Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno auto

Ahojte☺ , co myslíte, že je lepší auto bmw x3 za 220000 rok 2007 km napr 230 000 nebo auto rok 2013 45000 km cena 180 000 ? Samozřejmě je tam plno otázek, koroze, kosmetické vady a tak dále, spíš m jde o hepoterycky názor. Díky

Je to jen o tom, co preferuješ a kolik hodláš do auta investovat na údržbu.
Zrovna taky se dívám po autě. S mým rozpočtem bych si mohl dovolit maximálně nějakou fungl novou očesanou Fabii, Dacii apod....
Ale protože mám auta rád a neberu auto jen jako prostředek se dostat z bodu A do bodu B, tak půjdu do nějakého 10 let starého pořádného auta. Ale jak říkám, je to o tom co preferuješ.
Pokud nechceš do auta rvát moc peněz, nepotrpíš si moc na extra pohodlném a dynamickém svezení tak kup nějaké novější. Zde za údržbu budeš platit určitě mnohem méně.

Pokud ale vnímáš jízdu autem jako relax, užíváš si svezení, máš rád silnější motor a nebude pro tebe problém dát do auta více peněz na jeho údržbu tak bych šel do staršího vozidla.

Vysolit přes 200 klacků za heblo, co má najeto totéž číslo v km, může udělat jen někdo, kdo hledá kočkolap a nepotřebuje spolehlivý dopravní prostředek na každý den. Údržba takovýho kočkolapu je taky pěkně mastná, takže takový auta si pořizují jen dva typy jedinců - ti, co na to mají a ti, co s tím machrují do první vážné poruchy. Rozdíl je v tom, že ta první skupina si to auto obvykle pořídí úplně nový a až to ojedou, prodají to té druhé skupině. Zjednodušeně - kdo chce kobylu, musí mít na oves.

Já jsem stihnul koupit ještě nový auto s atmosférou.
Jo, sám jsem zvědav na budoucnost trhu s ojetinama, nafťáky v malých autech asi vymizí a ojetej turbobenzín bude zajímavá loterie. To půjdou levný Dacie na dračku - furt lepší nová Dacia, než časovaná bomba z bazaru.

Neříkám, že jsou problém turba na turbu není co pokazit. Prostě to je malinkej motor na obrovský výkon. To prostě nemůže dlouho vydržet.
Ale to je ta dnešní "ekologie" raději vyrobíme 3 auta co najedou po 100tis. než vyrobit jedno co najede 300tis. Potom se diví, že je aut 2x tolik jak lidí.

Ty turba budou velmi citlivý na předchozího majitele. I u naftovýho auta je třeba po divočejší jízdě dochladit turbo, jinak se v něm bude pálit olej, což mu nesvědčí. A benzínový motory mají asi o 400 - 500°C vyšší teplotu výfukových plynů, takže dochlazení je tam ještě potřebnější, nehledě na celkový tepelný namáhání materiálu turba. Takže historka o starým pánovi, co jezdil pomalu a měl auto furt v garáži, bude u bazarníků ještě častější.

Pravda, že to spousta lidí neví.
Vidím to každý den, letí po dálnici 200 potom sjedou na benzínku dotankovat a dát si kafčo. A jen jak dojedou vypínají motor....
Ono ale u auta po takovém třetím majiteli s najetým čtvrt milionem není turbo ten největší strašák, to je ještě pohodička.

Známej si pořídil BMW E60 530d docela kvalitní spolehlivý motor, měl to po druhém majiteli 150tis najeto. Borci v BMW u těchto motorů namontovali před sání zbytečné tzv. vířivé klapky, které se postupem času ochodí a naletí do motoru. Věděl o tomto problému a chtěl to ihned zaslepit jak přijede domů, bohužel nedojel. Auto za 350tis v háji, teda "jen" motor...

Ta otazka je nezmyselna, takze nie je mozne na nu spravne odpovedat. Znacim a vyriesenia.
Auta sa nekupuju len podla poctu kilometrov, ale podla:
- rozpoctu
- poziadaviek na vnutorny priestor
- rocneho najazdu
- typu jazdenia (kratke , dlhe trasy, dialnica a pod)
- podla stylu vodica
- podla zamerania (rodinne, pracovne, do terenu)
- podla estetickeho vnimania kupujuceho (paci/nepaci)
- podla najazdenych kilometrov, servisnej historie, predchadzajucich majitelov a pod

Dobre rady na zaver...90% aut v bazaroch ma stocene kilometre. Kupa od neznameho cloveka je vzdy riziko. Kupa od znameho (a prveho majitela) relativny pocit istoty. Kupa noveho auta, relativny pocit bezpecia a bezporuchovosti.