Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Propadám z matematiky v 9. třídě.

Zdravíčko.Mám problém.Je mi ted čerstvě 15 chodím do deváté třídy a dělá mi problémy matematika.Mám ze všeho až na němčinu dvojky maximálně trojky.Tu němčinu ještě dám do konce pololetí na trojku momentálně z ní mám čtyřku.Ale to co je hlavní problém je matematika :( .Vychází mi čistá pět.Mám pět pětek a nevím jestli zvládnu alespon tu čtyřku na vízo.Při hodinách matematiky se snažím uplně nejvíc dávám pozor zkouším si to.Prostě mi to nejde nechápu vůbec nic.Hrozně se snažím dokonce jsem se přihlásil na dobrovolné hodiny matematiky abych to trochu víc pobíral ale vůbec mi to nejde.Snažím se učit ale já sem na matematiku uplně blbej.Hrozně se bojím že budu mít v pololetí pět.A ještě když se to počítá na přijímačky :( .Nevíte co bych měl dělat kromě toho že víc zabrat ? To už jsem udělal ale furt nic. :(

Já ale nevím co dělat víc.Každý druhý den doučování a každý druhý den kdy nemám doučování jsou hodiny matematiky navíc.Doma se taky snažím učit ale mě to do hlavy neleze a doma tu matiku taky jako moc nechápou :-D .Při hodinách se snažím šrotuju mozek co to nejvíc jde.Už nevím jsem ztoho celkem neštastnej protože na mě pořád řvou jak sem blbej a že takhle propadnu ale já už nevím co dál.Kdybych byl jeden z těch co se celou hodinu matiky houpou na židli čuměj z okna a bavěj se s ostatníma o různejch kravinách tak jasný že budu propadat ale já sem při matice pravej opak.Iž nevím jako.

Já bych jen potřeboval alespon za čtyři.Asi si každej říká kdo to čte jakej sem idiotek co který mu jde jen o to prolézt.Ale prostě takový složitý rovnice bych v životě fakt nepotřeboval a navíc budu rád za čtyřku stím co v hlavě mám... (nic) každej povídal jak devítka je pohodička od osmičky a že osmá třída je nejtěžší ale mě se ta devítka zdá dost hardcore jako... v osmičce sem ty čtyřky nějak uhnal ale ted jako pět pětek po sobě to nevím no.Já bych spíš řekl že na tohle opravdu nemám.Jak dlouho se tu matiku snažím pochopit ? Od čtvrté třídy sem začal pořádně makat ? A stejnak už od čtvrté třídy prolejzám jen tak tak ? Jenomže tohle té učitelce prostě nevysvětlíte že vy se snažíte a že vy na to prostě nemáte i kdyby jste se stavěl na hlavu.Ona to prostě nevezme takhle ... prostě pět a nazdar.Jsem docela v dost naprd situaci momentálně a nevím zatím jak ztoho ven a musím na to urychleně přijít.

Zkus se zeptat učitelky/učitele z matematiky, zda neví o nějakém dobrém doučování, poptej se spolužáků, kamarádů...
Každý má s něčím problém.

Zkus takové cvičení (jestli chceš), třeba ti pomůže si to trochu ujasnit:

1) popiš matematiku pár slovy
2) ujasni si, v čem máš problém
3) zamysli se nad tím, proč to nechápeš...

zkus to co nejdetailněji. Snad jsem alespoň trochu pomohla.
A neboj se, protože tím nic nezlepšíš.

Podívej se na matematiku jako na úplně jednoduchou věc. Sice se zdá složitá, ale ve skutečnosti matematici nemají moc fantasie, takže odpověď je vždy prostá.

Snad jsem alespoň trochu pomohla.
Zdraví
Barča

Máš ten problém až teď v devítce nebo jsi ho měl i dřív? Máte stejného učitele jako dřív nebo v devítce máte jiného? Nemají podobné problémy i spolužáci? Co ti konkrétně dělá problém? Nemáš nějakou opravenou písemku, abys ji naskenoval a dal sem?

No, většina rádců má jasno - málo makáš, ale ze svý vlastní zkušenosti vím, že problém může být jinde.

