Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cvičenie pre začiatočníka

Čaute chcem sa vás spýtať že som sa rozhodol cvičiť ale neviem ako správne začať a ako často cvičiť, chcel by som nabrať svalovu hmotu, treba brať aj niake proteiny? Ak ano tak kedy najlepšie sa to vyplatí. Akože čas mam celý týžden tak možem každý den chodiť cviciť, mam 16r 55kg 174cm výška. Treba dodržiavať niako stravu? Som v tom amatér tak preto tolko otázok.
Za všetky rady ďakujem.

pokud nemáš základy začni cvičit s tělem, aby si se naučil s ním pracovat a získal základní kondici a sílu. pokud chceš do budoucna počítat se slušnými výsledky rozhodně je jídlo důležité minimálně stejně jako cvičení (to už počítám s intenzivnějším tréninkem v posilovně). proteiny se používají buďto, když chceš mít zdroj bílkovin s minimem tuků, teda při vysekání (ne běžné hubnutí!) nebo když už máš tolik svalové hmoty, že je problém dostat do sebe normální stravou dostatek bílkovin, který ti postačuje k jejímu udržení, případně dalšímu růstu. ale to bude aktuální až budeš mít tak 90 nebo minimálně 85 kg. začni postupně a měl by si se dostat na frekvenci 5-6 týdně, klidně i každý den, záleží na tréninku. až budeš mít základní sílu, kázeň a vytrvalost a dostatečnou motivaci a budeš pevně rozhodnutej v tom pokračovat, začni chodit do posilovny. chce to minimálně 1-2 měsíce, ideálně aspoň 3 odkroutit doma nebo někde venku, kde je hrazda a bradla, což by bylo ideální...

Tak chodíš asi do blbých posiloven, tady ti v pohodě kdokoliv ukáže jak na co jsou který cviky jak dejchat,série,atd a nemusí to bejt nutně trenér, kdo to nepochopí hned tak si hold návštěvy zopakuje,stejně se vyplatí pernamentka na měsíc a za tu dobu to pochopí každej.Jako fakt nevím co se 7 let učíš pokavaď to neděláš profi.....

Někdo se základy nenaučí ani za rok. Vlastně se nenaučí cvičit vůbec. Za ty roky už jsem viděl spousty lidí, kteří roky vypadají stejně a pořád stejně blbě cvičí. Taky jsem po půl roce machroval, ale člověk techniku cviků zdokonaluje neustále, hlavně pokud se bavíme o základních cvicích jako je dřep, tah, tlak.

Jako ja ked sem cvicil to bolo asi tak 2 mesiace, potom sem sral na to, tak sem cvicil doma a to kliky, tie som robil roznymi sposobmi nerob kliky len jeden druh, potom bradla, sed lah, drepy a to tie rozne sposoby + nake kardio ja nevim napr jazda na bicykle,beh, hej za ti 2 mesiace to neni boh vie co ale mam pevnejsi bruch,prsia ruky nemam ochabnute... tiez mozes robit plank spevnuje to cele telo, neber to jak radu od pro sportovca to urcite ne len pisem priklad. Nech sa ti dari snad to nevzdas tak jak ja...