Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvičení

Ahoj

Asi něják měsíc zpátky jsem začal cvičit. Ale to jenom kliky, jednoručku, hrazda ve dveřích, a zkracovačky (nevím co je lepší, jestli zkracovačky nebo sklapovačky) a taky tu mám blízko Workout hřiště a nějáke základy umím.
Jsem v tomhle celkem amatér, začal jsem jíst to co je na internetu doporučeno ale nevím co a kolikrát dělat.
Tak se chci zeptat pokud nemá někdo nějáké typy na cviky a série z toho co mám dostupné? a tělocvična tu nikde poblíž není.

můžeme tuhle větev poradny zavřít, protože na seriózně položenej dotaz není nikdo schopen poradit

Bohužel to je pravda. Každý je tady nazýván trollem, nebo dostane úplně dementní odpovědi které se vůbec netýkají otázky.

Na cviky kasli, ked som ja zacinal nemal som ziadne cinky doma a cvicil par mesiacov len drepy, brusaky, sklapovacky, kliky, kliky na bradlach (stolicky s operadlom) a pritahy v lahu (hokejka medzi dvoma stolickami s operadlom), pripadne zhyby na prasaku (to bolo nase workoutove ihrisko;o)).
Vsetko po 10-12 opakovani, 3-4 serie, neskor som zataz zvysoval tak, ze som maximalne spomaloval pohyb a snazil sa ist do maximalych poloh.
Brucho som cvicil vo velkom pocte opakovani, tam ti aj tak nejde o nejake velke svaly, brusne svaly treba "nicit".
Na pocudovanie toto je pomerne komplexny system, kde precvicis vsetky partie.
Kliky na sirku pliec mas na triceps.
Kliky na siroko mas opak bench pressu, takze su dobre na hrudnik.
Kliky na bradlach posiluju triceps a hrudne svalstvo (cim viac sa predklonis, tym viac zatazujes prsia).
Pritahy v lahu su opakom kladky, takze chrbat+biceps.
Zhyby biceps+chrbat (cim sirsi uchop tym viac zatazujes chrbat).
Drepy su jasne.
Brusaky (to by si mal citit uz pocitovo, ze tahas telo to horsnou castou) su skor na hornu cast brucha, sklapovacky na cele.
Zo zaciatku som cvicil kazdy den (mal som 17), neskor som uz presiel na obdenne cvicenie.
Ak si starsi zu ptrebujes viac casu na regeneraciu, takze cvicit kazdy den moc neodporucam.
Ked som prisiel prvy krat do posilovne mal som uz pomerne slusny silovy zaklad (napriklad kliky na bradlach som robil s cca 20kg zavazim na opasku asi 3/4 roka...az do chvile ked mi praskla slacha na lakti, pretoze sval posiluje rychlejsie ako slachy, a preto treba opatrne so zvysovanim zataze, aj ked "silovo" na to mame.