Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laska a cestovanie?

Dobry den.Poprosim o radu.Mam 20rokov ,moj priatel ma 29 rokov.Sme spolu 2,5roka.Nas vztah je relativne v poriadku.Nejake mensie,vacsie hadky tam samozrejme su,ale o to tu nejde.Moj celozivotny sen je odist do zahranicia,tam pracovat,cestovat.Moj priatel samozrejme ma na Slovensku rozbehnutu karieru ,takze ten o takom nieco nechce ani len pocut .Teraz sa bude stahovat do noveho bytu(doteraz sme spolu aj byvali aj nebyvali) resp.stale to tak je.Ja ale nie som pripravena sa usadit a zit stereotypnym zivotom.Neviem co mam robit,ako sa rozhodnut ,kedze ho velmi milujem ,ale takisto chcem strasne moc odist prec lebo zit tu ma nebavi.A takisto na vztah na dialku urcite neverim ani on.Dakujem za Vase rady :)

loading...

Tu zadna rada neexistuje, stejne o vas dvou vubec nic nevime a o vasem vztahu uz vubec ne. Tohle si budes muset vazne rozmyslet sama, ale na prvni pohled to vypada, ze oba chcete jit jinou cestou a ze to nakonec tak aj tak dopadne rozchodem. Uz jen to, ze to tu resis znaci, ze je to nejspise zacatek konce. Ale mozna ne, co ja o tom vim. Moje rada je, aby ses rozhodla co nejdriv a bud s nim zustan, nebo to razne ukonci a odjed. Sama musis vedet, jestli chces vic odjet, nebo byt vic s nim. Oboje ma sve klady i zapory, ktere jiste znas. Vsecko mezi tim ale bude na hovno...

lebo zit tu ma nebavi

kedze ho velmi milujem

Tohle neskončí dobře. Jestli tady nechceš žít a on jo, tak se rozcházíte v dosti podstatné a zásadní věci. To, že se ve dvaceti nechceš usazovat není nutně chyba, ale není to třeba fér vůči příteli, který má jiné plány a třeba si do vztahu s tebou vkládá nějaké naděje.

Jenze nic takoveho tam v te odpovedi nevidim a to ze neni fer, aby zustavala s pritelem, kdyz ma pritom jine plany je pravda. Proste by se mela sama hodne rychle rozhodnout, co teda chce vic, jestli pritele nebo vyjezd do zahranici a priteli to oznamit.

...Moj celozivotny sen je odist do zahranicia,tam pracovat,cestovat....

Už jsi v tom něco udělala (třeba se učíš cizí jazyky) nebo jen sníš? Napadá mne, že jsi v situaci jako dřív kluci co měli "vážnou" známost a šli na dva roky na vojnu. Buď to vydrželo nebo ne.
Tak co zkusit jít do zahraničí - teď hned a za rok uvážit s přítelem co dál.
Předpokládám, že máš maturitu na nějaké střední škole (jaké?) a praxe asi nic moc. Pokud se v zahraničí budeš ucházet o nšjaké zaměstnání, nebudeš pevná v jejich jazyku ani se nebudeš moci vykázat nějakým zajímavým vzděláním, v současné době asi budeš mít těžkou konkurenci v imigrantech