Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Můžu jít i k jinému zubaři než ke kterému chodím normálně?

Můžu jít i k jinému zubaři než ke kterému normálně chodím a "pod kterého" spadám?

Vypadla mi asi menší plomba, nebo se udělal kaz, jednoduše jazykem vyhmatám dír(k)u která v zubu předtím nebyla. Zatím to nijak nebolí, ale chci to řešit co nejdříve. Volal jsem ke svému zubaři ale sestra mě objednala až na 8 prosince nebo kdy (dnes je 30. září...) to je za více než 2 měsíce... prý mají dříve plno...

Vzal by mě jednorázově na tu jednu prohlídku i jiný zubař? Aby mi prohlédl chrup a hlavně zacelil tu dírku? Chci i dále chodit k tomu svému, jen tu plombu tam chci co nejdříve... Jde to?

Klidně bych i zaplatil ( i když nerad [:) alt=] ), jsem pojistěn u VZP. Poradí někdo? Dík

Mně se jednou stalo, že se mi rozlomil zub. Můj zubař by mne vzal jako naléhavý případ, pro takové případy má vyhrazenou první hodinu (nebo bych šel do místní nemocnice, měli a snad dosud mají tam zubařskou pohotovost). Ale zrovna jsem byl v lázních, tak jsem to zkusil u místního zubaře, spravil mi to, že jsem zbytek lázní neměl kvůli tomu zkažený, stálo mne to ukázat kartičku VZP a třicet stříbrných Julínkovného. Nejdřív to zkus u toho svého (třeba řekni, že tě čeká služební cesta někam do horoucích pekel a bojíš se, že tě to začne bolet).
Líná huba, holé neštěstí.

Hm... já jsem právě nechtěl lhát (že mě to bolí) protože jsem měl strach že to potom bude brát nějak vážněji a bude např. provádět nějaké zákroky které by jinak neprováděl (když už jsem říkal že to bolí, tak s tím něco musí být...).

Takže nebát se zalhat že to bolí? Díra se mi v zubě pocitově zvětšila (asi vypadla další část původní plomby). Nebo si tam jít sednout ráno bez objednání?

Každej zubař tě veme když přijdeš ráno a nevyhodí tě,ale vypadlá plomba nevadí ničemu pokud tě to doopravdy nebolí necejtíš to atd,osobně když mě dřív vypadla po měsíci tak sem tam prostě druhej den ráno šel a udělal mě novou,stejně to je "jeho vina" jestli vypadla tak to neudělal pořádně.:-)

Oni tě vezmou když tam přijdeš ráno po telefonu ti řeknou to samí přijď ráno,ale asi těžko když tvůj zubař funguje oni ti akorát ošetří bolestivý místo provizorně plombu ti nikdo asi dělat nebude,navíc jestli seš v kraji kde je zubařů nedostatek a všichni maj narváno svojema pacientama,na to nemaj čas....(max až tam ráno přijdeš tak říct na rovinu že to komplet na místě zaplatíš ovšem pak si cenu můžou určit klidně oni třeba litr.:-)

Ono litr je normální cena za bílou plombu. Já za ni platím u zubařky 1500. Ani mě nenapadlo se nad tím pozastavovat.

Oněch 240 Kč za černou plombu, které zubaři hradí pojišťovna je pod náklady zubaře.

Tedy ano, zmínit do telefonu, že tam budeš chtít bílou plombu, určitě napomůže tomu, že tě vezmou.