Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyhození ze škol, kdy přestanu být student.

Zdravím. Chci se na něco zeptat a nechci to moc řešit. Asi vám budu připadat jako trouba. Prostě jsem nedal jeden předmět v posledním roce na vysoké škole. Jde mi o to, že jsem se domníval, že status studenta mi zanikne až dnem, kdy se ke mě dostane dopis ze školy o vyhození. Jenže teď mi psal kamarád, že student nejsem od 31.8., což je pro mě docela šok a hlavně problém mám v tom, že na pojišťovně musím do 8 dnů poté, co přestanu být studentem, nahlásit, že jsem OBZP. Takže je zítra poslední den, kdy mohu nahlásit, že jsem OBZP, ale oni na pojišťovně chtějí nějaký papír, který potvrzuje, že mě vyhodili, ale ten nebudu mít, protože mi ještě nedošel ten dopis o vyloučení. Zítra se do školy nedostanu pro nějaké potvrzení, stihl bych tak tak tu pojišťovnu večer. Můj dotaz tedy zní, co teď :(? Nevíte někdo, jak to je s tím statusem studenta? Jak a co v této situaci dělat? Celou dobu jsem žil v domnění, že až mi přijde dopis, zajedu na pojišťovnu a vše zařídím, ale teď jsem celkem nervózní a bojím se, abych něco neprošvihl a neměl problémy s pojišťovnou.
Změna kategorie, původně: Volný čas (Kurt)

Děkuji za odpověď. Takže myslíte, že třeba bude stačit počkat na ten dopis ze školy? Nebo si tam zajet pro potvrzení o vyloučení? Oni na studijním jsou pak až v pondělí příští týden. Já se bál, že třeba pak se platí na pojišťovně nějaké velké peníze za to, že to o pár dnů přetáhnu, ten termín 8 dní od změny statusu. Jinak ten dopis by měl přeci už brzy přijít ne? Podle mého to musí snad posílat začátkem září a přece to do 2-3 dnů musí pošta doručit. Každopádně děkuji za odpověď, už jsem tu trochu vyšiloval.

"Podle zákona č. 48/1997 Sb. je pojištěnec povinen do osmi dnů ode dne, kdy se stal OBZP, oznámit tuto skutečnost příslušné zdravotní pojišťovně (viz kap. 2.6.). Za nesplnění této povinnosti může být uložena pokuta, a to až do výše 10 000 Kč." Tohoto se obávám, ale na internetu jsem nenašel nic o tom, že bych tam měl brát důkaz, že mě vyhodili ze školy. Prostě zajedu zítra na pojišťovnu a řeknu jim, že jsem OBZP a vysvětlím jim, že potvrzení nemám a že je to poslední den a potvrzení nezískám do pondělí a snad to pochopí.

Díky za informaci. Asi si tam stejně zajedu a zeptám se jich jak to vidí. Někdo mi psal, že třeba škola posílá to info pojišťovně sama, tak jim tam třeba už něco poslali. Ale zajedu se jich přímo zeptat, tím nic nezkazím. Ale děkuji moc za informace.

Já letos u VZP zjišťoval nedoplatek za svou manželku (brigáda hned po mateřské). Napřed mi vůbec nechtěli říct, kolik má dluh, ale jakmile jsem řekl, že ho jdu uhradit, hned otočili a nebyl problém. Ani nebylo třeba papírů.

Za tou přepážkou jsou taky jen lidi, ne automaty, není problém se domluvit co a jak. Ze zkušenosti vím, že se slušným jednáním se dá s úředníky domluvit ledacos.

Co jít na pracák? Tam je to snad taky do 8 dnů (radši si zjisti), prostě tam jen přijdeš a všechno vyplníš na místě a ještě za tebe zaplatí zdrávko a socko. Ale budou ti omezovat výši měsíčního výdělku.
Ale nějaké potvrzení o ukončení studia mít teda musíš no, ale vše jde domluvit, když tam zajdeš.

Ale nenašli by ti práci hned. Jen se neboj :-) Zas až tak dobře nepracují :-) Já mám v místě bydliště 4 fabriky a 1 supermarket a taky nic.
Jde o to, kolik si měsíčně vyděláš na brigádě. Protože pokud jsi OBZP tak si musíš měsíčně platit cca 1200,- zdravotní pojištění. Sociální pojištění není povinné a činí cca 2500,- ale na DPP nebo DPČ si můžeš vydělat kolik chceš.
Pokud jsi na pracáku, tak máš automaticky hrazené zdravotní i sociální. Musíš ale každý měsíc dokládat výši příjmu v nekolidujícím zaměstnání (na DPP nebo DPČ) a maximální limit je 4950,- hrubého.
Pokud si na brigádě vyděláš měsíčne tolik, že se ti vyplatí platit si pojištění sám, tak to chápu. Pokud ne, nebo pokud se se zaměstnavatelem lze domluvit abys měsíčně přiznával jen těch 4950,- nebo dělal úplně načerno, tak nevidím jediný důvod, proč na pracák nejít. Ušetříš.

Padej do skoly a res to rychle. Skola si te rada podrzi jako studenta a pokud mas "prostudovany roky", tak te klidne prijde slozenka na skolny za ten zapocatej semestr, ve kterym si tam ani nebyl.
BTW neni reseni to nejak dodelat? Nova prihlaska + uznani vseho z indexu, nebo preruseni studia do dalsiho pokusu na ten predmet, nebo ja nevim co? Na studijnim radi poradi, vedeni VS byva v tehle pripadech pomerne benevolentni a i nejakou vyjimku schvali... proste nejak to zkusit.

Bohužel, zkoušel jsem všechno. V pondělí tam zajedu pro potvrzení ukončení studia a podepsání splněných předmětů a už mě tam neuvidí. Já chci pak dodělat dálkově soukromou školu, kde mi uznají, co jsem splnil. Ale potřebuji tak rok vydělávat abych na tu soukromou školu měl. Jinak by snad neměl být započatý další rok doufám. Jelikož jsem nesplnil řád školy tím, že jsem nesplnil předmět ve dvou pokusech, tak následuje vyloučení, které je platné od 31.8., aspoň tak by to mělo být podlě řádu. V pondělí si to tam jen ptvrdím a zajedu na pojišťovnu, kde mi dnes řekli, že potřebují to potvrzení od školy, kdy přesně jsem přestal být student abych přípdně doplatil zdrávko na srpen, což snad nebude třeba, když vyhozen jsem byl 31.8.. Ale děkuji za odpověď.

Dopis o Rozhodnutí děkana o ukončení studia dostaneš až po zasedání kolegia, tzn. někdy po startu semestru. Já byl takto studentem až do půlky října. Osobní zkušenost, taky jsem nedal předmět (potom půl roku práce v cizině). Ale asi je to škola od školy, já studoval Karlovku.

Pojišťovna řeší pouze nezapočatý měsíc, tzn. jsi-li student do 31.8., tak září už je ve tvé režii, jsi-li studentem až do třeba 2.9., tak ještě celé září to pojišťovnu nezajímá, až říjen.

Škole zdar.

Díky za odpověď. No já jsem student dle řádu do 31.8., takže už září musím řešit a uhradit. Dopis má přijít až v říjnu, takže čekat nebudu a pojedu do školy, kde mi dopis asi předají osobně a pak zaltim na pojišťovnu to dořešit.