Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podnikání - Sekáč

Zdravím lidičky,
Potřebuju rady ohledně založení sekáče v Praze. Potřeboval bych poradit krok po krůčku obecně co pro to potřebuju. Jasně chápu živnostňák, prostory mám vyhlídnutý. Zboží mám plnej Mercedes Sprinter. Takže bych teď potřeboval radu jako pro blbečka abych neudělal nějakej přešlap a nenechal si zbytečně takhle ze začátku napálit pokutu což je tady celkem častej jev. Co Kdy kde jak poběhat abych prostě pak mohl podepsat smlouvu na pronájem a už si tam mohl dát ceduli nově otevřený sekáč otevírá se tehdy a tehdy.

Každý má své know-how stejnak se raději ptám pro jistotu. to jestli podnik zanikne nebo ne záleží na moc hodně faktorech ale ani jeden z vás se nevyjádřil co napravit, co změnit na co se zaměřit.

Myslim, ze to je snad jasne.
Mas vypracovany podnikatelsky plan? Nemas.
Mas vypracovanu nakladovu analyzu? Vies vycislit svoje fixne a prevadzkove naklady aspon na pol roka dopredu?
Mas vypracovanu marketingovu strategiu ako budes oslovat klientov a kolko klientov potrebujes, aby si prezil, pripadne sa rozvijal?
Mas pripravenu cenovu politiku, respektive stanovenu minimalnu marzu, s ktorou musis predavat, mas objem predaja, ktory musis dodrzat?
Mas spraveny prieskum trhu? Pozrel si sa na konkurenciu, na pripadnu skladbu klientov, ci budes viditelny pre nich, ci je o tento druh na trhu v danej lokalite zaujem...atd atd.
Know-how neni o medovi naplnenom tovarom a o priestoroch, ktore som si vyhliadol.
Co si myslis preco krachuje 90% novozalozenych firiem do cca 1 roka? Prave preto, ze idu na to rovnako ako ty. Mam napad a idem do toho. Hura.

Podnikatelský plán mám jen se o něm nezminuji
Nákladovou analyzu udělanou do průměru s tím abych měl i rezervu + vypočteno kolik bych musel utržit denně
Marketingovou strategii za pomoci letáků roznášených poštou v okolí celé konkrétní části Prahy
cenovou politiku také stanovenou
průzkum trhu jsem neprovedl, konkurence v okolí nabízí naprosto jiný typ zboží
S krachem se musí počítat i u úspěšných firem