Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prací prášek na barevné prádlo na bílé...?

Poprvé v životě si mám sám prát v automatické pračce a bojím se :-)!
Koupil jsem si nějaký tekutý gel na praní oblečení. Je psáno že je to na barevné oblečení....

Předpokládám že to můžu použít i na světlou/bílou várku prádla a nic se tomu nestane...

Nepředpokládám že je nutní kupovat speciální/separátní prací prášek jen na světlé/bílé oblečení...? Chápu to správně?

Rovněž jaký je (a je vůbec nějaký) rozdíl mezi "tekutými" pracími prášky a těmi standardními ve formě prášku?

No, nejsem žádný odborník, ale stejně to zkusím :)

Per v tom, co uznáš za vhodný, bílé prádlo tím určitě nezničíš :) Prášk na bílé prádlo obsahuje nějakou další chemii, která trochu rozjasňuje prádlo. Aby bílá bílá byla :D

Rozdíl v prášku je hlavně v tom, že tekutý je trochu jemnější pro prádlo. Většině prádla je to celkem jedno, saténová košilka ocení ten tekutý. Taky je lépe omyvatelný. Práškový, zvláště na starších pračkách někdy zanechává stopy na prádle.

A největší rozdíl je u funkčního prádla, softshellu, membrán a obdobnýho funkčního materiálu. Tam se tuším práškový nemá používat vůbec. Ono ani ten klasický tekutý není ideální. Ideální je zvláštní na funkční prádlo. Bez aviváže, bez aromat... A aviváž to úplně zničí.

Díky moc za rady. Takže jsem nakonec koupil dobře... (mám dost bílého/světlého oblečení takže jsem chtěl radši koupit prášek na bílé oblečení ale nakonec jsem si to rozmyslel)

Gel jsem kupoval namísto sypkého prášku protože se budu celkem brzo stěhovat a je lepší stěhovar gel v lahvi která jde jednoduše zavřít než otevřený sáček s práškem.

Tak jsem se kvůli tobě byl podívat k pračce... Je tam jakýsi Ariel Actilift Colour (nějaká polotekutá sračka v "bažantovi") a ještě hrůza dalších nesmyslů, které ve mně evokují laboratoř šíleného chemika. Mírně jsem doufal, že objevím mýdlo s jelenem. Nikolivěk.

Mydlo s jelenem do pracky nesmi - peni. Mydlo do prasku musi byt vyrobeno z nepenivych masnych kyselin - zadny sadlo jako vstupni surovina.
BTW za praskem na prani zas tolik chemie neni, vcelku pouzitelny veci jde vyrobit i doma za vyrazne nizsich nakladu, ale je s tim dost prace.