Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Běhání - po doběhu šílené bolesti hlavy, hrozba mrtvičky?

Dobrý den, je mi 17 let. Dva roky jsem kouřil, ne "moc", mýval jsem dohromady cca dvě denně, někdy více, někdy ani ne jednu za týden. Ale o co jde.

V posledním týdnu jsem začal každý den běhat a chci si zlepšit životosprávu a totálně jsem přestal s kouřením. Uběhnu 4 km za 22 minut. Po doběhnutí mám ale ukrutné bolesti halvy. Šíleně tupá bolest jako kdyby uprostřed hlavy. Nechci znít jako cholerik nebo něco podobného. Ale nemohl bych dostat mrtvičku například? Mám 191 cm a 75 kg, jsem docela hubený a BMI mám skoro pod normou až v normě. Nemám žádné astma ani něco podobného. Můj zdravotní stav je dobrý. Děkuji předem za odpovědi. :)

Když se tu píše o běhání - včera se mi stala příhoda:
Jel jsem autem na zahrádku, někde tady jsem dojel běžkyni
gMUB9FRdNWs
polní cesta nebyla tak široká, abych mohl bezpečně předjet, ostatně ona se nedržela kraje a vybírala si nejvhodnější místa kudy běžet, tak jsem zpomalil jel jsem tak deset metrů za ní a sledoval, jestli se sama vyhne. Nevyhnula, koukal jsem, že má na uších sluchátka, zřejmě neslyšela moje auto. Až po chvíli se zastavila a všimla si mne.
Mně to zdržení vůbec nevadilo, nespěchal jsem, navíc jsem to ke své zahrádce měl už jen kousek.
Ale páni běžci a slečny a paní běžkyně: Když si zacpete uši sluchátky, můžete přeslechnout něco co vám ublíží.

Nechci znít jako cholerik nebo něco podobného.

Netuším sice, proč byste měl znít jako labilní extrovert, ale třeba jste to cizí slovo prostě špatně použil.
Přestal jste kouřit, to je jistě dobře, co nějaký další pohyb? Nebo jste začal z 0 rovnou běhat? A běháte přes den, tedy na přímém slunci?