Měl jsem kdysi dávno tu "čest" doučovat pár děcek, kterým opravdu matika nešla. Většinou se zjistilo, že problém vězí někdo dávno v minulosti. Problém je totiž v tom, že učivo matiky navazuje na předchozí znalosti, tvoří logický celek. A když je v těch základech díra, dříve či později se to někde projeví. Ne nadarmo se říká, že matika se nedá naučit, ta se musí pochopit. Ale když ji pochopíš, nemusíš se z ní učit vůbec nic. Pak - řečeno s mírnou nadsázkou - ze znalosti 1+1=2 můžeš odvodit třeba i integrální počet.
Abych se vrátil k tomu doučování - pamatuji si jednoho sedmáka, kterýmu taky matika vůbec nešla. Po asi dvou měsících marnýho boje jsem se vrátil k základům a zjistil, že ten kluk vlastně vůbec nechápe násobení. Měl sice násobilku nabiflovanou, uměl ji, ale netušil, co se za tím skrývá a jak ji vlastně použít. Když jsem mu ukázal, že třeba 3x5 si může představit jako 5+5+5 nebo 3+3+3+3+3 (tj. sečte tři pětky nebo pět trojek), čučel na to jak tele na nový vrata (jak jsem zjistil později, když se bralo ve škole násobení, chyběl asi 6 týdnů, marodil s opakovanou angínou). Takový člověk pak třeba určitý věci nedokáže vůbec pochopit, ať mu je vysvětluješ sebelíp a jak chceš dlouho (myslím, že jsme tehdy bojovali s trojčlenkou, už si přesně nevzpomínám). Ale když si tyhle vztahy ujasnil a doplnil mezery, které na téhle znalosti byly založené, začal postupovat s učením poměrně rychle dopředu. V sedmičce měl ještě z matiky 4, ale osmičku končil s trojkou (a to učitel váhal i nad dvojkou, ale opatrnost zvítězila), v devítce to na tu dvojku dotáhl a nakonec i odmaturoval na gymplu!

Prostě - chce to sehnat někoho, kdo má matiku opravdu v malíku, umí logicky myslet a hlavně je trpělivý a dokáže zjistit, kde je základ Tvých problémů. Není to snadné, ne každý tohle dokáže vyhmátnout. Můžeš si to zkusit i sám, začni opravdu od základních počtů a postupuj ke složitrější látce, až narazíš na něco, co Ti nejde. Tam se zastav a někoho požádej, ať Ti to vysvětlí. Jen nečekej zázraky ihned, bude to fakt tvrdá práce. Držím palce, ať někoho takovýho najdeš a ať se Ti zadaří!

No Machr55 - tvůj přístup se mi zdá nejsolidnější a nejperspektivnější. Taky jsem pár lidiček doučoval a tys svým výkladem, jak to tady popisuješ, tak trefil "hlavík na hřebičku". Jen si myslím, že tvůj názor smíchat s názorem, co tu výše "zazněl" - zajít za učitelem, at mi, pokud ví, tak doporučí někoho, na koho se obrátit, kdo by mě mohl skutečně cosi naučit - at učitel vidí, že věc nenechávám ladem a chci to řešit - třeba si tě matikář(ka) individuálně vezme do parády sám (sama) a základní problém spolu naleznete, jak nedostatek vyřešit tak, abys problém kolema matiky chápal. Ale chce to jednat hned!!! 8-)

dokonce jsem se přihlásil na dobrovolné hodiny matematiky abych to trochu víc pobíral ale vůbec mi to nejde.

No jestli jsou to nějaké dobrovolné hodiny pro více žáků a pro "mírně pokročilé" bez individuální výuky a přístupu,tak tam se toho bez úplných základů moc nenaučíš,prostě nebudeš stačit ostatním.Jak už tady všichni radili,najdi si soukromého učitele,který to vezme od začátku a bude trpělivě vysvětlovat,dokud to nepochopíš a nezačneš logicky přemýšlet a odvozovat:A hlavně to řeš s učitelem,ať vidí,že máš snahu.Protože nějaké řeči,že se někde doučuješ a stejně nic neumíš,asi nezaberou.
Tak hodně štěstí a počítej s tím,že počítat v životě prostě musíš umět.

Ahoj,
nic si z místních "rádců" nedělej, jsou to jenom zamindrákovaná děcka. Co přesně ti nejde? Zkusil jsi jiné metody učení?
Kdyžtak písni do PM.

To all: Styďte se, vážně, takhle blbnout kluka, kterýmu je 15 let a třeba mu jenom nesednul učitel, nebo má nějaký trable...

