Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Když dítě zopakuje ročník na střední škole. Následky

Dobrý chci se zeptat. Když chlapec/dívka zopakuje ročník na střední škole z toho důvodu že si chce zlepšit výsledky sám/sama od sebe(jelikož se nesnažil/a )tak kromě ztraceného roku jaké by to mohlo mít následky ?
Snižují se mu/jí šance na to dostat se na vysokou ?
Bere vysoká škola ohled na nové vysvědčení nebo to staré ?
PS: nevidím tam téma vzdělávání/práce. :/
Předem děkuji za každou odpověď :)

Asi bude rozdíl mezi opakováním prvního a čtvrtého ročníku.

Záleží na konkrétní VŠ, na co klade důraz. Nějaké soukromé, kde platíš za semestr, to asi bude jedno, potřebují kohokoliv, aby rýžovali prachy ze státního rozpočtu.

Nevím to, jen uvažuji.

Pocitam, ze nasledky nebudou zadne. Pochybuju o tom, ze by nejaka vysoka skola na to vubec pohlizela. Nemuzou diskriminovat uchazece jen tak z pleziru. Oni netusi, proc nekdo opakuje rocnik. Ja treba musel opakovat kvuli zdravotnim potizim. Opakoval jsem 4.rocnik. Vysokou skolu nasledne zajimaji znamky z ukoncenych rocniku (ten prvni jsem samozrejme nemel radne ukoncen, takze se nepocital) a jak pripadne uspejes na prijimackach. Pokud udelas prijimacky lepe, nez ostatni, budes prijat/a. Proto ty prijimacky existuji. Tam, kde prijimacky nejsou, nejsou proto, protoze berou skoro vsechny :)

Obvykle je to tak, že na VŠ berou bez přijímaček do určitého průměru a ostatní dělají přijímačky. Jedinou podmínkou je maturita. Jestli ji budeš mít o rok později je úplně jedno. Studovat můžeš do 26 let. Ale ser na to, opakovat ročník SŠ kvůli známkám je chujovina.

Snižují se mu/jí šance na to dostat se na vysokou ?

Nemyslím si.

Bere vysoká škola ohled na nové vysvědčení nebo to staré ?

Skôr na nové, ale podľa mojich vlastných skúseností zavážia najmä prijímačky, maximálne maturitu. Ale nepíšeš, ide o posledný ročník. Na výške sa nikto nepýta, ako si sa učil.