Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dešifrování překlepu

Nazdar, jde o ptákovinu, ale jak to tak bejvá, stále mi to vrtá hlavou a chci to rozlousknout.

Kamarádce se zdál sen, večer si ho zapsala do mobilu - QWERTZ klávesnice - většina textu byla lehce rozluštitelná, jen jedno slovo ne.

Soteculi v kontextu "v práci sem se dozvěděla o soteculi". Mrknul jsem na ostatní překlepi a zjistil, že skoro vždy zmáčkla písmeno vlevo od zamýšleného, tedy třeba u místo i, nebo a místo s. Případně dolů. Typický překlep byl napříkla prwacu místo praci. Samozřejmě to nemusí být pravidlem. Všechno ostatní je víceméně čitelné, řekl bych tedy, že větší část slova je správně.

Věty před ani po se nijak k "soteculi" nevztahují a nenapovídají oč by mohlo jít.

Nějaký tip oč by mohlo jít, nebo jak to rozluštit?

Po různých pokusech s generátory slov, jsem se rozhodl zaměřit na překlepi a jel sem písmeno za písmenem, zkoušel a kombinoval, ale v půli jsem přestal a těžko se mi navazuje

dozvěděla se o Soteculi

doteculi
eoteculi

Siteculi
diteculi
eiteculi
Skteculi
dkteculi
ekteculi

Soreculi
Sofeculi
doreculi
dofeculi
Sireculi
direculi
sifecili
difeculi
eireculi
skreculi
dkreculi
ekreculi
eifeculi
skfeculi
dkfeculi
ekfeculi

Díky ;)

Bohužel, širší kontext prostě není. Šla do práce, v práci se dozvěděla o "soteculi". Tečka. Další část - šla běhat a dál se to už žádným způsobem k tomu nevrací.
Podle mě to dvě slova nejsou. Ač rozespalá, psali i čárky, tečky. Jinde v textu slova nespojila, ani nerozdělila.

Ale nejaké tipy.
Napr. uli môže byť len i. Ťuknem zle u, chcem dať šípku späť, a potom i. A tak vznikne uli.
A to isté aj na začiatku vety, ak tam bolo veľké písmeno, mohol byť omylom ťuknutý shift, namiesto a, alebo niečoho blízko.