Částečně máš pravdu, nicméně tazatele jsme nikdy neviděli, tzn nemůžeme ho soudit narážkami typu: "asi se snažíš málo a tak".
Obě možnosti lze relativně snadno prověřit - např. jak matematiku v podání učitele zvládá zbytek třídy, testy žáka u školní vychovatelky apod... Cílem školy není prudit, ale něco naučit a dát do života, logickým myšlením počínaje.

Když nebyl školní vychovatelé, psychologové a poradci, prostě se to vytřídilo. Propadnout v posledním ročníku se nechali jenom ti největší tupouni, ostatní se rozdělili na ty, kterí pokračovali ve studiu a zbytek šel do učení. Teď chtějí chodit dál studovat skoro všichni, navíc se musí plnit kvóty na počet tzv. vzdělanců, takže vznikají různé pochybné humanitní školy, aby byli všichni uspokojeni.

V tom máš pravdu, úroveň vzdělanosti lidstva klesá (degenerace lidstva, chemie ve vodě a jídle, apod). To by bylo fakt na dlouho. Každopádně, když se už k empatii a řešení problémů horších výsledků žáků dopracovali i v našem českém školství, nemyslíš, že by to šlo možná aplikovat i u zdejších rádců?

100% korektní to v tomto případě nebylo, nicméně z globálního hlediska úroveň
lidstva - tj. i poradny uvadá, s tím doufám souhlasíš (v tomto threadu mi stačila už jenom Wikanova přátelská odpověď :-))

Nicméně pokud se snažíš opět vrátit poradnu do starých kolejí (tzn když vím, tak poradim, nicméně bez urážek a narážek na tazatele - např. okamžitá jistota o "warezu", titul zapařeného děcka apod), opravdu Ti fandim.

Některé odpovědi jsou opravdu zajímavé hodně se ptáte co mi dělá konkrétní problém.No všechno... každá nová látka počítání mi prostě nejde.Geometrii celkem zvládám kolikrát jsem měl i jedničku.Ale počítání fakt těžce nepobírám.Momentálně bereme lomené výrazy.Vůbec to nechápu.Netroufám si říci zda-li je to problém můj nebo učitelky ale ve třídě má s matematikou problémy více žáku a zase naopak dost žáků jsou solidní chytráci na všechno počítání.Třeba úplné základy látky vždycky pochopím ale jak se k tomu přidá ještě něco hned se mi to plete.Tohle se nemůže krátit s tímhle protože je v součinu jmenovatel a tak dále a tak dále a vždycky to někde podělám.Nebo třeba nějakou látku bereme už měsíc a já dostanu písemku a nevím stejně vůbec nic.Hodně učitelů mi říká že jsem velmi chytrý kluk a mám logické myšlení a to opravdu nelžu jenže jakmile je hodina matematiky moje mentalita prudce klesá.Už nevím co s tím.Hodně spolužáků se mi látku snažilo vysvětlit ale marně.

Jestli sis náhodou v hlavě nevytvořil psychický blok. Pak bys mohl podvědomě k matice už předem přistupovat s tím, že to prostě nepochopíš, no a ono to pak tak samozřejmě dopadne. To by ale byla věc pro pedagogicko-psychologickou poradnu. Tam by mohli případně objevit i nějaké poruchy učení - např. dyskalkulii.

jop myslím že o někom takovém kdysi mluvila jedna učitelka a myslím že vím kdo to je protože dotyčný dokonce posílá doporučení dyslektikům (nevím jak se to píše) takže je to nejspíše on.Jo stálo by to za to se ho zeptat proč mám tak obrovské problémy se něco naučit v matematice.

Jenže nejdřív bych si to měl asi uležet v hlavě abych neudělal ze sebe blbce.Věřím tomu že dotyčný by byl schopný to svést na to že se určitě neučím a podobně.Ale nejspíš bych to měl asi probrat s mamkou.To by byl docela gol kdyby se až po tolika letech zjistilo že trpím nějakou takovouhle poruchou.Achjo takových proseděných hodin nad učebnicí ... nejhorší bylo když jsme tenkrát asi ve 4. třídě brali dělení dvojciferným číslem.Jak mě to nešlo a jaké jsem měl problémy když si na to vzpomenu je mi blbě ještě ted.

