Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Marihuana - Mám přestat?

Poprvý jsem kouřil trávu asi před rokem. Hned pro začátek chci říct, že nejsem nijak závislej ani nemám jakejkoliv problém skončit (Aspon to tak vidím). Problém je u mě spíš sociální. Dřív bylo všechno v pohodě, ale posledních pár měsíců se mi zdá, že sem kompletně ztratil zájem s kýmkoliv mluvit, cokoliv dělat a už vůbec tak nějak nemám radost ze života.

Dřív sem strašně rád poslouchal hudbu. Poslouchal jsem všechno a skoro všechno se mi líbilo. Už ani to mě nebaví, a přijdu si prázdně. Kdyby jenom to, ale už tak měsíc mě v životě nebaví vůbec nic. Nic neřeším, nic nedělám a už se mi to ani nelíbí. Dobrou dobu chodím do posilky a to mě vždycky bavilo, ale už ani to ne.

Na druhou stranu si říkám, že to přece nemůže bejt jenom tim. Znám spoustu lidí co hulí dýl, třeba 4 roky, a jsou skoro v klidu. Vlastně se mi to v určitým smyslu i líbí. Dřív jsem byl hodně antisociální, a ted je mi to jedno. S lidma nemluvím protože mi na tom nezáleží, holku nemám i když by pro mě nebyl problém jí sehnat.

A tak se chci zeptat co dělat. Chápu jednoduchý řešení - Nehulit nějakou dobu a počkat jestli se všechno změní, ale rád bych zkusil něco jinýho, protože nechci přestat hulit. Nějaká další rada aby mě život zase bavil? Cokoliv nového?

Tak předem díky, snad mě nebudete brát za smažku.

Vojta

Sám jsem si kdysi prošel obdobím, kdy jsme dost hulili. A taky znám dost lidí, co hulí dodnes. Také v práci mamé jistou skupinku, která dost hulí. Tedy mám zkušenosti jak osobní, tak jako divák. Neplácám jen tak do větru.

V prvé řadě ti mohu s naprosto čistým svědomím říci, že jediné dobré řešení je nehulit. Ano, tráva má přesně tyto účinky. Postupně se nedokážeš bez ní bavit. Takže jsme byla skupina mladých lidí, která byla vždycky v pohodě. Sportovali jsme, vtipkovali jsme...A když jsme začli, později to dopadlo tak, že bez trávy jsme prakticky jen trapně někde zevlovali. To, co popisuješ je prostě klasickej účinek.

Ostatně v tom tkví závislost trávy. Není fyzická. Je psychická. Nikdy nebudeš mít fyzický absťák, ale tento sociální aspekt je to, co tě nutí se zhulit.

Žádná jiná rada není. Ostatní ti mohou připadat v pohodě. A i jako hulič můžeš dělat spoustu věcí a žít aktivně. Ale stále jako hulič. Když se nedostaneš ke své bylince, budeš jen idiot, který neví, co s životem. Přestat a začít dělat věci, co tě baví a dělat je s čistou hlavou. Oni zase začnou bavit a to celkem rychle, žádnej strach.

Je to droga, která ovlivňuje vnímání a pocity. Samozřejmě ne vše v dobrém. To by bylo velmi naivní.

Uživatelé trávy sice žijí v naprosté jistotě, že jim to vůbec nic nedělá, že jsou úplně v pohodě a blablabla. Ale jen u nás v práci poznáš tu skupinu huličů velmi rychle :) Sebranka bez jakékoliv snahy, ambicí, ctižádosti...jen banda volů, co proplouvá životem. Trochu mi připomínají chováním a zodpovědností děti :) Ve 20ti je to v pohodě. Když se tak ale chovají i ve 30ti..

Osobně je mi naprosto u zadku, co budeš v budoucnu dělat :) Ale můžeš být buď normálním člověkem, který se naučí žít a bavit se a stane se dospělým člověkem. Nebo si můžeš být otrokem bylinek a proplouvat životem a cítit se "free a nad věcí" :) Ovšem asi tak "free" jako kuřák :) Jasný, v pohodě...ale stojíš na dešti a kouříš předraženej nesmysl, díky kterýmu smrdíš a nic ti nedává. Úplně free. Jo, jsem i bývalej kuřák :D

Jen tvoje volba, jak život budeš žít :) Já si naštěstí vybral a dneska jen kroutím hlavou...

Nazvat ostatní idioty a voly.. Vy musíte být naprostý adokonaly prototyp člověka. To že znáte skupinu blbů nic neznamená. Já znám skupinu blbů co nehulej a aplikovat to na všechny je nesmysl. Dotyčný se ptal co dělat aby nemusel přestat a vy mu napíšete ať přestane. Možná kdyby jste ještě pálil došlo by vám co jste napsal za zbytečný esej. Jinak znám spousty úspěšných bohatých a šťastných huličů včetně sebe. To že vy jste prožíval nudu bez trávy znamená pouze že jste nudný člověk cose nedokázal zabavit. Jen tak pro zajímavost, kolik toho ročně vychlastate? Nic určitě nebude vaše odpověď takže jakákoliv vaše reakce je směšná jakožto uživatel tvrdé drogy tu hubujete uživateli lehké drogy. Pokrytectví jetavlastnost česká....

