Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem cesta BA poprad

Vela nejazdim mimo, a dialnice sa stavaju tempom akym sa stavaju, ale pre mna je aj to rychlo :-), tak sa pytam, cesta bratislava poprad, mam 3 moznosti ist vrchom na zilinu, alebo spodom nitra bnaska bystrica, alebo kombinacia spodom ziar nad hronom, potom na sever na martin a napojit sa na hornu trasu. Tato pise ze je aj najdlhsia a najpomalsia (20 min). Ale zo skusenosti, zapchy, opravy a pod, ktoru trasu preferujete? odchod asi stvrtok poobede, obdobne naspet nedela poobede.

U mňa kedysi jednoznačne vyhrávala spodná varianta, teraz už má Martin vybudovaný obchvat, takže ani vrchná by nemala byť zlá, len pozor na to, že pod Strečnom to ide plynulo málokedy. Nad kombináciou by som neuvažoval, najdlhší a najotravnejší variant (Kremnica - Martin desiatky km po úzkej panelovej ceste vytrasú z teba aj dušu).

Problémom teraz býva najmä úsek na Liptove pri Ivachnovej, najmä v smere PP-BA, niekedy si postojíš hodinu, inokedy ideš síce krokom, ale za 15-20 minút. Keďže týmto úsekom idú všetky 3 trasy, nevyhneš sa mu (obchádzku cez Čertovicu neodporúčam).

Koncom augusta som išiel z Bratislavy do Vysokých Tatier obomi smermi, po dlhšom váhaní som si vybral spodnú cestu a bol som spokojný.