Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fotbal a věk

Ahoj všichni,

bylo mi 20 let a hrozně rád bych začal hrát fotbal. Popravdě jsem dříve nehrál ani netrénoval v žádném klubu, jen si jak byl čas zakopal s přáteli venku. Teď toho lituji. Mám práci, ale rád bych začal s fotbalem. Asi to nebude už žádná 1. liga ani nic výdělečného, ale jen tak pro radost. Je tu vůbec nějaká šance, že by nějaký klub (třeba i amatérský), chtěl někoho, kdo fotbal nehrál x let? Dal bych do toho všechno, věnoval tomu veškerý volný čas, jde jen o to najít nějaký klub v Praze. Co se koukám, tak většinou nabírají mladé ročníky, ale existují i různé portály, kde jsou nabídky. Co si o tom myslíte, je nějaká šance, že by někdo měl zájem? Jak jsem psal, nepočítám, že to dotáhnu někam vysoko, to asi když člověk začne pozdě, tak asi mo cnení šance, ale výjimky přeci jen jsou, třeba jsem i četl článek, že někdo začal ve 22 letech s fotbalem, zdokonaloval se, pak si ho všimli a vydělával s tím.
Hlavně mi jde taky o to, aby to šlo nějak skloubit s prací, kterou mám cca do 5.

Bud uplne v klidu, dneska te vezmou všude a s otevřenou naruci, sport celkove upada fotbal nevyjimaje. Tim mam na mysli jak uroven hracu, tak zajem lidi vseobecne o to nekam pravidelne chodit, něco platit a tak...

Pokud nekde v okloli hraje jakykoliv fotbalovy oddil, hlavne pralesni ligu ( tim myslim okresni prebor ) urcite te vezmou. Jen si nejsem jisty, ze v Praze se nekde hraje okres...to fakt nevim no. Zaridis si jen registraci a je hotovo, pak uz je na tobe jestli a jak se ti bude chtit hrat.

V Praze mas normalni system soutezi, jako vsude jinde. Takze prazskej prebor je vrchol, pak 1.A trida,... Jinak potvrzuju vsechno, pokud umi tazatel aspon trochu do mice kopnout, tak by nemel byt problem si najit klub. Treba jiz zminena Hanspaulka je super - v osmicce staci mit dve nohy a muzes hrat. Nesmel by ale nabizet spoluhracum eroticke masaze podle jeho nicku, to by mohl narazit.

Díky všem, dnes jsem zkoušel napsat pár klubům v okolí a uvidí se. JInak co přesně je ta Hanspaulka?Našel jsem, že svaz malého fotbalu a po Praze mají různá hřišště, tak jestli je to nějaká nižší liga pro "amatéry" a začátečníky.

Hanspaulka je liga malyho fotbalu, to znamena, ze se hraje systemem 5+1 na umelce, hriste je mensi a brany taky. Lig je celkem 8 a jednotlive jsou cleneny na pismena, cim je liga nizsi, tim je "pismen" vic. Hriste se rozlosujou ruzne po Praze, tymy nemaji svoje domaci, i kdyz se samozrejme muzou nekde schazet. V osmy lize ta uroven neni kdovijaka, samozrejme se tam najdou i tymy a hraci, co si to dost davaji, ale pokud umis aspon trochu kopnout do balonu, tak bych se nebal. Ja jsem zacal hrat od podzimu a tym jsem si nasel tak, ze jsem podal inzerat na tomto webu www.hanspaulska-liga.cz
Zapasy mame v nedeli vetsinou v podvecer a hraje se 2x 30 minut. Vsechno se hraje normalne na vysledky, rozhodci piskaji dost benevolentne, karty se moc nedavaji, aspon u nas v pralese, takze je to casto rezba. Az si najdes tym, tak je treba zajet na svaz udelat si registracku, sidlo maji kousek od Strasnicky, plati se pade a za tyden ti vystavi karticku. To je asi tak vsechno, co me napada. Kdyby jsi mel jeste nejake dotazy, tak rad pomohu. :-)

Děkuji za rozsáhlou odpověď :-). Zkusím se podívat. Zkusím dát inzerát a snad o někoho jako já., který nemá téměř zkušenosti bude mít někdo zájem. Pak předpokládám, že se zde dají nabrat zkušenosti a případně přejít jinam. Jen otázka třeba k tréninkům. Jak a případně kde probíhají? Vždy na jiném hříšti, nebo záleží na týmu, jak si to stanoví, jak třeba takový trénink vypadá, jako u klasického fotbalu?

No, uprimne my netrenujeme, jen se o vikendu sejdeme na mistrak a predpokladam, ze vetsina tymu z nizsich lig to tak ma taky. Akorat behem zimni pauzy se chodilo hrat do haly, abychom moc nevysli z kondice. Ale urcite budou i tymy, co nekam chodi behem tydne a nejak to maji zarizeny.

Děkuji moc, to by mi asi také vyhovovalo, dám si inzerát a uvidí se. Koupnout do míče umím, můžu klidně trénovat i sám bokem a myslím, že když tým spolu hraje je jako trénink dostatečný. Jen jsem ale koukal na úvodní stránku, kde jsou přihlášky a tam je uvedena uzávěrka přihlášek na podzim do 22.6.2016, tak nevím, zda to nějak jde ejště zařídit.