Jediný tvůj argument v celém vlákně je to, že alkohol je horší? Můžeš mi někde zvýraznit, kde jsem o alkoholu mluvil? Téma i otázka zněla jasně. Pravidelné hulení. O alkoholu tu žvatláš jen ty, protože je to viditelně jediný, čím se dokážeš ohánět. Nevkládej mi do pusy něco, co jsem nikdy neřekl. Až Vojta napíše, že má problém s pravidelným chlastáním, jistě se mu to budu snažit vymluvit také. Neomlouvej jedno druhým. Je to trapný a ubohý.

Ikdyž vlastně chlastání je úplně v pohodě, vždyť pervitin je horší :)

Za účinky trávy já nemohu. Ano, občasný hulič tak ovlivněn není. Pravidelný, častý a trvalý hulič ovšem ano. Nepochybuju, že existují výjimky. Ono i existují lidé, kteří
prakticky nedokáží být závislý na alkoholu. Vliv alkoholu to ale nesnižuje, že ano? U trávy platí totéž.

Tento sociální problém je má osobní zkušenost, zkušenost mých přátel, zkušenost samotného tazatele (Vojty) a výsledek nejedné studie. Samozřejmě...bavili jsme se výborně celej život. Ano, i posledních 10 let se výborně dokážu bavit. Bohužel, zrovna tu dobu, kdy jsme opravdu hodně hulili, jsme to bez trávy na tom byli nějak hůř. Asi bylo něco ve vzduchu :) Neznamená to nutně, že jsme nezhulení jen seděli a čekali. Stále jsme žili. Ale negativně ovlivněný jsme prostě byli. S uvědomněním toho faktu to ale už bylo horší :)

Pokrytec bych možná byl, kdybych si tu hrál bůh ví na co. Já naopak přiznal, že jsem sám hulil. Jen dávám svou osobní zkušenost. Mohl jsem jen moralizovat bez tohoto přiznání. Ale pravda, když jsem byl mladej blb a pravidelný hulič, taky jsem se tak čertil, když mi někdo sáhnul na mou oblíbenou kytičku :) A argument, že alkohol je horší jsem používal taky často...ikdyž je úlně debilní a mimo :) No, ale nakonec jsem dospěl.

Rada "přestaň" je dobrá rada. Já se snažím dávat dobré rady. Možná ne vždy dobrou je, možná s ní někdo nesouhlasí, ale mám svědomí čisté. Vojta se nám tu svěřil, jak ho nic nebaví, jak to stojí za prd a tvá rada "jen pokračuj" má být lepší? Podle mě je třeba něco spíše změnit, když mu tento stav nevyhovuje.

Kdybych ještě pálil, věřím tomu, že bych ti teď přitakával, jak je alkohol horší a že je svět plnej pokrytců...nenaděláš nic, už napálím :) Holt je třeba, aby s věkem přicházel i nějaký vývoj :)

Každá smažka co něco bere říká "já nejsem závislej, jen se mi nechce přestat" Což je blbost.
Hulení je hnus. A jen lidi co hulí ti řeknou že není.

"Ahoj mami, víš co jsem dokázal ? Nic. Sedím doma na řiti. Nejsem nijak prospěšný. Nic mě nebaví. A tak nějak jsem ztracená ovce co si jen dokáže s radostí zahulit."

Gratuluji. Pravděpodobně už zažíváš syndrom vyhoření. A to ti sotva ještě steklo mléko po ksichtě.

Co takhle přestat hulit a začít se něčemu smysluplnému věnovat ? Začít sociálně žít.
Můžeš si sehnat holku říkáš ? Zkus si ale sehnat nějakou inteligentní. Né nějakou šlapku ze sídliště která vymetá kluby a slouží jako ukájecí nádoba pro tvoje ego. Nějaká co ti nebude vyprávět hodiny o ostatních lidech kde, kdo, s kým a co, ale o nějakých zajímavých tématech.

Víš co je někdy posuvná síla toho co lidi vede k tomu žít pořádný smysluplný život? Vědění. Získávání vědomostí. Koníčky. Seberealizace. Budování vztahů, budování něčeho. Realizace nápadů které někomu přinesou užitek. Tobě, ostatním.

Pokud nic neděláš, nic nezkazíš. Ovšem na druhou stranu pokud nic neděláš, tak jsi jen pijavice společnosti a tohoto světa.

Chodíš aspoň do školy ? Do práce ? Nebo jen opravdu sedíš doma jak budižkničemu ?

