Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studovat nebo pracovat?

Dobrý den, je mi 19 let a studuji na VŠ. Střední jsem absolvoval bez sebemenších problémů se dvojkama občas nějaká trojka. Mám problém. Studium na VŠ mě nebaví a nemám chuť k učení. Přestože vím, že kdybych se začal učit a vyvinul větší snahu, studium zvládnu. Ale nechci a to z důvodu toho, že zde nemám žádné kamarády, zatím jsem neměl vážný vztah a život mě tak nějak přestává bavit. Mám depky, jsem melancholik a vše moc řeším. Bojím se například vystupovat mezi lidmi, roztluče se mi srdce a jsem nervózní. Nevím, co s tím. Přemýšlím, že bych začal pracovat. Bavilo by mě být profesionální řidič, k čemuž VŠ není potřeba. Na druhou stranu nechci zklamat rodiče, kteří počítají s tím, že budu mít titul. Poraďte prosím, děkuji předem.
Změna předmětu, původně: Jarda (karel)

No jestli to fakt myslíš vážně,tak se naplno věnovat vysokoškolskému studiu a ve volnu si brigádně sednout za volant. Pokud by jsi se stal řidičem,tak nepoznáš co to je volno,rodina,bezproblémový výdělek. A mimo jiné - většina tiráků ve třiceti začíná se žaludečními vředy. Není to legrace.

Ano, myslím to vážně. Jsem divnej člověk, na rodinu ani nějak nemyslím, neláká mě ta představa, což je dost bizardní. Chci si vydělat slušný peníze a koupit si, co se mi líbí, aniž bych musel počítat každou kourunu.

Chci si vydělat slušný peníze a koupit si, co se mi líbí, aniž bych musel počítat každou kourunu.

Což ti studium nějakého perspektivního oboru zaručí téměř jistě.

Stát se řidičem můžeš kdykoliv. Ale pokud si za 10 let vzpomeneš, že bych tu školu přece jenom chtěl, tak to budeš mí mnohem těžší.

První semestr na VŠ je vždy určitý druh "síta". Kdo přežije a úspěšně udělá 1. semestr, tak se říká, že zbytek je v pohodě. I mi to říkalo hodně známých. Prý jen fakt vydržet ten 1. semestr. Taky si tím procházím.

Vydrž to, minimálně uvidíš pak lépe co a jak.

Kamarádi a tak? Však VŠ je jedna velká párty. Určitě má tvá VŠ i nějakou studentskou radu třeba, která určitě plánuje party pro školu apod. I ve třídě se určitě potkáváš s různýma lidma. Je to jen o tom chtít.

Ten šmudla nepíše, jakoužeto SŠ vystudoval a na jaké VŠ a kde studuje teď. Ale připomíná mi moje VŠ začátky. Já jsem si uvědomoval, že se SVVŠ díru do světa neudělám a že se musím pokusit vydržet. Ale pár průmyslováků to, pokud vím, zabalilo.

Doporučuji, vydrž. Pokud studuješ na technické škole, dostaneš se k vědomostem co se ti budou v životě hodit. I užitečné kontakty můžeš získat. A nespokojuj se jen s tím co vám nalejou do hlavy na normální výuce, snaž se zapojit i do dobrovolných školních akcí. Co třeba tohle?
buggy.html
nebo tohle?
http://www.aeroweb.cz/clanky/4937-cvut-predstavilo -unikatni-ul-39-ultralehkou-zmenseninu-albatrose