na 100m je anaerobna aktivita. Suhlasim
Maraton m je aerobna aktivita. Dufam, ze suhlasis.
Porovnaj si postavy sprinterov a maratoncov a povedze mi, kto ma viac tuku. Maraton ce nema takmer ziadny, sprintery ho maju oproti nim relativne dost.
Inak...videl si kulturistu v medzisutaznom obdoboi? CO je to? Hora svalov obalena tukom. Co maratonec v medzisutaznom obdobi? Kostra obalena skoro cistou svalovinou!.
Podla tvojej teorie, ale predsa po posilovacom cviceni spalujes tuky a prave aeorobne cvicenia na chudnutie neodporucas. Preco su potom vsetci pravidelny aerobisti chudi jak palicky a ti tvoji anaerobisti z posilovne pocas vacsiny roka skor tucne prasce?
Pouzi logiku, co nam priroda dala.
Tuky nam dala s jasnym cielom dlhodobo vyuzitelnej energie ako nasej poslednej zachrany, ked uz vsetko dojde. Cukry spalujeme neustale a v podstate je to nase palivo, takze ich pre istotu rozdelila na mono, di a polysacharidy, pretoze nase telo nevyuziva energiu rovnormene. A bielkoviny to je jasne, to su stavebne prvky.
Telo to ma zariadene jednoducho, ked ma vela cukrov a uz sa nedaju na nic spotrebovat spravi z nich co...spravne tuky. S bielkovinami je to rovnake. Dava to logiku? Podla mna hej.
A teraz to spalovanie...nase palivo su cukry, takze fungujeme z nich, ked sa minu kompletne vsetky od jednoduchych po zlozite ide na biekoviny a samozrejme na tuky si siahne (opat logicky) az ako na posledne. Opat logicke.
Preco by telo bolo take sproste a po cviceni palilo to najvzacnejsie, co ma a to tuky? Blbost telo nic take robit nebude pokial sa bude dat bude zrat cukry a bielkoviny.
Ziadne kuzlo neexistuje, principy posilovania boli zjavne uz v 60-70 rokoch minuleho storocia, kde borci objavili skoro vsetko, co sa dalo, len nemali taku stravu este ako maju dnesni, a preto vyzerali este normalne oproti dnesnym hnusobam;o).

To FLEG :
Mladsi generace ...nevim kolik ti je, me je 38, ale asi jo, souhlas.:-)

Sprinter vs vytrvalec :
Jako priklad to není moc stastne zvolene...vim jak to myslis a vlastne při prvním pohledu na ty dva predstavitele je to i jasne, jenze není to tak jednoduche. Je to naprosto a dieametralne odlisne .

Sprinter potřebuje svaly, hodne svalu, je k tomu predurcen uz geneticky, dneska se dokonce delaji uz v dorosteneckem veku testy dlouhych vlaken, zda ten ci onen ma vůbec sanci byt TOP.
On tedy ma stravu a trenink nastaveny tak, aby nabral svaly, potřebuje výbušnou energii na kratkou dobu, ale aby nemel prebytek tuku, protože on potřebuje kratkodobe vydat všechno, pak si oddychne...

Vytrvalec nemá prakticky zadne svaly, jen ty , které potřebuje a obrovskou vydrz, jeho svaly by spalovaly spoustu kysliku, energie...a to on nepotrebuje, stravuje se a trenuje hlavne kondičku, vydrz, hlta kilometry.

Obe odvetvi na této urovni je ale uplne nekde jinde, nez nas NORMALNI clovek, který hodla zhubnout, podle tebe by mel hlavne delat kardio, jenze zpočátku nemá vydrz a tak to bude delat strasne dlouho, nez se dostane na nejakou uroven. Znova tvrdim, není to spatne, ale samotne kardio je zoufale malo, anebo, pokud uz clovek ma vydrz, trva zbytecne DLOUHO, pokud se nejedna o HIIT trenink, který bude trvat 1/4 casu a bude mit naprosto stejny vydej energie.
Jako ten tvůj cyklista a kopec..podle me je lepsi si dat ten kopec 3x za sebou, nez jet uplne zbytecne 50 km . Vydej bude naprosto stejny a tom to je.

A kulturista je kapitola sama o sobe, on NIKDY nechtel zhubnout, vetsinopu jsou to mezomorfofe, nebo dokonce endomorfove, kteří mají předpoklady k nabirani svalove hmoty. Takze on tvrde dre a pak strasne zere, aby nejen zregeneroval, ale taky nabral svaly . ( Steroidy nechame stranou )
Apropos, v soutezni forme mají i ty 120kg prasata 6-8 % tělesného tuku, coz je neuveritelny číslo, takze je to pak jen hora svalu, prakticky bez tuku.

Tim jsem chtěl jen rict, ze nic není cerne, nebo bile, je potřeba se na to podivat selskym rozumem a delat co me bavi a co ma výsledky.

