Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vůbec nevím na jakou školu jít.

Zdravím.Je mi 15 let a měl bych takovej problémek.
Na tuto poradnu jsem narazil náhodou snad mi pomůžete.Nemůžu se za boha rozhodnout na jakou mám jít školu po 9. třídě.Už jen rok mi zbývá abych se rozhodl a děsí mě to.Známky mám bídné - hlavně matika tu jsem měl za 4 jinak sem skoro všechno uhnal na tu 3.Největší problém mě dělají rodiče naprosto mi házejí klacky pod nohy.Jen co doma začnu mluvit o škole hned se zas ptají: a co chceš vůbec dělat po devítce ? Jenže nejhorší je že když něco řeknu že by mě to třeba zajímalo řekněme třeba kuchař (to by mě v celku i bavilo) tak to je hned: vždyt o tom nic nevíš a hned chceš jít na školu ? Jediné co si vařil je tak čaj.Ale nejhorší je když pořád doma vytahují to že mě nic nebaví a nezajímá to mě uplně psychicky ničí.(Ano i 15 letý kluk ví co je psychika).Hlavní můj problém je že ani snad na ruce šikovnej nejsem.Ve volném čase se věnuji Hokeji,florbalu,hokejbalu a občas inline hokeji.Ale pro rodiče je tohle prostě nic a hned mě nic nezajímá sem lempl největší a podobně.Taky jsem přemýšlel nad sportovní školou ale na to si vůbec nevěřím je to téžké.Nejvíc se bojím toho že když si vyberu nějakou školu tak hned to doma bude že o tom nic nevím a proč bych tam chtěl lízt a tak dále.Je to hrůza.Nejlepší je že ani moji spolužáci vůbec nevědí kam jít.Asi přemýšlím že půjdu tam kam půjde můj nejlepší kamarád protože jsme na tom uplně stejně s vědomosti a se zájmy a kašlu na to.Stejně potom můžu dělat něco jíného.Už si stím vážně nevím rady.Ale nejhorší je to asi stěma rodičema který mě v ničem nepodpoří to mě fakt štve.
Všem tady moc předem děkuji za odpovědi.
Změna kategorie, původně: Hobby (Kurt)

:-)Jen bych chtel zareagovat ohledně známek, osobně jsem na střední měl průměrné známky. Rodiče se pomalu smiřovali "jen" s maturitou... Ale dnes jsem již 4. rokem na FSI, ale pravda, svůj laxní přístup k učení jsem musel hodně rychle přehodnotit..

Mě nejvíc dělá problém matematika prostě v ní plavu už od 4. třídy.Snažím se jí pochopit ale nejde to.Mám už od 6. třídy 4 na vysvědčení z matematiky.Mám hrůzu z těch přijímaček ohledně matematiky strašně se toho bojím protože z matematiky neumím vůbec nic prostě mě to do hlavy neleze narozdíl třeba od Češtiny.Kort když sem se ted přihlásil na "hodinu navíc z matiky" je to nepovinej předmět jakoby učí to u nás ve škole jiná učitelka třeba to pochopím líp protože tu učitelku co máme primárně na matiku strašně při hodině spěchá a nikdo potom nic neumí.

Na rozdíl třeba od češtiny?
To, co tu předvádíš v češtině, je hodně slabé…

_________

Obávám se, že "hodina navíc z matematiky" ti moc nepomůže, protože ti chybí základy (píšeš,
že problémy máš už pět let). Dokud si důkladně nezopakuješ a nedoplníš je, nemáš nač navazovat.
(Proto ti nejde ani novější učivo.)

Já bych to řešila soukromým (individuálním) doučováním, kde učitel zjistí, jak na tom
jsi, pomůže ti doplnit, čemu nerozumíš, a postupně začnete přibírat novější učivo.

Pro začátek se podívej v internetu třeba na následující weby:

MatematikaPoLopatě
(matematika pro základní a střední školy; je tam i fórum, kde se můžeš ptát)

Nebo se – jestli dáváš přednost videu – podívej k Matematikářce.cz.
Druhá možnost už je placená, ale pokud se tam zaregistruješ, a označíš
na Facebooku "To se mi líbí", dostaneš pár kreditů k vyzkoušení zdarma.

Pro jistotu:
Než se rozhodneš někam zaregistrovat, pročti si podmínky užívání webu!!
Nebudeš-li s podmínkami souhlasit, neregistruj se tam.
[Ale to už bys měl znát, to platí pro všechny služby.]

____________

K výběru SŠ:

Neměl bys vybírat jenom podle školního prospěchu
(přestože tvé výsledky zatím výběr dost zužují).

Měl bys vybírat podle toho, co máš rád, co tě baví
(nebo co si myslíš, že by tě mohlo bavit).

Zmínil jsi kuchaře. Proč právě jeho? Co se ti na té práci líbí?
Dovedeš si představit, že bys ji měl dělat (téměř) celý život?

Máš před sebou cca sedm měsíců.
To je dost času něco změnit a zlepšit.
Pochopitelně jen, pokud budeš chtít.

__________

Poznámka: S uvedenými weby nemám nic společného.
Doufám, že odkazy nebudou brány jako reklama…