Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spánek

Zdravím. Mám poslední dobou takový problém. Než usnu tak se převaluju klidně i 2 hodiny a za boha nemůžu zabrat. Tak třeba včera jsem hned po škole šel na brigádu, přišel jsem domů v 11 večer a šel do postele, no jenže v 1 ráno jsem ještě nespal. Kafe už nějakou dobu nepiju, ani energetické nápoje. Chodím i cvičit ať jsem pořádně vyčerpaný, ale ani to nepomáhá. Zkoušel jsem pít teplé mléko, taky nic. Přemýšlím nad tím že si před spaním dám pár panáků, jenže to asi není nejlepší nápad. Co s tím mám tedy dělat? Zkusit zajít k doktorovi?

loading...

Napřed vyloučit možnost,že řešíš i třeba nechtěně nějaké trable,starosti,no prostě nabouraná psychika. Potom třeba se před spaním nenarvat jídlem. Ty panáky vřele nedoporučuji. Pokud nic,tak lékař,ale zase - pokud tě odbude a předepíše prášky,tak to už klidně si dej ty panáky. Oboje je návykové.

No starostí moc nemám, ještě bydlím s rodiči takže si nedělám starosti s tím jak zaplatit účty nebo tak. Akorát jsem se nedávno rozešel s přítelkyní, je pravda že mě to trápí ale spát jsem nemohl i když jsme ještě spolu byli.

prvni otazka - nedostatek spanku vadi? tzn. budis se unaveny? pokud ne, neresil bych, kazdy to mame jinak.. mne staci 6 hodin a jsem ok, manzelce se proubudi na silu po 8 a neni ok.. :)

nejdrive je potreba vyloucit priciny.. priciny vnejsi (stekajici pes, blizkost rusne ulice, hlucni sousedi atd..) a priciny vnitrni (stres, starosti, neusporadane myslenky atd..)

kafe a energy drinky nepit po 6. hodine podvecer.. :)

alkohol pred spanim obecne neni nejhorsi napad, spatny napad je par panaku.. :) decka vina pred spanim neudela nic spatneho, ani na ni clovek nebude zavisly.. sedmicka pred spanim kazdy den, to uz urcite zavislost vyrobi, rychleji nez si clovek je ochotny priznat..

dalsi krok muze byt navsteva lekarny a porizeni neceho volne prodejneho na spani.. moznosti je milion, nebudu delat reklamu, stejne ma kazda lekarna neco jineho.. zacinal bych necim, co obsahuje medunku, kozlik, chmel, apod.

dalsi krok navsteva lekare a leky na spani.. problem je, ze leky na spani jsou POUZE NA NEZBYTNE nutnou dobu a neresi vyse popsane priciny.. takze cele je to zpusob "tece mi do lodi, budu vyhazovat vodu kyblem, nez abych zalepil diru"

a hlavne a to je nejdulezitejsi.. nespavost, pokud je to opravdu problem, je beh vzdy na dlouhou trat a je potreba se obrnit trpelivosti..

Jak kdy, většinou unavený jsem. Zřídka kdy se stane že se probudím plný energie. V sousedství je večer díky bohu ticho, kdybychom tu měli psa tak se zblázním. Vadí mi i zvuk setoboxu který na večer raději vytahuju ze zástrčky.
Zkusím tedy zajít do té lékárny a uvidím co mi předepíše.
Děkuji za tak rozsáhlou odpověď.

Píšeš, že si se rozešel s holkou...není tam prostě souvislost? Možná to ani pořádně nevnímáš, ale můžeš být rozhozenej.

Nepíšeš, jak dlouho to trvá. Jestli měsíc, tak bych to zatím nehrotil. Jestli rok, je to jiná :)

Něco na podporu spánku, jak ti doporučovali klidně kup, za to nic nedáš. Ale je to jen doplňek stravy. Pár výtažků rostlin. Samozřejmě zázraky nelze čekat :)

Ještě bych chvíli počkal, třeba se za chvíli uklidníš po rozchodu a bude to dobrý. Jinak návštěva lékaře je taky možností, když se to nezlepší. Ale s tím, že si nenecháš vnutit nějaké prášky na spaní apod. To není řešení ničeho, jen cesta do pekla.

Bud ať řeší možnou příčinu, jako třeba hormonální problém, nedostatek minerálů apod., nebo nic.

A zkus zakoupit horčík a zvednout jeho příjem. Nepíšeš, kolik ti je let. Ale v poslední době je v médě tetánie...tedy nedoastatek horčíku. Jeden ze symptomů je právě nespavost.

Vsázím na psychiku ale.