Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Brigáda a cvičení

Dobrý den, jsem holka a je mi 13 let.

1) Chtěla bych se zeptat, zda bych již mohla na nějakou brigádu, či si musím počkat do 15.

2) Už dlouho na internetu hledám nějakou dobrou sestavu na cvičení. Nechci přímo fitness, ale chci si zlepšit kondičku a cítit se dobře. Nenapadá vás něco?

Děkuji moc

Barča

Dětská práce je u nás zakázána, zaměstnat tě někdo může
nejdříve po dovršení 15 let a ukončení povinné školní docházky.

Do té doby – pokud jsi nadaná – jedině umělecká činnost
dítěte se souhlasem úřadu práce.

Nebo si najít v okolí nějakou výpomoc třeba sousedům, sběr apod.

Ohledně cvičení se poraď s učitelkou TV (zná tě, doporučí, co je pro tebe vhodné).
Vyhledávat sestavy v internetu nemusí dopadnout dobře.

ona se nebaví ale o práci, ale brigádě! samozřejmě, že dětská práce je už z podstaty zakázaná. typicky vždycky brigáda pro lidi do patnácti bylo roznášení novin. dneska už si lidi tolik noviny nekupujou, ale zase se roznese hodně letáků. myslím, že by to šlo snad sehnat jako brigádu oficiálně, pokud ne, holt to roznášet za někoho jiného z rodiny. na brigádu může, jenom je třeba si něco najít, ten výběr je omezenej a ne vždy to je to, co se hodí nebo někdo chce. myslím, že mi nebylo ještě patnáct, když jsem měl oficiálně a se smlouvou přes prázdniny na stavbě. stejně tak v prodejnách jsou učenky, kterým není patnáct. ony tam jsou sice na praxi, ale pro prodejnu to je levná pracovní síla. tam by měl mít sice někdo z vedení pedagogické minimum, ale u prosté brigády to není potřeba, takže někde vážit saláty a doplňovat zboží určitě může. i když to může mít omezení...

tak v zásadě jo. možná kecám, jestli už je devítiletka zase povinná. ale teoreticky pokud někdo skončí v osmičce ještě v prváku mohl být snad pod patnáct. i když to byla spíš výjimka, nevím o tom, že by se to nějak řešilo. jak už jsem napsal předtím, neznám momentální aktuální právní úpravu, respektive předpisy, které to omezují. ale vzhledem k tomu, že to bylo možné už před 89 a od té doby se předpisy spíš rušili, případně se obchází, pořád si myslím, že to lze. nějakou hoďku někde přes týden, občas něco o víkendu nebo o prázdninách. ale už se tady k tomu radši nebudu vyjadřovat :-) svůj názor jsem řekl, každý ať si udělá svůj. bára si to stejně musí zjistit sama a udělat si tak průzkum bojem...