Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadokolka bez asistence prokluzu?

Dobrý den,
přestala mi jít asistence při prokluzu kol. Zrovna teď jen přišel mráz.
Bohužel mám práci, kde jsem nonstop od po-pa. A v servise mi řekli, že víkendy mají obsazené na měsíc dopředu jedině v týdnu a to zas nemůžu já, protože jsem v práci. Auto potřebuji jen v pondělí ráno se dostat do práce 15km. A v pátek se dostat zpět. Žádné extra kopce, ale takové hodně boční silnice takže budou nejspíš neudržované.
Jak se jezdí se zadokolkou(docela těžkou 1800kg) na sněhu bez asistence prokluzu a v automatu? Jde to nebo zapadnu i na rovince? Pneu mám pěkné po jedné sezoně.
Do teď tady sníh a mráz nebyl. Bohužel už to tu je. Zatím jsem s tím jezdil jen na takové břečce a docela to šlo, občas po rozjezdu jela prdel pryč, ale ještě to ukočírovat šlo. Zajímá mě ale jak to bude vypadat na nějakém uježděném sněhu, ledovce.

Jezdi se s tim mizerne at uz asistence funguje nebo ne. Je to sice psina, ale neda se spolehnout, ze nekam dojedete - vim o cem mluvim. Tri moje posledni auta byly Opel Omega - uzasne svezeni, ale po prestehovani do lesa to byla rano loterie jestli vyjedu nebo ne. Tezky motor ve predu a spousta vzduchu vzadu - nekdy jsem nevyjel ani z parkoviste. Po nalozeni (200kg a vic) to docela slo, ale i samosvoru jsem musel pomahat ruckou

Nejblbsi zapadnuti - 3cm hluboka betonova odvodnovaci struzka, pokryta ledem. Najel jsem presne v pravem uhlu obema kolama do ni - a nebylo sily nez hrube manualni, ktera by auto dostala ven. Fakt trapas. Nakonec jsem jezdil div ze ne s offroad vybavou - poradny hupcuk primontovatelny na tazne, lana, ctyri kladky a hrst seklu.

Nakonec to vyresila zadokolka s pripinatelnym predkem a jeste vetsim fun factorem - stare pajero, elektrika mi do niceho nekeca = nemuze se nic rozbit. Jen je to trakar jak poleno.

Oktávka to asi není

Staré VOLVO, BMW, MERCEDES,.... .
VOLVO 740 bylo mé druhé auto v životě.Motor vepředu, zadní náhon.Váhově by to souhlasilo :-) .
To auto za sucha šlo přesně tam, kam jsem ho nsměroval v téměř jakékoli rychlosti.
V zimě to bylo mnohem horší.Trochu sněhu a už to nejelo.Pomohly dva žulové patníky dozadu do kufru.