Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač vs rodičia

Ahojte, mám 15 rokov a som chlapec.Rodičia mi dávajú zákaz na počítač za každú hovadinu .(dnes som dostal zákaz za to že som nevypol predlžovák).V škole mám samé jednotky.Samozrejme keď prinesiem 2 dvojky tak je to na zákaz.Za jednotku ma nepochvália.Chodil som často vonku na korčuliach samozrejme po prázdninách mi ich zhabali a teraz mi vyčítajú prečo nechodím von. Čo mám robiť?

loading...

Nasetri si.
Kabel od pc (silovy) stoji asi 2.5, kabel od netu (asi ethernet) kupis metraz aku potrebujes opat radovo len v jednotkach eur cena a wifi...to bude asi najtazsi oriesok, ale za 20 ecok mas novy router.
Otazka zapojenia je uz na tebe, ak si inteligentny a nerobi ti problem ucit sa (podla tych jednotiek asi nie) tak to urcite zvladnes.
Moj syn (tretiak) ma tiez vsetko zakazane, tiez sa uci na jednotky, ale on vzdy nieco vyvedie...naposledy na ZUSke na teroii na otazku ucigtelky ako sa vola odpovedal Pikachu, takze prisiel o mobil, tablet, pc a aj tv.
Zakazy su boli su a budu.Ich obchadzanie je kontraproduktivne, takze byt tebou totuto cestou sa moc nezeniem. Ak sa to prevali budes na tom este horsie ako predtym.

Vzhladom na tvoj vek a predpokladanu inteligenciu skus rozhovor "na dospelaka" s rodicmi. Ak pouzijes argumenty je mozne, ze ich presvedcis.
Napriklad:
- v skole dosahujem lepsie vysledky ako 90% triedy
- pc pouzivam predovsetkym na ziskavanie informacii a az v druhom rade na zabavu
- pc potrebujem pre plnenie skolskych uloh
- doteraz som nic osudove nevyviedol, takze vychovany som dobre (tym im pohladis ich ego;o))
- atd...fantazie sa medze nekladu.
Nesnaz sa s nimi hadat, ked rozpravaju pocuvaj, skus oponovat bez emocii, vety nezacinaj zaporom, uznavaj im ich pravdu, ale skus poukazat aj na svoju a podla mna ti to vyjde.

Keby vidis, co moje/tvoje dieta sleduje na YT a potom mi o tom rozprava. Nechapem dnesnu dobu, nechapem dnesnych mladych YTuberov.
Pozeral som asi 20ich a znamky inteligencie javili asi 3.
Zaujimavy nebol ani jeden.
Ale ten prcek mi o nich bude rozpravat pri obede, pred spanim, bude ich sledovat na zachode, aj vo vani.
Myslim, ze ked nebude za pc, tabletom, ci telefonom o nic nepride.

Zcela souhlasím. Ale já to vidím ještě trochu upraveně. Mýt děcko, nezakazoval bych mu na PC hrát třeba hry. Ano nemusel by u toho sedět celý den ale tím že třeba hraje nějaké hry se celkem dá i rozvíjet. Ale co opravdu nesnáším je jak píšeš dnešní Youtube trend. Děcka už ty hry ani nechtějí hrát protože se jen podívají jak to někdo hraje za ně. To bych kopal do prdele.

Pokud by chtěl na PC třeba programovat, nebo se učit s PC pracovat, opravovat a podobně tak nevidím důvod proč to zakazovat za takové blbosti. V dnešním světě se bez PC prostě neobejde. Když vidím kolikrát ty analfabety kteří si volají IT podporu protože si kolega chtěl nabít mobil a vypnul mu PC ze zásuvky a on ho teď neumí zapnout, a nebo napsat dobře heslo do Win, nebo neví co je to CapsLock.... Člověk by zaplakal. A kolikrát jsou to i mladí lidé.

Vše podstatné už napsal fleg.Lhát se sice nemá,ale ještě se zkus možná jakoby rodičů zeptat,jestli by nešlo za ten dobrý prospěch trochu zvýšit kapesné,že teď všechno utratíš v internetové kavárně(i když to nebude pravda)-řekni tátovi,že internet fakt potřebuješ.Pokud bude mít rozum,tak snad k nějaké dohodě dojde,abys nevyhazoval peníze jinde. Prostě je to Tvoje kapesné a tak ho utrácíš za nejdůležitější věc.

moje zkusenost stara zhruba 20 let.. :)

nasi mi PC zamkli, koupil jsem si klic.. samozrejme na to prisli..
tak se zabavil kabel privodni.. koupil jsem si novy.. samozrejme na to prisli..

nakonec odvezli klavesnici s sebou do prace, kterou tam opakovane "omylem" zapominali.. a problem byl vyresen..

doporucuju zkusit si o tom rozumne pohovorit, jak pise fleq o prispevek vyse..

