Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aku práci?

Dobrý deň tento rok si podávame prihlášky na stredné školy, ale neviem akú školu si vybrať, chcem sa opýtať aké sú najlepšie práce v živote, a najlepsie platene. Ďakujem

Když se neumíš sám rozhodovat, tak v žádné práci neuspěješ a budeš jen rukama někoho jinýho.
Mohl jsi alespoň napsat, co umíš, co tě baví a jaký máš možnosti v okolí. Tady u nás si můžou přijít na pěkný prachy strojní a elektroinženýři, ale i šikovní (elektro)mechanici.
BTW - na pěknou a dobře placenou práci s nějakou střední "IT školou" rovnou zapomeň, většina takových absolventů je k hovnu.

Tak vecsinu svojho života zatial som iba pc všetko okolo Pc by sa dalo povedať a ma to moc baví, ale nie som na učenie za programatora ísť nemôžem, vysokú.. niesom na to, a ďalej ma nič nenapadá zatiaľ som si napísal informačné a sieťové technológie odbor na priemyslovke ale myslím ze moc nezarobim a ako druhú školu som dal mechanik Pc sietí .

To je taková ta klasická situace. Rád gemblím a sedím u PC. To je základ toho se tím živit prací na PC.
Měj PC jako koníčka, odreagování. Ale aby jsi se tím dokázal úspěšně živit musel by jsi být opravdový machr a hlavně se 99% věcí naučit sám a né ve škole tam ti toho moc neřeknou.
Budeš mít jako nějaký mechanik PC atd.. obrovskou konkurenci. A už když seženeš nějaké místo tak ta výplata nebude ta tvá vysněná. Jak říkám, aby jsi byl v tomto úspěšný, už teď ještě když nejsi na takové škole by jsi měl znát nějaké širší základy. A né jen umět hrát na PC, nainstalovat windows a čekat že tě na škole zbytek naučí.

Neznám tě ale, třeba tomu rozumíš dobře. Co jiného by tě zajímalo. Když nechceš na vysokou co nějaké řemeslo? ve kterém by jsi byl šikovný, k tomu maturitu. A sehnal by jsi práci určitě lépe jak nějaký "programátor"

Mňa nič nebaví :D doma okolo strojov vôbec ma nezaujíma len Pc ako informácie o pc viem komponentoch už som sám menil ram atď.. len keď si spravím tu školu či nájdem pracu. Či to bude mať význam keď pôjdem na tú informačné sieťové technologie.

Zvaž, jaké střední školy jsou poblíž tvého bydliště a kde chtějí studovat tví spolužáci. To že budeš někde, kam můžeš docházet nebo rozumně dojíždět z domova a kde máš od začátku nějaké kamarády taky hraje roli. A co se týká práce v životě, nemusíš dělat obor který vystuduješ. Během tvého SŠ studia se může leccos změnit.