Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propadám z matematiky v 9. třídě.

Zdravíčko.Mám problém.Je mi ted čerstvě 15 chodím do deváté třídy a dělá mi problémy matematika.Mám ze všeho až na němčinu dvojky maximálně trojky.Tu němčinu ještě dám do konce pololetí na trojku momentálně z ní mám čtyřku.Ale to co je hlavní problém je matematika :( .Vychází mi čistá pět.Mám pět pětek a nevím jestli zvládnu alespon tu čtyřku na vízo.Při hodinách matematiky se snažím uplně nejvíc dávám pozor zkouším si to.Prostě mi to nejde nechápu vůbec nic.Hrozně se snažím dokonce jsem se přihlásil na dobrovolné hodiny matematiky abych to trochu víc pobíral ale vůbec mi to nejde.Snažím se učit ale já sem na matematiku uplně blbej.Hrozně se bojím že budu mít v pololetí pět.A ještě když se to počítá na přijímačky :( .Nevíte co bych měl dělat kromě toho že víc zabrat ? To už jsem udělal ale furt nic. :(

Mě se jen líbí jak tu skoro každý píše že nejsem nejspíš studijní typ aniž by jste o mě cokoli věděli.Vím známky dobré zas až tak nemám ale dneska jsme psali z matematiky a na ni jsem se učil jen co to šlo včera jsem seděl 2 hodiny nad sešitem učil se pak mě to ještě vysvětloval kamarád nebylo to nic mimořádného ale něco jsem vypočítal a já si myslel že to na tu trojku aspon vytáhnu.Dostal jsem za 5.Už nevím jsem z toho dost špatný nevím co dál.

Prominte ale tohle opravdu ne.Je to u nás přísně zakázáno a věřte mi že vedení si to hodně hlídá ... kdyby se na to přišlo hrozí 3 z chování a to já si opravdu dovolit ještě k tomu nemůžu.Můžu sem hodit nějaké podobné příklady ale podle mě je to hloupost protože jak jsem říkal mě nejde nic.. at se učíme v matematice co se učíme nemám z toho dobré známky.Až na geometrii.Geometrií sem si vždycky nahnal dobré známky ale ta se v devítce nebere první pololetí nevím jak to druhé.Takže je to pro mě fakt špatná situace.

Rodičům matematika taky nikdy nešla.Nepamatují si tyhle věci taky.Ale bohužel moc jim vysvětlit nejde že mě to do hlavy prostě neleze.Pořád to svádějí na to že to je z televize že kdybych nečuměl furt na bednu a učím se tak mi to jde přitom na televizi kvůli učení koukám tak hodinu denně víc ne protože se šprtám ale podle rodičů je to pořád málo.Jo s učitelkou jsem to probíral už mnohokrát na doučování.Ale prostě abych vám to vysvětlit přímo co se mi honí hlavou když mi to vysvětluje.Já jí nestíhám.Prostě když mi to vysvětluje třeba 3x po sobě tak já vždycky zapomenu na nějaký krok je to tak strašně složité že si nepamatuji nikdy co udělat s tímhle a co zase s tamtím.Maximálně se na to snažím soustředit ale prostě těch postupů a podmínek je tam tolik že vždycky to někde podělám.

kozakl, 22.10.2016 13:24 ...Hele, neděláš si z nás tak nějak legraci ?

Mně to taky tak začíná připadat. I když se ten šmudla bojí dát sem kopii své písemky, snad by sem mohl dát nějaký svůj domácí úkol, jak to řešil, co mu vyšlo a co mu podle výsledku na konci učebnice vyjít mělo.

Mne to tiez tak pripada, 2x som hovyzval nech sem hodinejakypriklad, ktory nevie a ukaze ako postupoval pri rieseni a on si stale mele svoje, sprtam, makam, ucim sa a vysledky su v hajzlu a vy nico mne neviete.
Ja uz viem, ze ma chut pomahat mu presla, pretoze nie je schopny reagovat na zakladne podnety a len sa stazovat. Ono sa nie je potom, co divit, ked niekto na vyzvu "ukaz priklad a postup ako si ho skusa riesit" zareaguje tak, ze ucil som sa, nedal som to a vy nic o mne neviete.
Tak nech kludne guluje tu matiku az do konca deviatky.
ZNacim vyriesene.
P.S. Pomoct vieme vacsinou len tomu, kto o tu pomoc naozaj stoji.

Kozak i matematika se dá šprtat :) prostě sem si to pořád procvičoval snažil se něco vypočítat.A vy všichni ostatní no ono mám celkem omezenej pc na půl hodiny kvůli těm známkám.

Takže jak jsem slíbil:
Počítali jsme tohle

3m+n 4n
---- - ---- =
m-n m-n

pak ještě daleko složitější.Třeba tento jsem podělal.

Mockrát děkuji za to že se mi snažíte pomoci. (neříkám že každý kdo reagoval na post nepomohl)

ano je to odčítání zlomků a omlouvám se že jsem to napsal předtím tak krkolomě.Ted si připadám přesně jako ve škole když tohle probíráme.Věřte mi nebo ne, z tohoto obrázku jsem to pochopil lépe než ve škole.Můžu se zeptat.Jakou mínus jedničkou ?

Budu vypadat hloupě.Ale když to vynásobím teda -1 tak to se nějak prohodí ty písmena ? Nebo jak můžu násobit písmena s čísly ? Já vím že to asi bude vypadat jako když z vás dělám pitomce ale já to vážně nechápu.

klid, matematik si utvrzuje své alibi, že 1+1 se nemusí rovnat dvoum. počítal jsi někdy bez vzorců? vzorec a + b = b + a se rovná 1+1=1+1 což je exaktní výpočet, který se nehne, ale nic neřeší. je to archetyp výpočtu

zkus si zahrát tangram- je to starobylá hra o počítání bez vzorců ve skládání tvarů.