Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neumím nic

Ahoj, trápí mě že nic neumím. Neumím vařit uklízet, nic, žádný základy. A myslím že už na to věk mám.. Problém je v tom že si myslím že je to kvůli mámě. Nemám vůbec žádnej režim.. Opravdu mi chybí rodiče co mají ostatní. Máma mě fakt nikam nevezme, a to myslím doslova.. Má mě ráda, ale přijde mi že podle ní stačí když mi dá najíst a bude mě milovat. Nikdy o víkendu nikam nejedem. Já radši jedu k babičce. Vždycky něco vymyslí a máme nějaký program. A dobře se mi s ní mluví. S mámou nejdu NIKDY ven. Ona nechodí a nechce chodit na procházky. Stydím se s ní mluvit, i když bych neměl, tak mám vždycky největší stud u ní. Už mi někdy došlo i v hlavě, jestli někdy nemůžu skončit jako bezďák. Přece už to všechno nemůžu snad ohnat. Nehejtujte mě že jsem jenom nevděčná svině.. Potřeboval jsm to už konečně jen napsat.

"Tazatel" si tu nejspíš ulevil krátce poté co se ráno probudil s rukou v nočníku. Nepíše, kolik let mu je, co dělá nebo studuje a tak. A asi se tu už neobjeví. Tak těžko se vyjadřovat k jeho situaci, natož mu nějak radit nebo nabízet pomoc.
:x::beer:

Chápu, mně přehnané rozmazlování od rodičů velice uškodilo. Všechno jsem od začátku dostal až pod nos, k ničemu mě nepouštěli, nic po mě nevyžadovali a taky jsem si říkal, že "nic neumím" a měli na tom velký podíl, i když částečně to byla i má vina. Zručnosti jsem se naučil až v práci po chvilce, ale když jsem tam přišel byl jsem neschopné hovno co nic neumělo, normální věci, které jiní znali z domu jsem já nikdy nedělal/nemusel dělat. Výchova dělá hodně. Jinak jak říkají měl bys uvést věk.

Ono je to těžké, každý měl jiné rodiče. Babička si s tebou ráda povídá, protože předpokládám nechodí do práce, celý den nemá co na práci a je ráda když k ní přijede vnuk se kterým si může pokecat.
Ber to ale tak, že pokud je tvá máma zaměstnaná, navíc podle tvého dotazu soudím, že tvoji rodiče jsou rozvedení a žiješ u mámy. Tak se má sakra co otáčet, aby vás uživila.

Je mi 13. Omlouvám se že jsem neodepisoval, ani mě nenapadll že jsem neuvedl věk. Mojmíre.. takže to hned neznamená že už to budu mít napořád, ale jen budu mít že začátku nějaké problémy než všechno doženu..?

Nezoufej,znám kluka,kterého rodiče pořád vodili za ručičku a do města směl jít sám až někdy ve 14 letech a vlakem jel prý až ve 20.Takže všechno doženeš,i na holky je ještě čas.Najdi si kamaráda,třeba Ti s lecčím poradí.To uklízení nebo mytí nádobí můžeš začít trénovat doma sám,vařit neumí i mnoho dospělých.Zapoj do toho babičku,ta Tě ráda určitě něco naučí nebo vysvětlí.A jestli se doma nudíš a nemáš žádný program,zkus uvažovat o nějakém kroužku,co by Tě bavilo.Nebo třeba skauti,klub turistů apod.,tam se ven dostaneš určitě a poznáš plno kamarádů.Ovšem ne na úkor školy a učení.