Mě celkově příjdou nesmyslné ty zákazy na pc apod...
Spíš to má podle mého opačný efekt, dítěti je pak počítač velice vzácný a o to víc touží po tom si na něj jít něco zahrát atd...Nepřemýšlí celý den o ničem jiném jak o té jedné hodině si budou moct něco zahrát. A potom když dosáhnou věku, kdy jim rodiče počítač zakazovat nebudou tak budou u toho o to víc sedět.
Dříve moji spolužáci měli to stejné, na pc max 1 hod denně. A v době když už měli věk na to zákazy zrušit tak u toho seděli "od rána do rána". A tak několik let.

Já si mohl vždy jít na pc kdy jsem chtěl a být na něm taky jak dlouho jsem chtěl. A o to víc mě PC omrzel. Samozřejmě jsem měl dny/noci, které jsem celé komplet strávil tím, že jsem hrál nějakou zajímavou hru.
Teď už několik let mě hry netáhnou vůbec, zhruba od 18 let mě přestali úplně bavit, samotného mě to štve, protože rád vzpomínám na doby kdy jsem hrával třeba Gothic 1,2,3. Oblivion. World of Warcraft-Vanilla/TBC. A neskutečně mě to bavilo, strašně rád bych si opět po dlouhých zimních večerech něco zahrál a zapomněl tak na starosti v práci atd...
Ale prostě nejde to, nevydržím u hry sedět ani půl hodiny. Buď to je tím, že co hra to zmetek a kvalitních propracovaných her je jak šafránu. Nebo už na to prostě nemám věk.

Ale určitě nikdy nebudu mým dětem někdy omezovat dobu ozáření od PC, teda zas to nesmí být nějaký extrém.

Toto je silně individuální. Máme v rodině příbuzné,od malička (6 - 7 let) neměly jejich děti omezován přístup k PC .... uběhlo 14 let a při návštěvě jsou už dospělé děti jen doma a u PC prosedí veškerý čas. Tady už není možná jakákoliv domluva. Proto s omezením u dětí i drastickým já zase naopak souhlasím. Opravdu je to pro jejich dobro. Vím,že to nikdo nepochopí a dostanu přednášku o rozvíjení osobnosti a zvykání si na IT techniku. Ti,kteří se s tím setkali,tak uznají,že je to stejný zlozvyk jako kouření,nebo drogy. Ozáření od PC ?? To slyším poprvé.

Lidově řečeno - všeho s mírou. Jak čas na PC, tak zákazy. Když bude život děcka jedna sada zákazů, co z toho dětství bude mít? Leda tak to, že se co nejdřív odstěhuje a ve stáří rodiče ani nenavštíví. Druhá strana mince - jen čučet do PC taky není dobrý, děcko si musí umět najít i jiný způsoby trávení času (a tím nemyslím přesun z PC na mobil/tablet), např. hračky, knížky, stavebnice, jít ven. A když už je děcko na PC, tak kontrolovat, co tam dělá, alespoň do puberty, pak už s tím asi nehnu. Tedy nenechat je čučet na stupidní jůtůbery, nebo nechat 5 letý děcko pařit GTA, jak přejíždí lidi a vraždí policajty. Takže synka nechám hrát hopsačky, závodní hry, klikačky a samozřejmě Minecraft.

Zákaz na PC dostane synek za nevhodný chování, ale obvykle na jeden den, v horších případech na několik dní, ale úplně mu to upírat nehodlám. Koneckonců, taky si k PC rád sednu si něco zahrát.

koupil jsem si tedka Assassins Creed Unity.. mam to jako odreagovani, na hodinku denne, az dcera usne.. nekdy vice, nekdy mene, nekdy vubec.. da se to kdykoliv vypnout a za 3-4 dny pokracovat, kde jsem skoncil..

pri placeni mi zena rekla - kdy uz z toho vyrostes?

kdybych ten cas stravil cumenim na TV, bude to OK.. :)

No taky někdo hry,někdo ty filmy. Já výhradně ale sleduji dobré filmy a převážně ze seriálů jen české kriminální. Ale .. vše mám stažené,vypreparované reklamy a potom v klidu u :puff: a :beer: si zkouknu pár dílů třeba Poldy nebo nějaké filmy. Sledování on-line mě dokáže zprotivit nejen reklama,ale i ty debilní upoutávky v dolních rozích při filmech. Jenže nemám recept jak se tohoto zbavit.Kádři na to jsou Slováci - JOJ a Plus. Hrůza.