Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hodinky SWISS Legend

Jsem celkem ujetý na hodinky a hlavně letecký styl hodinek. Mám tedy dotaz, které z těchto tří se vám líbí? V hodinářství jsem byl přesvědčen, že jde o velmi kvalitní hodinky. Tělo z ušlechtilé oceli a safírové sklo. O švýcarském strojku se zmiňovat snad nemusím a co se designu týká, tak si myslím, že jednička. Jednoduché a krásné. Které se líbí nejvíce vám a co byste mi k tomu řekli? Popřípadě, kdyby někdo takové hodinky tady měl, tak ať mi předá cenné rady a informace :) Díky!

http://hodinky.heureka.cz/swiss-legend-30331-bb-01 -ga/

http://hodinky.heureka.cz/swiss-legend-30331-bb-01 -ya/

http://hodinky.heureka.cz/swiss-legend-30331-bb-01 /

dnešné Swiss Legend sú rovnako švajčiarske ako sú nemecké hodinky Stuehrling...dnes je v nich strojček obvykle ISA/Ronda Pacific vyrábaná v Hong-Kongu alebo Claro Semag CL880 v mechanických variantách,ktorý je vyrábaný v Beijing Watch Factory v Číne....keď chceš vidieť ozajstný design pilotných hodiniek,tak si pozri Towson,Aviator,Oris,Tourby,Trintec,Tsovet,UTS,Sinn ,Vergo Avius.Zeno Watch,Marathon a spol,to uvidíš,čo je reálne swiss made a design pilotných hodín....

"swiss made" označenie nemajú dnes žiadne novodobé swiss legend hodinky,len staré kusy vyrábané v minulom storočí,alebo pár výročných limited edition,dnes to na zakázku vyrába obvykle Fossil v ázijských továrňach,alebo TristarMedia LLC China,ktorá pri živote drží aj značku Wenger,ktorá reálne ohlásila bankrot zhruba pred 4.rokmi,ale výrobky stále v predaji existujú,ale je to už len licensovaný produkt,nieje to už wenger swiss made

A ty mas a kyves s tym povinne kazdy den, ako ze posilovna?
Quartz neni smejd, ale kremikovy krystal, ktory kmita velmi presne (ked sa to spravne vyrobi a skalibruje), nic presnejsie neexistuje. (teda okrem atomovych hodin, ale to asi so sebou tahat nikto nebude :D)

Nemusí mít zrovna automaty. Ano já je mám a úplně stačí normální pohyb.

Čínskej quartz za 10 korun je šmejd a ostuda "hodinářství" přesný to můlže bejt, jak chce, mě na sekundě, dvou za 24 hodin nezáleží, má to snad někdo jinak ? Pak doporučuji ty atomové hodiny.

Quartz je jediny presny elektronicky oscilator, inac sa elektronicke hodinky nedaju urobit, ten quartz tam byt musi, aj keby elektronicke hodinky boli vyrobene v svajciarsku :) Na quatze (=SiO2) neni nic smejd, je to mineral.
Inac da sa to skalibrovat aj relativne presne, chyba je potom kludne aj pod 1ppm (1sekunda za milion sekund).

low-end od SMI Hong-Kong,síce to dnes patrí pod Seiko,ale je to low-end,vyzerá to dobre,neurazí,ale ani príliš nenadchne.......to už radšej investuj do Swiss Military Hanowa,Swiss Military by Chrono,Junkers,Aristo alebo Grovana by Alpina,nieje to nič príliš drahého a máš to originál swiss made,nie made in hong-kong/malaysia/china a nemusíš sa báť,že to bude na úrovni Puna alebo Adibas z ázijskej tržnice....