Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laická příprava auta na STK

Zdravím,

ceka me prvni kontrola stk a rad bych se zeptal, na co se připravit. Slyšel jsem například, ze je nutné sundat kryty kol, nemít nic v kufru a podobne. Napadají vas jeste nějaké dalsi veci, které bych mel pred kontrolou udělat?

Jinak auto je po servisní stránce ok, zkontrolováno v servisu, jen me zajímají ty detaily, které mohu udělat ja.
Diky vsem za odpovědi

Kryty kolje určitě zajímat nebudou

U nás je to třeba zajímá. Mají to přímo napsané, že auto na STK je potřeba přistavit bez poklic. Poprvé jsem to nějak neregistroval a technik mě je nechal sundat. Zdržení pár sekund, ale stejně, proč na sebe zbytečně upozorňovat :-D Jinak jak už bylo řečeno. Já auto proženu myčkou, skouknu jestli všechno svítí a tím to hasne. Povinnou výbavu mám v pořádku a technické věci ( brzdy, čepy apod. ) řeším jak se objeví. Takže asi tak. A když se holt na něco přijde je měsíc na to dát to dopořádku.

přistavit bez poklic - tak to jsem neslyšel ještě nikdy a to jezdím na STK přes 30 let.Na různé stanice.

Však já neříkám, že je to tak všude, ale u nás to tak prostě je. Nevím v čem jim tam poklice vadí, ale nechtějí je tam. A nebylo to jen mnou :-) na téhle konkrétní stanici je to prostě standart. Ale to jsou nedůležité detaily.

Ač jsem to za mladých let považoval za podivný, tak poté, co jsem se přestěhoval do města, tak jsem to taky tak udělal. Za těch pár korun navíc mi nestálo za to tam několik hodin čekat.
Ale taky se mi jednou stalo to, že už ráno po otvíračce tam byla fronta, tak mi ženská u příjmacího okna řekla: "nechte tu doklady, klíče a peníze a odpoledne si pro to přijďte". A bylo vymalováno, byl jsem po noční, šel jsem se domů vyspat a odpoledne jsem si došel pro auto (mám STK asi 1 km od domu).

Teď mám mový auto, první kontrola mě čeká až za rok. Jen nevím, zda tam půjdu osobně, nebo to nechám udělat servis v rámci pravidelné údržby. Asi to zase nechám na servisu, za ten čas mi to nestojí, i kdyby to stálo pětikilo navíc.