To nie je pravda;o).
Mytus je nejaka informacia bez konkretneho autora a neznamena, ze je automaticky nepravidivy. Vacsinou ti vnimame ako nepotvrdenu informaciu, ktora zludovela.
Prave tento mytus bol uz mnohorazy vyvrateny, kedze Einsteinov zivotopis je pomerne dobre zmapovany.

Jak to popisuješ, opravdu bych to viděl buď na ten psychický blok, nebo poruchu dys-něco. Řešení hledáš opravdu logicky správně: prvně to prober s rodiči, pak si zajdi ve škole k tomu poradci a uvidíš, co bude dál. Důležité je, že budeš přesně vědět, na čem jsi a dostaneš rady, co máš dělat, abys to zvládl a překonal. Klidně i za tu cenu, že začneš probírat učivo matiky za celých 9 (no, možná jen 6 nebo 7) let školy...

A pamatuj - na to, abys ses čehokoli děsil, máš vždycky dost času. Jak říká strejda: "Nejhorší smrt je z vyděšení". ;-)
Držím Ti palce, vydrž :!:

Obávám se,že tazatel je nestudijní typ. Co se dá mechanicky nabiflovat,to možná ovládá. Ale u matematiky nic takového nejde a myslím si,že čeština taky nebude to pravé ořechové,tak bych asi o dalším studiu neuvažoval,(na čísle kterému se říká známka vůbec nezáleží). U té matematiky jde absolutně o nepochopení elementárních a základních funkcí. Opakovat celou matematiku za trvání docházky do školy považuji s prominutím za pitomost.

Ja neviem, ale som z toho popisu nejaky rozpolteny.
Makam na matike, ale nemam ziadne vysledky. Rad by som videl to "makanie". Za makanie samozrejme nepovazujme sedenie nad knihou (ak nejake je) a cumenie do blba. Uz som zazil aj tak, ze ved on sa uci 4h denne a nejde mu to....4h denne len cumel pri knihe niekde do neznama, ale neucil sa.

Chapem zaklady uciva, ale ked ideme dalej uz to nechapem.
Opet divny popis, prave ked niekto chape zaklady, uz si vie odvodit neskor tie mensie veci, ja mam proste skor pocit, ze on nechapem zaklady, ake to sa asi nedozvieme.

Trojky na vysvedceni a momentalna stvorka z Nemciny nesvedcia o nejakom poctivom pristupe k uceniu. Podla mna nie je problem len s matikou, inba z matiky mu vsak hrozi prepadnutie, takze problemy z inych predmetov bagatelizuje.

Nie som sice pedagog, ale cely pribeh mi nejako nesedi. Viem sice, ze existuju aj jedinci, ktori naozaj nikdy nepochopia niektore veci, pretoze sa im proste na to nikdy nevytvori spravna synpasia, ale zase statisticky ich nemozem byt tolko ako sa dnes prezentuje v skolach, kde je pomaly v kazdej triede uz patina ziakov s roznymi ADHD diagnozami.

Ja mam rad priklady, na nich sa da vselico pochopit.
Co keby sme zacali na nejakym prikladom? On napise zadanie a ukaze ako ho zacal riesit, popise ako premysla a uvidime, kde sa zasekne, ci pomyli.

Mě se jen líbí jak tu skoro každý píše že nejsem nejspíš studijní typ aniž by jste o mě cokoli věděli.Vím známky dobré zas až tak nemám ale dneska jsme psali z matematiky a na ni jsem se učil jen co to šlo včera jsem seděl 2 hodiny nad sešitem učil se pak mě to ještě vysvětloval kamarád nebylo to nic mimořádného ale něco jsem vypočítal a já si myslel že to na tu trojku aspon vytáhnu.Dostal jsem za 5.Už nevím jsem z toho dost špatný nevím co dál.

Prominte ale tohle opravdu ne.Je to u nás přísně zakázáno a věřte mi že vedení si to hodně hlídá ... kdyby se na to přišlo hrozí 3 z chování a to já si opravdu dovolit ještě k tomu nemůžu.Můžu sem hodit nějaké podobné příklady ale podle mě je to hloupost protože jak jsem říkal mě nejde nic.. at se učíme v matematice co se učíme nemám z toho dobré známky.Až na geometrii.Geometrií sem si vždycky nahnal dobré známky ale ta se v devítce nebere první pololetí nevím jak to druhé.Takže je to pro mě fakt špatná situace.

