Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Románské jazyky

Zdravím, prosím potřeboval bych vědět váš názor na Románské jazyky jako je španělština,italstina a francouzština. Strasne rád bych se jeden z nich naučil,ale nějak nevím jakej si mám vybrat. Největší zápal mám pro Italštinu a Španělštinu ale i francouzština se mi líbí. Opravdu bych rád věděl vás názor co by jste si vybrali vy. Děkuji za odpovědi.

Jen do toho.
Minulý rok jsme byli na Madeiře a předtím jsem nadřel 6 poměrně obsáhlých lekcí portugalštiny, oj to byla fuška. Sice jsem se nedomluvil, ale Madeiřané byli potěšeni.
K mému překvapení je řada slovíček shodná nebo podobná anglickým, neboť románské jazyky jsou barbarská latina.
Taky mě překvapila poměrně komplikovaná gramatika, to bude asi podobné ve všech.

Až poletíte s přítelkyní na Madeiru, pak vězte, že vinho tinto je červené víno a vinho branco je bilé víno.