Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dotaz ohledně Středních škol. MoravskoSlezský kraj

Dobrý den, jsem z moravskoslezského kraje a nemohu se rozhodnout na které 2 školy bych podal přihlášku. Prospěch mám perfektní(až na češtinu), rád programuji, baví mě chemie,fyzika,+- matematika, ale tak nějak se nemohu rozhodnout jakou si školu vybrat. Celkem jsem přemýšlel nad 3 školy a to(vložím raději odkazy):

cs - Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky, Ostrava,Kratochvílova

www.spsch.eu - Střední průmyslová škola chemická akademika Heyrovského

www.sselek-havirov.cz - Střední průmyslová škola elektrotechniky, havířov

Ještě jsem přemýšlel nad nějakými OK, nebo Podnikatelskými školy, ale dost jsem četl ,že je to hodně náročné a
chodí na to kde jaké pako.

Co by jste mi doporučily nebo jaké vy máte zkušenosti?
Změna kategorie, původně: Volný čas (Kurt)

loading...

chodí na to kde jaké pako

by jste

Doporučuji nebýt namyšlený, když jsi sám "pako".
Zeptej se třídního učitele nebo poradce - jaké mají zkušenosti a co o těch školách ví. Od toho tady jsou...

Proto existují DOD - dny otevřených dveří - tam si zajdi a školu si sám "osahej", abys měl představu, co studium na ní obnáší a tam se o těch školách dozvíš nejvíc. Podle mého názoru:

1) sestav si svůj žebříček, co by tě asi nejvíc bavilo, porad se s rodiči i školním poradcem (třídní)
2) posbírej co nejvíce informací o každé škole v žebříčku a žebříček podle toho uprav, jak tě zaujaly
3) zajdi si na DOD a opět si žebříček uprav, jak tě školy zaujaly - výsledek pak vypadne sám.

S ohledem na můj věk a mít současné zkušenosti a tvoje mládí - budu hledat učnák s maturitou - pokud to ještě existuje. Vždycky totiž platilo a platí, že řemeslo má zlaté dno a takové profese jsou dnes žádané, ocenované a i slušně placené. Studium můžeš skončit výučním listem a jít makat - kdyby ses nechtěl dál učit. Máš ale možnost maturity - to je více ceněno v daném oboru - třeba vodař, elektrikář, zedník ... . Pak se dá i podnikat jako OSVC na vlastní triko - mít svoji firmu - dneska sehnat dobrého řemeslníka je umění - a bude to ještě horš!!! A jak tě bude studium dál bavit - maturitu mít budeš - můžeš jít na výšku - to všechno jsou body a bonusy pro tebe, co se ti budou v životě hodit vždycky.

Hodně štěstí při výběru!!! 8-)

Pokud ho baví chemie atp. a není úplně blbý, tak je učňák s možností maturity naprosté zabití. Kluk, který v 9. třídě ví, že ho baví chemie a má dobrý propěch by se na učňáku zabil a akorát by byl otrávený z úrovně výuky. A kdyby si i pak udělal maturitu, tak by to měl třeba na VŠ hodně těžké, jestli by ho tam vůbec vzali. Protože by uměl prd.
Být tebou, řídím se body 1 - 4. A co se týče předmětů, co tě baví. Jde jen o zájem v hodinách, nebo jsi byl třeba na nějaké olympiádě, zkusil sis otevřít nějakou SŠ učebnici daného předmětu, nebo tak? Prostě něco navíc?

To je pravda,ale když nejsi zrovna takový ten typ co by se tím živil většinu života, bez záruky nějakého úspěchu. Ale znám jednoho hodně bohatého chlápka co šel výtvarné "zpracování kovů a drahých kamenů" se špatným prospěchem a teď má firmu a vydělává hromadu peněz.