K písemným pracím ano.Ale fotit ne :) za tohle jsou opravdu až přehnané tresty.Už mnohokrát se stalo že prostě nějaká holka si dala selfie ve třídě a dostala při nejlepším dutku :) ted moc čas nemám ale zítra ráno sem hodím příklady co počítáme.

Rodičům matematika taky nikdy nešla.Nepamatují si tyhle věci taky.Ale bohužel moc jim vysvětlit nejde že mě to do hlavy prostě neleze.Pořád to svádějí na to že to je z televize že kdybych nečuměl furt na bednu a učím se tak mi to jde přitom na televizi kvůli učení koukám tak hodinu denně víc ne protože se šprtám ale podle rodičů je to pořád málo.Jo s učitelkou jsem to probíral už mnohokrát na doučování.Ale prostě abych vám to vysvětlit přímo co se mi honí hlavou když mi to vysvětluje.Já jí nestíhám.Prostě když mi to vysvětluje třeba 3x po sobě tak já vždycky zapomenu na nějaký krok je to tak strašně složité že si nepamatuji nikdy co udělat s tímhle a co zase s tamtím.Maximálně se na to snažím soustředit ale prostě těch postupů a podmínek je tam tolik že vždycky to někde podělám.

Hmm, znám něco podobnýho. Holka od mý jedný známý nedokázala vyřešit žádnou rovnici - sice postupovala správně, ale vždycky tam udělal chybu toho typu, že při úpravách rovnice neopsala všechno z předchozího řádku, třeba zapomněla závorku, změnila - na +, a tak. No a pak přišli na to, že je dysgrafička. Byli pak u nějakýho odborníka, ten jí poradil, jak na to jít, a za necelý rok už ty chyby při opisování nedělala. Ale byla to hrozná dřina, hlavně pro tu moji známou, která s holkou musela každej den něco procvičovat, co jim poradili.
Takže u tebe bych to taky viděl na návštěvu odborníka, nic jinýho asi nepomůže.

no mě není jasný, že za devět let nejsi štonc to pochopit. někde musí být chyba. něco přece vědět musíš.

jinak k tomu postupu, že něco vynecháš, to se stalo i cimrmanům:

Náčelník: Železná zásoba je nedotknutelná. A kromě toho jsme ji včera snědli.

Učitel: Jak to? Železnou zásobu jsme přece měli na cestu zpátky.

Náčelník: To jsem vám chtěl právě říct, abyste si na to dali pozor, kdybyste někdy plánovali nějakou takovou cestu, aby se vám nestalo, jako nám teďko, že já jsem ty zásoby na cestu sem přesně propočet a pořád jsem si říkal, až to sečteš, nezapomeň to znásobit dvěma. A v tom zmatku, jak jsme balili a vy jste mi do toho pořád mluvili, tak jsem na to zapomněl. Takže vypočtený to bylo správně, ale falíruje nám v tom jenom to násobení. To jen tak pro příště.

Učitel: Ano, příště si na to dáme pozor, ale teď, náčelníku, abych tomu dobře rozumněl. Neznamená to, že nemáme vůbec nic k jídlu?

Náčelník: No, vždyť to říkám. Krát dvě to mělo bejt. Ty tomu nerozumíš, nebo co? To jsou otázky…

kozakl, 22.10.2016 13:24 ...Hele, neděláš si z nás tak nějak legraci ?

Mně to taky tak začíná připadat. I když se ten šmudla bojí dát sem kopii své písemky, snad by sem mohl dát nějaký svůj domácí úkol, jak to řešil, co mu vyšlo a co mu podle výsledku na konci učebnice vyjít mělo.

Mne to tiez tak pripada, 2x som hovyzval nech sem hodinejakypriklad, ktory nevie a ukaze ako postupoval pri rieseni a on si stale mele svoje, sprtam, makam, ucim sa a vysledky su v hajzlu a vy nico mne neviete.
Ja uz viem, ze ma chut pomahat mu presla, pretoze nie je schopny reagovat na zakladne podnety a len sa stazovat. Ono sa nie je potom, co divit, ked niekto na vyzvu "ukaz priklad a postup ako si ho skusa riesit" zareaguje tak, ze ucil som sa, nedal som to a vy nic o mne neviete.
Tak nech kludne guluje tu matiku az do konca deviatky.
ZNacim vyriesene.
P.S. Pomoct vieme vacsinou len tomu, kto o tu pomoc naozaj stoji.