Bohužel,už tvého popisu vyplývá,že jsi už téměř závislý. Pokud zavčas nepřestaneš a začneš zkoušet něco jiného,skončíš v bahně. Už nyní na to máš náběh. Možná to netušíš,ale z popisu se k tomu blížíš. Klidně se stane,že tě vyhodí ze školy,potažmo z práce a máš lístek do pekla.

A to čekáš,že Ti tu většina začne radit,abys určitě nepřestával a hulil dál?
Už teď Tě nic nebaví,žádná radost ze života,jak píšeš.Za pár let to může přejít do těžkých depresí,skončíš někde na psychiatrii nebo najednou z nudy začneš přemýšlet o ukončení života,když Tě nebaví.Teď si to nepřipustíš,ale může to tak dopadnout.
A holku si pak najdeš jen taky feťačku,protože normální s Tebou dlouho nebude.A pak budeš muset řešit nejen svoje problémy,ale i její.

Všem Vám děkuju, každej ste jiným způsobem vyjádřil tu stejnou věc - přestat. Vážím si těch rad, a zkusím to. Teď momentálně nic nemám, tak prostě nebudu ani nic kupovat. Prostě uvidím jak to půjde a kdyžtak Vám sem napíšu :)

Ale chtěl bych Vás požádat ještě o něco více. S hulením jsem začal už ani nevím proč, ale vím proč pokračuju, a to protože se šíleně nudím. A nemůže za to jenom ta tráva, studuju mimo domov a ve škole mám dost věcí na práci + kroužky a posilka, ale když jsem o víkendu doma nemám co dělat.

Nenapadá někoho co by mě mohlo zabavit? Normálně by asi nebylo těžký něco najít, ale jak už jsem zmínil skoro nic mě nebaví. Potřeboval bych něco co mě na jistotu zabaví, ale bydlím na samotě, kámoše mám všechny ve škole.

Předem moc díky, všechny odpovědi jsou užitečný :)

Vojta

Prostě uvidím jak to půjde a kdyžtak Vám sem napíšu

No tak hlavně vydrž a kdybys neměl vůli a zase začal,neboj se zajít do nějaké poradny,třeba v místě školy nebo i jinde,kde Tě nikdo nezná.Hlavně to řeš hned a neříkej si,že to nic není,hulí i ostatní a tak to počká.Nebo pak už neskončíš.
A doma zkus třeba nějaký sport,partu v okolí,tu turistiku nebo v nejhorším případě i nějakou PC hru,lepší než se nudit.Nebo na samotě můžeš zkusit něco opravovat,vylepšovat nebo postavit.Jestli máte domek a zahradu,práce je tam určitě dost.

Tak do poradny zatím nemusím :) Turistiku zbožnuju ale v tomhle počasí to vážně nejde, a na zahradě je dost práce ale je to spíš povinnost než koníček. Ohledně toho letadla - zdá se to na mě být moc extrémní a hlavně na to nemám peníze. Ale díky za rady :)

musíš získat koníček, zájem, touhu... já třeba sbírám (neprodávám) známky- líbí se mi na tom , že cestuju po světě pomocí maličkého papírku. mám rád historii. letadla, budování/ i když bourání, ničení je lepší.:-D

podívej se, něco v tobě nějaký impuls musí obsahovat. co máš rád?

Vojto hlavně se nauč mít sám sebe rád. Nauč se žít sám se sebou. Klidně hul. V tom problém nevidím (lepší než chlastat v hospodě). Ale primárně si zjisti co tě baví a venuj se něčemu. Budeš mít radost sám ze sebe a i to brčko po nějaké aktivitě která ti dělá radost chutná a zhuluje líp. Popsal jsi se jako introverta. Lidi nepotřebuješ. Doporučuji cyklistiku. Zqjed si někam na výlet, jeď do roztrhání těla a uvidíš zejakmile se nebudeš zaobírat jenom svou hlavou bude ti líp. SPOUSTA lidí Jena tom STEJNĚ jde jen o přístup. Hlavně hledej rady u lidí kterým vidíš do ksichtu protože po tom co jsem tu všechno přečetl si připadám jako na veřejném chatu základní školy. X) jeden pokrytecvedle druhého trávu by všichni zakázali a společně si pripili deckou rumu. Je mi z lidí zle.

Zdravím
Ne, ztráta zájmu nemusí být způsobena trávou, také se často mluví o "vyhoření", může potkat kohokoliv......
K užívání trávy, alkoholu nebo i klasických cigaret, jsem zastánce hesla "všeho s mírou",tzn. "držte si svůj limit"např.1x nebo 2x denně a dost, to samé s pitím a vším ostatním "všeho moc škodí", nebo jen "svátečně" ale nějak si to "stanovit" a dodržovat si to ,aby se z člověka nestal vyloženě "otrok" jakékoliv věci, závislý můžete být třeba i na jídle :-)