Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhození ze škol, kdy přestanu být student.

Zdravím. Chci se na něco zeptat a nechci to moc řešit. Asi vám budu připadat jako trouba. Prostě jsem nedal jeden předmět v posledním roce na vysoké škole. Jde mi o to, že jsem se domníval, že status studenta mi zanikne až dnem, kdy se ke mě dostane dopis ze školy o vyhození. Jenže teď mi psal kamarád, že student nejsem od 31.8., což je pro mě docela šok a hlavně problém mám v tom, že na pojišťovně musím do 8 dnů poté, co přestanu být studentem, nahlásit, že jsem OBZP. Takže je zítra poslední den, kdy mohu nahlásit, že jsem OBZP, ale oni na pojišťovně chtějí nějaký papír, který potvrzuje, že mě vyhodili, ale ten nebudu mít, protože mi ještě nedošel ten dopis o vyloučení. Zítra se do školy nedostanu pro nějaké potvrzení, stihl bych tak tak tu pojišťovnu večer. Můj dotaz tedy zní, co teď :(? Nevíte někdo, jak to je s tím statusem studenta? Jak a co v této situaci dělat? Celou dobu jsem žil v domnění, že až mi přijde dopis, zajedu na pojišťovnu a vše zařídím, ale teď jsem celkem nervózní a bojím se, abych něco neprošvihl a neměl problémy s pojišťovnou.
Změna kategorie, původně: Volný čas (Kurt)

Dopis o Rozhodnutí děkana o ukončení studia dostaneš až po zasedání kolegia, tzn. někdy po startu semestru. Já byl takto studentem až do půlky října. Osobní zkušenost, taky jsem nedal předmět (potom půl roku práce v cizině). Ale asi je to škola od školy, já studoval Karlovku.

Pojišťovna řeší pouze nezapočatý měsíc, tzn. jsi-li student do 31.8., tak září už je ve tvé režii, jsi-li studentem až do třeba 2.9., tak ještě celé září to pojišťovnu nezajímá, až říjen.

Škole zdar.

Díky za odpověď. No já jsem student dle řádu do 31.8., takže už září musím řešit a uhradit. Dopis má přijít až v říjnu, takže čekat nebudu a pojedu do školy, kde mi dopis asi předají osobně a pak zaltim na pojišťovnu to dořešit.