Kozak i matematika se dá šprtat :) prostě sem si to pořád procvičoval snažil se něco vypočítat.A vy všichni ostatní no ono mám celkem omezenej pc na půl hodiny kvůli těm známkám.

Takže jak jsem slíbil:
Počítali jsme tohle

3m+n 4n
---- - ---- =
m-n m-n

pak ještě daleko složitější.Třeba tento jsem podělal.

Mockrát děkuji za to že se mi snažíte pomoci. (neříkám že každý kdo reagoval na post nepomohl)

ano je to odčítání zlomků a omlouvám se že jsem to napsal předtím tak krkolomě.Ted si připadám přesně jako ve škole když tohle probíráme.Věřte mi nebo ne, z tohoto obrázku jsem to pochopil lépe než ve škole.Můžu se zeptat.Jakou mínus jedničkou ?

Budu vypadat hloupě.Ale když to vynásobím teda -1 tak to se nějak prohodí ty písmena ? Nebo jak můžu násobit písmena s čísly ? Já vím že to asi bude vypadat jako když z vás dělám pitomce ale já to vážně nechápu.

A vlastní snaha, "WayneGretzky99", jako nic?! Známkám nevěřím, v minulém vláknu za vše mohli rodiče s klacky a teď zase někdo jiný!
Stačí to slovo dát strejdovi, když neznáte i naprosté základy tak ze třetí třídy. A těžko bude někdo pomáhat jedinci, co je tak nevychovaný a jen zde se tu vyskytuje ve dvou osobách.

Aha už to trochu začínám pobírat ale jsem na tohle dost pomalejší takže díky že jste se mnou neztratil trpělivost.Ještě mi dělá dost problémy když je toho tam víc.Třeba odčítání třech nebo čtyřech zlomků najednou.V tom se ztratím vždycky na 100% :/

Hmm, to vypadá opravdu na hodně vážný problém, nebo spíš pytel problémů.
Myslím, že kdybych sem napsal stejnej příklad, jako byl výše vyřešen, a jen změnil pořadí zlomků nebo místo "m" a "n" napsal "r" a "s", nepohneš s ním. Je to prostě tím, že matiku šprtáš, ale nechápeš. Pak narážíš na problémy opravdu na každým rohu.
Je fakt škoda, žes to nechal zajít takhle daleko, to už v devítce nedoženeš.

klid, matematik si utvrzuje své alibi, že 1+1 se nemusí rovnat dvoum. počítal jsi někdy bez vzorců? vzorec a + b = b + a se rovná 1+1=1+1 což je exaktní výpočet, který se nehne, ale nic neřeší. je to archetyp výpočtu

zkus si zahrát tangram- je to starobylá hra o počítání bez vzorců ve skládání tvarů.

... i matematika se dá šprtat :)

NEDÁ! A něco o tom vím, vystudoval jsem VŠ matematického oboru.

... prostě sem si to pořád procvičoval snažil se něco vypočítat ...

Prvně musíš POCHOPIT, procvičovat bez pochopení můžeš do aleluja a stejně to bude na dvě věci (to už vidíš sám). A procvičování fakt není šprtání!

Taky mě zaráží, že to řešíš až v devítce, tos měl začít řešit minimálně před 2-3 roky.

Ale ony tam jsou i ty prazáklady a základní poučky! Pokud je nepochopí, pak může leda "šprtat" a bude mu to k "píííp". Osobně se podivuji, že najednou má problém a v osmičce nic? V devítce se nového moc neučilo, spíše dosavadní souhrn. Takže tazateli vůbec nevěřím a nejspíše nás tahá za fusekli, viz zde!
A jako "bráchanci" v odkazovaném vláknu, ani psaní mu moc nejde.

Spíš vy jste měl lépe číst.Říkal jsem že minulé ročníky jsem to nahnal na geometrii.A to že se v devítce opakuje ? OMYL ! V deváté třídě se berou lomené výrazy a to se ještě nikdy nebralo.A je to navíc látka na půl šk. roku.A ten odkaz wtf ?

Já jsem na VŠ byl přidělen do specializace "Spojovací technika" (telefonní ústředny) a jediné co jsem tam pochopil bylo, že to v životě dělat nechci (a taky jsem to nedělal). Po škole jsem se věnoval oboru co jsem k němu přičuchnul v rámci studentské vědecké činnosti (proto radím vysokoškolákům, aby se nespokojili s tím co jim lejou do hlav pedagozi při normální výuce, ale zapojovali se i do jiných aktivit co jim škola nabízí), pracoval jsem v konstrukci, byli tam mladí schopní kluci i na pozici nižších šéfů, mohl jsem se jim koukat přes rameno a tam jsem se toho naučil hodně.

