Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vlastní eshop

Dobrý den, mám dotaz. Je mi 21 let a už delší dobu plánuji, že bych si zřídil vlastní eshop. Mám zaměstnání, zatím bych zkusil jako vedlejší činnost a pak by se uvidělo, ale rád bych postupem času dělal sám za sebe. V současné práci jsem 2 roky, kde jsem se zákazníky denně v kontaktu, komunikace s nimi není problém. Eshop si také umím vytvořit a spravovat, co bych prodával také vím. Mám třeba i v "rukávu" věci, co ostatní provozovatelé nemají. Nejhorší bude asi sklad, místa mám dost, ale ne vždy na vše, v každém případě mám možnost od odběratele dodání do 1 dne. A proč tohle vůbec píšu. Vím co bych dělal, jak bych to dělal a co bych prodával. Ale mám obavy z toho, že eshopů je všude plno už zaběhlých a proč by se měl chytit právě ten můj. Jak jsem psal, věci co ostatní nemají mám vymyšlené, ale i tak. Konkurence je v tomhle hrozně velká.

Co myslíte, má vůbec smysl začínat a investovat č as a penzíe? Něco to vezme, už třeba jen reklama a další. Díky za názory.

• Máš strach protože nevíš, nevíš jak to chodí neuvádíš ani co chceš prodávat, napsat 'mám v rukávu co druzí nemají' je pofiderní, klidně uvedl o jaký produkt jde, jestli o nějaký vůbec jde (v realite máš v rukávu jen nejistý nápad) ..

• Já jsem kupříkladu před několika roky prodával KIT (vlastní kit, vytvořil jsem obsah) na vlastní "Domácí opravu a výměny baterie pro Iphone"
Tenkrát byl Iphone 4s ještě novinka (chvíli i baterie ), který mě vyšel 1,35$ (kupované pokrabicách x100 z Číny) prodával jsem ho za 20$ i s poštovním, kdyby ve státe kde ziji nebyly tak vykouřené danové zákony v otázce daní a financí a vůbec, mohl jsem si to nechat jako plný úvazek, kde za pouhých 4-5 měsíců sem těch balíčků chystal mezi 10-15 za 1 den (Max bylo po zhruba po půl roce, 4-5 mesících okolo 25, kde ta poptávka docela šplhala nahoru), což mi dělalo dejme tomu 200$ za den mínus výdaje 13.50$ jsem byl na jakých 4.500Kč za jeden den, po 5 mesících na Kč jsem se držel na jakých 60/70 000 měsíčně.

Jestli máš představu takovou, ze otevře echop a máš peníze, raději se na to vykasli jinak, ono, pochop co lidi chcou, zezen si to za pakatel a vytvor si nějakou SVOU strategii, něco kopírovat nebo sezení nařiti si neviděláš ani s 1M echopů.. ..

»Mám zaměstnání, zatím bych zkusil jako vedlejší činnost a pak by se uvidělo,
ale rád bych postupem času dělal sám za sebe. V současné práci jsem 2 roky,
kde jsem se zákazníky denně v kontaktu, komunikace s nimi není problém.
«

Vypadá to, že Váš zaměstnavatel působí v oboru, v němž chcete podnikat.
Nezapomeňte si před vyřízením živnostenského oprávnění a založením
eshopu vyžádat od zaměstnavatele písemný souhlas.

Máš produkt který není jen tak k sehnání ? Můžeš to zkusit.
Ale jednu věc ti řeknu hned. Trpělivosti si nabal tři tašky a vytrvalosti ještě více.
Říká se že před dobrým podnikáním je většinou dno.
Jen perzistentní lidé se stávají úspěšnými. (pak tu jsou ti co dostanou malou půjčku milion dolarů od otce)

A co kdybys tu prozradil (nebo aspoň naznačil), s čímžeto hodláš kšeftovat? Že by sis otestoval, jaký by byl o to zájem (a kdo by to chtěl skutečně koupit - jsou věci, co bych je chtěl mít, ale ne až tak, abych kvůli nim šáhnul do kapsy pro prkenici).

No já bych to napřed zkusil prodat na Aukru,vem pár kusů od každého druhu,nasaď prodejní cenu a dej Koupit hned.A uvidíš,jestli to hned všechno prodáš nebo tam bude všech 5 kusů ještě za týden.Když se o to lidi poperou,můžeš to pak prodávat ve velkém sám.Po 1 kuse ne,to bys neviděl další zájemce.A dražbou moc nezjistíš.