Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem O kolik bývá v průměru last minute levnější než normální zájezd?

O kolik je tak v průměru (v posledních pár letech) levnější koupit zájezd k moři last minute u Invia.cz než koupě zájezdu "standardně"...? Jednalo by se o normální pobytové zájezdy u moře (ne luxus) v normal evropských destinacích (šp, řecko, italie, možná egypt atd..).

O kolik je tak možno v průměru ušetřit při koupi:

Last minute zájezdu vs. "normal" zájezd

a First Minute vs. normal zájezd?

Baba v cestovce mi říkala že se dnes spíše vyplatí koupit first minute, že slevy jsou výraznější než u first minute, kde prý v posledních letech už jsou ty slevy docela nízké?

se dnes spíše vyplatí koupit first minute, že slevy jsou výraznější než u first minute

Těžko si vybrat :)

Řekl bych, že žádné pravidlo není, mění se to podle situace na trhu. Pokud je krize, předpokládal bych větší šanci na větší slevy (aby vůbec něco prodali). Pokud se ekonomice daří a lidé mají více peněz, není potřeba zas tak ceny snižovat.

Zalezi na ccestovce a na situaci v dane zemi. First/last minute bude temer vzdy levnejsi nez to co nazyvas normal zajezd jelikoz jde o naplneni/doplneni kapacit. Pokud napriklad ve vyse zminenem turecku bude v kvetnu/cervnu par teroristickych utoku, muzes si byt jist ze last minute do turecka pujde s cenou dost dolu.