Tuhle poradnu jsem ukazoval manželce (své vlastní), vzpomněla si, jak tchán připravoval vnuka na zkoušky na VŠ a zjistil, že vnuk plave ve zlomcích co se učili (měli učit) v sedmé třídě.
Na tazateli se IMHO podepsalo naše školství - jak učitelé mohli tazatele nechat dojít až do devítky s neznalostí základních věcí?
Hlavně, že se v našem školství řeší 3,14čoviny:

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/369665/ reforma-skolstvi-odnese-to-i-vase-dite-rika-odborn ik-na-vzdelavani-martin-odehnal.html
http://archiv.ihned.cz/c1-64734570-deti-se-budou-u cit-programovat-novinka-ve-vyuce-ma-byt-povinna-uz -od-prvni-tridy

To už bylo naznačeno ve vláknu, kde jsi se jmenoval: "WayneGretzky99". A hlavně se nesnaž lidem nabulíkovat, že to je někdo jiný! Že ostatní považuješ za blbce, neznamená, že to blbci jsou, ba právě naopak.
K tomuto vláknu. V podstatě je vyřešeno, celou základní školní docházku jsi proflákal a teď už to nedoženeš. Život sis v podstatě zpackal sám svou leností, neochotou, nedisciplinovaností. Jakou úlohu v tom hrají rodiče, to už je jiná.

V matice jsem nikdy nijak nevynikal, jsem spíše typ na jazyky. Na základce jsem sice měl jedničky, ale teď na střední(gympl), ve druháku jsem rád za trojky. Ale vím čím to je- neučím se. Chápu, že matika se nedá naučit, spíše pochopit. O co ale jde- nesnažíš se. Vím, že si myslíš, že ano. Že si myslíš, že šrotuješ co to dá. To není dost.

Osobně, když něco v matice vážně nechápu a nemám nejmenší potuchy co bereme, tak se zeptám ve třídě. Snad jste normální kolektiv a určitě tam máte někoho komu matematika opravdu jde a rozumí ji. Zeptej se ho. Rozhodně se nestyď, lepší se zeptat a být za vola, že neumíš matiku než se nezeptat a opravdu volem být. Spolužák/ spolužačka ti to určitě vysvětlí lépe jak učitel(ani ne tak kvůli tomu, že jim to jde lépe, ale spíše kvůli tomu, že se na tebe zaměří jako na jedince).

Další fígl je, že si opíšeš celý příklad i s řešením a v každém kroku si napíšeš co, že to vlastně děláš. Napiš si k tomu i výjimky a pravidla, proč tomu tak je. Tohle opravdu hodně pomáhá a krk mi to zachránilo nejednou.

Mimochodem, je teprve první pololetí. Pokud neplánuješ jít na nějakou školu s maturitou(nedoporučuji, matika je povinná u maturity), tak to moc neřeš. Ano, první pololetí devítky se píše na hodnocení, ale na učňáku to moc řešit nebudou. Navíc, pětka v pololetí nikdy nikomu neublížila(navíc, stále to můžeš opravit na 2, klidně i na 1).

Zeptej se matikáře jestli by nešlo domluvit doučování. Hodiny navíc jsou fajn ale ty potřebuješ aby se ti někdo aktivně při výpočtech věnoval arikal codelas špatně. Mě matika nikdy moc nešla. Na první škole sem z ní propadal celkem pravidelně (technický obor) pak ale přišel můj zachránce bývalý učitel matematiky a za měsíc doučování sem byl schopen nejen prolizt ale i jezdit nasouteze. Jinak tu školu jsemnedodelal ale jiného důvodu. Nastoupil jsem pak na jinou školu na opět tech zaměření (strojírenství) a díky tomu jednomu měsíci kvalitního doučování sem byl schopen odmaturovat z matiky. Stačí vážně chtít. Ale dost dobře znám tvou situaci kdy ti hoří uprdele máš čtyři bůra že čtyř a nechceš pětku na pol. Domluv sesucitelem a snaž se ale většinou se stává že pololetí budeproste špatný hlavně to vylepší na 2.pol ;) hodně štěstí ;)