Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brigáda a cvičení

Dobrý den, jsem holka a je mi 13 let.

1) Chtěla bych se zeptat, zda bych již mohla na nějakou brigádu, či si musím počkat do 15.

2) Už dlouho na internetu hledám nějakou dobrou sestavu na cvičení. Nechci přímo fitness, ale chci si zlepšit kondičku a cítit se dobře. Nenapadá vás něco?

Děkuji moc

Barča

na brigádu můžeš, ale některé práce jsou omezené, stejně jako asi práce v noci nebo práce s finanční hotovostí apd. nevím jaká je aktuálně situace. ale tím si hlavu moc nelámej, to je věc toho, pro koho budeš pracovat. ty si hlavně pohlídej, aby si to měla sepsané a pořádně si to přečti před podpisem a dbej na dodržování smlouvy. co se týče cvičení, zkus něco ala zuzka light, na internetu toho budou tuny:

- co se týče té zuzky doporučuju spíš starší videa, poslední jsou hodně překombinovaná, dělá tam i kliky na jedné ruce, pistol squat a další věci, které nejsou pro začátečníky, zvláště pro mladou holku. nehledě na to, že založila zgym, kde je placený přístup

https://www.youtube.com/watch?v=ihzLWnFfxGY&list=P LYcX6uov3LuN3g_Of2ZetkXGPMi0jrsT6

nebo sem našel tohle: watch

určitě si najdeš něco podle svého gusta. nebo mi napiš :-)

hele, nemusí to je fakt. ale to už je na ní jestli do toho půjde. samozřejmě, jestli to je o známých, tak tam nemusí. jinak už se jí to může vymstít. na druhou stranu od určité doby si to většinou chce napsat i druhá strana, protože kontroly z úřadu práce jsou "pain in ass", ty sankcionujou i když v restauraci pomáhá rodinnej příslušník bez smlouvy, co já vím. každopádně i kdyby to nebylo písemně, je dobré se seznámit se svými právy a povinnostmi. u starších lidí považuji tohle za samozřejmé, ale u někoho, kdo nikdy nedělal a neměl k tomu ani důvod, je to základ...

ohledně toho cvičení jsem neměl čas a ani štěstí něco najít. ale google, respektive youtube ti začne určitě něco na liště nabízet, jakmile se dostaneš do správných vod. existují také i jiná fóra, zaměřená přímo na cvičení, kde se k odkazům taky dostaneš. přeju hodně štěstí, myslím si, že každý by se měl nějakým způsobem udržovat...

Proč by třináctiletá nemohla trhat jablka (nebo jahody, když je na ně sezóna)? Samozřejmě na nějaký žebřík bych ji nepustil, ale v sadech už nejsou jabloně na které by se nedalo dosáhnout za země. A smlouva snad není potřeba, pokud se o tom nepíše v nějakém zákoně, stačilo by platit jí od kilogramu načesaných jablek. Ať si dívka zvyká na hodnotu vydělaných peněz. Já bych na takovou brigádu své potomky v tom věku klidně pustil (ale první den bych šel s nimi to tam okouknout).

http://www.supermamy.cz/clanek/pro-zeny-super-mamy -materstvi-vychova-deti/425215/matka-nechala-maleh o-kluka-vyklidit-mycku-delas-z-nej-otroka-napsali- ji.html

já myslím, že to hrotíte. když jsem byl v jejím věku, tak tu byl jinej režim, ale penízky se vždycky hodily a určitě bych o tu brigádu stál, už jenom proto, vydělat si to sám. to ale tolik práce nebylo a více omezení. určitě jsou brigády, které jsou vhodné i pro mladší 15 let a zákon to myslím umožňuje. samozřejmě to má i své stinné stránky obecně a proč to chce konkrétně bára, to ví jen ona sama. ale nějakej důvod k tomu mít bude...

No dřív se dalo vydělat celkem bez omezení kromě papíru a železa třeba na sběru a prodeji borůvek,léčivých rostlin nebo teď na podzim se vykupují kaštany,žaludy nebo bukvice,peníze dávají většinou hned na ruku a na věk se nikdo neptá.Tam je jen problém s dopravou,malá holka neutáhne 50 kilo kaštanů v pytli.Každá koruna dobrá a pak hlavně ten pocit,že jsem si něco mohl koupit sám za svoje peníze a ne za ty,co mi kdo dal bez přičinění.

Dětská práce je u nás zakázána, zaměstnat tě někdo může
nejdříve po dovršení 15 let a ukončení povinné školní docházky.

Do té doby – pokud jsi nadaná – jedině umělecká činnost
dítěte se souhlasem úřadu práce.

Nebo si najít v okolí nějakou výpomoc třeba sousedům, sběr apod.

Ohledně cvičení se poraď s učitelkou TV (zná tě, doporučí, co je pro tebe vhodné).
Vyhledávat sestavy v internetu nemusí dopadnout dobře.

ona se nebaví ale o práci, ale brigádě! samozřejmě, že dětská práce je už z podstaty zakázaná. typicky vždycky brigáda pro lidi do patnácti bylo roznášení novin. dneska už si lidi tolik noviny nekupujou, ale zase se roznese hodně letáků. myslím, že by to šlo snad sehnat jako brigádu oficiálně, pokud ne, holt to roznášet za někoho jiného z rodiny. na brigádu může, jenom je třeba si něco najít, ten výběr je omezenej a ne vždy to je to, co se hodí nebo někdo chce. myslím, že mi nebylo ještě patnáct, když jsem měl oficiálně a se smlouvou přes prázdniny na stavbě. stejně tak v prodejnách jsou učenky, kterým není patnáct. ony tam jsou sice na praxi, ale pro prodejnu to je levná pracovní síla. tam by měl mít sice někdo z vedení pedagogické minimum, ale u prosté brigády to není potřeba, takže někde vážit saláty a doplňovat zboží určitě může. i když to může mít omezení...

tak v zásadě jo. možná kecám, jestli už je devítiletka zase povinná. ale teoreticky pokud někdo skončí v osmičce ještě v prváku mohl být snad pod patnáct. i když to byla spíš výjimka, nevím o tom, že by se to nějak řešilo. jak už jsem napsal předtím, neznám momentální aktuální právní úpravu, respektive předpisy, které to omezují. ale vzhledem k tomu, že to bylo možné už před 89 a od té doby se předpisy spíš rušili, případně se obchází, pořád si myslím, že to lze. nějakou hoďku někde přes týden, občas něco o víkendu nebo o prázdninách. ale už se tady k tomu radši nebudu vyjadřovat :-) svůj názor jsem řekl, každý ať si udělá svůj. bára si to stejně musí zjistit sama a udělat si tak průzkum bojem...