Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevím jestli nezačít přemýšlet o přestupu na jinou školu...

Zdravím, jsem v 1. ročníku SŠ v oboru IT...Škola mi vždycky šla, přijímačky jsem udělal bez problému a na ZŠ jsem měl vždy vyznamenání bez jakéhokoliv problému a dokonce matematika byl můj oblíbený předmět, ale teď to už bohužel tak není.. Momentálně mi vychází z matematiky 4 na vysvědčení, z Fyziky taky a ještě z 2 odborných předmětů, ale programování jako takové, což byl důvod proč jsem tam šel mi jde docela dobře... Moje škola začíná v 7 hodin a musím tam být 30 minut před zvoněním, což je dost stupidní pravidlo, ale pokuď se zpozdím jen o minutu počítá se to jako pozdní příchod, takže musím vstávat o 2 hodiny dříve než jsem byl za celých 9 let zvyklí a to má na mě velký dopad, protože jsem ve škole jen unavený,nesvůj a nesoustředěný, moje poslední 3 měsíce vypadají tak, že vstanu v 5 hodin, jdu do školy , příjdu domů najim se a hned jdu spát, většinou se vzbudím kolem 11. hodiny večer pak jsem tak 3hodiny vhůru, něco málo si zahraju abych se nezbláznil, pak kouknu se chvíli na učení, což mi vůbec nepomáhá a hned jdu zase spát... Nezvládám absolutně nic mimo školu a ani pomalu školu samotnou, za poslední 3 měsíce jsem ani nebyl nikde venku s kamarádama, protože i o víkendu se snažim dohnat látku z matematiky,fyziky a dalších 2 předmětů ze kterých mám průměr 4 nebo 3-4... a už pomalu nestačím ani stíhat momentální látku v programování. Za poslední 2 týdny jsem dostal skoro samé 5 ,ale nejvíce mi dělá problém matematika ostatní předměty ze kterých mám špatné známky jsou kvůli smůle při otázkách u zkoušení u tabule.... Moje matikářka učila už za komunismu a váží přes 150kg (bez přehánění), má doktorát, kterým se neustále chlubí, ale i tak nic jiného než že učila na SŠ v životě nedělala, teda mimo školy, takže vám může dojít jaká asi je a že si s největší pravděpodobností něco vybíjí... U zkoušení hodnotí každou blbost, i přeřeknutí se většinou rovná o 1 stupeň horší známka a absolutně to nezvládám a jelikož jsem neustále doma, tak začínám i docela tloustnout a to mě deprimuje ještě víc... Vůbec nevím jestli to je nějáká momentální krize nebo bych měl začít přemýšlet o nějákém přestupu, ale nevím kam a ani co to všechno obnáší, jediné co mi teď nejvíce jde jsou cizí jazyky, s gymplem si nejsem jistý, ale co jsem viděl u kamarádů na gymplu je matematika mnohem lehčí než to co máme my na naší škole, když jsem jim posílal příklady ze kterých jsme neustále testováni, tak i oni sami se většinou nedostali k správnímu výsledku... A netuším jestli jsou nějáké školy, kde je to hlavně zaměřené na jazyky a i jaké bych měl uplatnění po škole, jako programátor mám spoustu možností jak se uplatnit, ale nevím jestli mi to za takový stres stojí...

Frajere, ty si myslíš, že jsi jedinej na světě? Já to mám úplně stejně. Stačí si v tom udělat systém. Ve škole si 30 min předem tak co se učit? Každý den, když se budeš 30 minut učit budeš to dávat úplně na pohodu. Musíš si psát taháky občas koupit třeba za pivo laborku z fyziky atd. Tohle je střední buď svůj a buď v pohodě. Mysli optimisticky. Za učitelkou dojdi do kabinetu a domluv se sní, řekni jí, že její hodiny nezvládáš a zeptej se na čem máš zapracovat. Nesmíš se bát to je celé.