Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dentální hygienistka

Moje nová zubařky mě poslala k dentální hygienistce, prý aby mě naučila používat mezizubní kartáčky a vybrala mi vhodný typ. Přiznám se, že z ní mám, stejně jako ze všch lékařských profesí, trochu strach. Chtěl by se proto ujistit, jestli je její funkce opravdu čistě didaktická, nebo disponuje nějakým potenciálem mi ublížit. Třeba mě něčím píchnout, nebo tak něco.

Pokud jsi nikdy mezizubní kartáčky nepoužíval, tak to ze začátku může být nepříjemné a bude to nejspíš dost krvácet. A odstraňování zubního kamene také nemusí být zrovna nejpříjemnější, zvlášť pokud ho bude hodně.
Ale zase pro uklidnění - s vrtáním zubů (bez umrtvení) je to naprosto nesrovnatelné.

K dentalnej hygienicke som sa dostal nahodou...sestricka u zubara poplietla termin a namiesto k zubnikovi ma objednala k hygienicke.
Kedze som sa chystal k nej roky bol som rad. Myslel som si, ze pokecame, ukaze mi nejake finty, specialne kefy a pojde domov.
Omyl ako prase.
Absolvoval som 2 navstevy, obe ako z hororu (prva bola horsia, dochadzal som odtial akoby mi dal niekto po hube), krvi ako na zabijacke a bolelo to asi viac ako u zuabara. Dostal som rady, specialnu kefku na 8 vzadu a male kartaciky na medzizubne priestory.
A teraz pridu uz len dobre spravy.
Od navstev hygienicky mi prestali krvacat postupne dasne pri umyvani zubov, dnes mozem aj pritlacit a krv nevypluvam. Cistenie medzizubnych priestorov nerobim sice kazdy den, trva pomerne dlho, za zaciatku je to horor kym sito vyjazdis a bude to trosku aj boliet a krvacat, ale zase mne to pomohlo lebo som prestal mat jeden zub citlivy na studene.
Za mna urcite odporucam.

Já už jsem se taky smiřoval s tím, že budu brzo bez zubů. Ani čokoládu jsem si nemohl dát, jak to sladký bolelo, při čištění zubů potoky krve, krev v hubě, když jsem ráno vstával.
Po vyčištění zubního šutru mi naordinovala mezizubní kartáčky a mám zase zuby jak za mladých let - bez krve, bez bolesti. Mezizubní karáčky používám denně, zbytků jídla tam zůstane relativně dost, zvláště vlákna z masa.