Jinak se s tebou krasne debatuje.. ;-)

Najprv suhlas...to ciernobiele vnimanie sveta s tym suhlasim, svet je farebny, ale ludia su trubky, a preto si pohlady ludia casto zjednodusuju (USA vs RUSKO, krestania vs moslimovia a pod).
Ked chces, aby ti ludia rozumeli musis to tiez casto spravit.
A teraz nesuhlas, pretoze sa asi nezhodneme, kedze ja uz som sa skoro argumentacne vycerpal;).
Ak si cvicil urcite vies, aku prekvapajucu zlu kondiciu maju kulturisti. Posilovanim svalov totizto nezlepsujes svoj krvy obeh, vykonost srdca, efektivitu spalovania cukrov a kopec inych veci, ktore ti da len aerobny trening. To je prva vec.
Druha je, ze pri kratkodobej namahe nestihne k dojst (nazvime to pracovne tretou fazou) k spalovaniu tukov ako zdrojov energie, pretoze sme bud nestihli vycerpat cukry, alebo sa nam este katabolizuju bielkoviny.
Budem s tebou suhlasit s tym, ze je lepsie si dat ten kopec 3x za sebou ako ist 50km, pretoze je to vyrazne viac vydanej energie ako ist po rovine. Pred nedavnom Sagan povedal, ze ho cestna cyklistika nudi a ja chapem preco. Pretoze na rovine sa nic nedeje, vydaj energie je minimalny ak nejdes v nejakom silnom protivetre, ale pride kopec a vtedy za to zacne.
Keby sa mna niekto spytal, ktore cvicenie je najlepsie na chudnutie poviem, ze beh do schodov, pretoze je to jedno z najnamahavejsich cviceni ake existuje. Ak nemame schody mozeme bezat do kopca, ak mame problem s kolenami mozeme ist na bicykli do kopca.
10 minut na schodoch na da viac ako hodina behu, ale preto, ze je to proste energeticka "bomba", kde ides dlhsi cas na doraz. Nestaci ist na doraz par sekund ako sa to robi v posilovni, ked cvicis klasicke serie po par opakovaniach, pretoze k tym "tukom" sa proste nedostanes. To si nakoniec tvrdil aj ty vyssie, u teba sa zazrak mal konat po cviceni, ked sa podla teba mali zacat zazrakom spalovat tuky. Zazrak sa nekona, kedze po cviceni mame nizku hladinu cukrov a svaly su hladne zacne sa spalovat bielkoviny (az potom tuky), prave preto treba dodat telu energiu (tu je ta dolezitost stravy), aby svaly presli z katabolickej fazy na anabolicku.
Inak kedze sa tu mnozia dotazy o posilovani a chudnuti a ja zacinam mat zdravotne problemy z nadvahy premyslam uz relativne dost dlho o serialy na poradni, kde by som sa vratil k cviceniu po tych vyse 20 tich rokoch. Serial by bol online s vazneim, meranim, s fotografiami, ukazkami napredovania s rozpisanymi treningmi.
Mam jeden problem, pretoze moj odhad je, ze na 80% zlyham vdaka mojmu sucasnemu zivotnemu stylu a to by bola celkom pekna hanba, keby prestanem napredovat, alebo to rovno vzdam, takze zatial odolavam;o).
Navyse mi debilna prepravna sluzba stratila po ceste rebriny, takze si nemam, kde zavsesit hrazdu, pretoze pointa serialu by bola aj o tom, ze ziadne cinky ani extra naradie na cvicenie nepotrebujeme, dokonca si myslim, ze pre kopec ludi je cvicenie vo verejnych fitkach kontraproduktivne.

Chapeme se, rozumíme si...nemá cenu to dal rozpitvávat :-)

Ja osobne odzkousel oboje a nakonec jsem si vybral stravu + posilovnu, protože při strava + kardio jsem sice hubnul, ale i svaly a vypadal jsem jako troska, jako vytrvalec a to není muj salek kavy :-D

Ten napad je super s tim serialem o cviceni, vareni... preju hodne stesti i s téma zebrinama :-)

A jaky ucinek chces vidiet?
Ked chces chudnut tak si dbaj na prijata energia < vydana energia. Viac energie vydas pri bicykel, beh, schody, rozmyslanie, zahrievanie sa, jak pri nejakom sklapani. :) A nemusis cvicit len bruchom, tuk sa spaluje z celeho tela pre cele telo, nezavisi jake svaly namahas. A prijatu energiu obmedzis tuky a cukry, ziadne cocacoly a podobne sracky. Normalne jest trebars maso a zeleninu vela. (a dbat na to ze ketchup neni zelenina, to je zas len pol kila cukru!).
Ked chces mat velke svaly tak menej cvikov s vyssou silou, na to sa pouziva potom napr. sikma lavicka = nutna vacsia sila, alebo stroje v posilovni.