Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě Nože

Ahoj přemýšlím o koupi nějakého nože za ne příliš velkou cenu nejlépe pod 500. Nějaký nůž který není určený ns práce ,ale třeba jen na otvirani balíku a tak. Spíš nějakej dobrej do ruky ať se sním dobře hraje(uklidňuje mě to). libí se mi takový tvar jak nůž Huntsman ze hry CS:GO. Ale chtěl bych ho menší a zaklápěcí.

Nechce se mi jít dolů 33 schodů do auta, kde mám jakýsi (asi) prachobyčejný "zaklápěcí" nůž, cena neznámá (dostal jsem jej), značka jakási podivná…, ale opatrným dlouhodobým broušením z nudy jej mám ve stavu, že se jím mohu nasucho holit. Balíky tím neotevírám, mám to tam pro případ potřeby přeřezání pásů (jak jsem se někde dočetl..)

Koupil jsem si na špárání v nose tohle. Na pivko a sem tam otevření krabice to stačí.

Beer Hunter

True utility dělá celkem dost kravinek na klíče. Tenhle mě zaujal nejvíce. Je z celkem solidního kovu.
Ostrý je když se nabrousí. No a na to že mám průměrně velkou ruku tak se dá chytit tak aby mi čepel nic neudělala, ale mohl jsem pořádně zatnout do něčeho. (testováno jen na láhvi) jak plastové proříznutím (tak pivní otevření)
True utility v obchodě jsem viděl všechny kravinky do 500 kč max 540

ale díval jsem se na internet a zdá se že mají i nože jiných vzhledů než jen takovýhle zahnutý.

Pěkný hračičky, tento se mi líbí, na takový to každodenní nošení v kapse, ale na kvalitní ocel mi to přijde dost levný.

Jak jsem psal výše, mám Gerbera, tady ho mají až podezřele levnej, protože ve většině ostatních eshopů ho mají kolem litru. Ale neměnil bych - je to lehoučký a furt ostrý, za těch 7 let, co ho mám, jsem ho nemusel snad ještě vůbec brousit, střenka pevná, čepel se nekýve. Sice jsem mu ulomil kousíček špičky, když jsem s ním něco páčil (možná jsem povoloval inbusovej šroub), ale stačilo na brusce špičku upravit. Kdybych ho ztratil, koupím si ho znovu. Nechodím bez něj z domu.

Ten prvni z 420SS je doufam jen sranda, to je dobry tak akorat na pribory. 440A taky neni nic extra a u tech dalsich dvou radeji material neudavaji (nehlede na to ze jedno je akorat spicata pila a to druhe naostrena lzice)... Jestli to chces jen na okrasu/machrovani, tak si to klidne kup, ja bych za ne nedal ani 200,-

Nejsem si jist, zda zubaté ostří je příliš praktické. Brousit jde hodně blbě.
Tahat po kapsách bezmála čtvrtkilovej nůž bych nechtěl. Tyhle nože jsou jen na machrování, rozhodně ne EDC. Když to budeš mít v pouzdře na opasku, budeš to muset i s pouzdrem přehazovat na druhý kalhoty, takže se na to za pár týdnů vyflákneš a kudlu necháš doma. To jsou nože tak akorát na kempování.
Hledej raději neco praktickýho do kapsy.

myslím, že tvoje parametry pro nůž definuje jenom prázdná množina :-) jednak se asi v jednom noži nepotkají tak odlišné parametry a pokud ano, narazíš na cenu. balík otvírej čímkoliv, na to si nekupuj nůž. pokud chceš na to nůž, tak to už začneš patřit ke sběratelům a budeš jich mít víc. na takovéhle kokotiny, bych pořídil něco ve stylu opinelu, nic jiného bych tímhle neku*vil. jinak na hraní a vůbec jako startovací nůž bych pořídil nějakou onehandku s klipsem, ale do pětiset to bude hrozný shit, do tisíce možná něco seženeš, ale i tak, já bych ti to nedoporučoval. pokud chceš nůž, kup si kvalitní, který něco vydrží a bude na něj spolehnutí. na hraní asi otevírák není nejlepší, na to je spousta nožů lepších. jediné, co mě napadlo je asi nějaký levný vrhací nůž. na balíky bych ho klidně použil a na hraní bude dobrý. dokonce s ním můžeš i házet. jenom nebude na nošení :-)

tady je link z e-shopu na který hodil odkaz někdo v diskusi:

http://www.chladnezbrane.eu/vrhaci-noze-hazeci-noz e-sekera-tomahawk?sort=3

do 500 koupíš sadu 3 solidních nožů. jeden doma na otevírání balíků. jeden v báglu a když bude s pouzdem nebo ho uděláš, tak jeden k pasu nebo na krk, případně na předloktí nebo na nohu, podle gusta každého soudruha :-) jako bonus je, že můžeš pak se všemi třemi žonglovat jako pokročilý hračička...úplně mám na to chutě. jeden vrhací jsem ztratil a u vrhacího coldsteelu jsem zničil omotávku a používám ho jako normální, velmi robustní nůž...

Tanto (teda vlastne samurajsky mec) za 400,- :-). Dokonce se na to pokusili vyleptat i jakysi hamon a ten brilantni popis "Čepel je velice povedená, masivní o silné tloušce, lehce přiostřená (avšak nikoliv pro možné okamžité říznutí se)" nebo "Vhodná ... jako hračka pro větší děti". Do toho bych sel, machrovina jak vysita, co na tom ze to vypada jak vyklepany hreb z kolejiste.

Twl to je obchod
vrhaci-hvezdice-x-men funkcne naprosta zoufalost, hlavne ze je to "vostry" primo od igzmenu
http://www.chladnezbrane.eu/vrhaci-nuz-kunai-narut o-anime-cosplay-plast plastova naruto hracka pomalu draha jako sada z nerez shitu.
http://www.chladnezbrane.eu/vrhaci-maceta-army-sha rk vrhaci maceta?
http://www.chladnezbrane.eu/vrhaci-noze-osa-rainbo w-specnaz duhovka "specnaz"

edit: po projeti nekolika jejich "produktu" a po precteni tech jejich popisu bych se tam bal cokoli kupovat. Evidentne jde o brutalni ausus prodavany nejakym negramotem.
edit2: ufff, tak jsem v tom obchodu stravil hodinu a netusim, jestli je to skutecny obchod nebo jen joke. To je perla vedle perly.

Také jsem se "inspiroval" a "koukal". Jednak je to jednomužná firma, jednak jsem se zarazil nad obchodními podmínkami v "doc" formátu.
O kvalitě, i té vysoké si nedělám iluze. Snad tohle by už bylo přijatelné, pokud je to ovšem originál ze Španělska a ne čínská napodobenina. Pochopitelně "Pavouček" to není, a ani by to "tazatel" neocenil (ten se ani už neozval).
Přidám další úžasné kousky: "Rambo" pajzák, něco "gigantického" a neuvěřitelný "poloautomatický" nůž - co to, sakra, je?
"Tazateli" by stačila "rybička", tohle by bylo pro něj škoda, nehledě, že puberťák by si mohl ublížit.

Tak nazvy jsou jedna vec
Pádná sekera
Dávnověká zbraň

Me ale mnohem vice bavi popisy veci ktere jsou, at uz po technicke, ci cestinarske strance katastrofa

U vyse uvedene Padne sekery napr. "Hmotnost sekery je nádherných 700 g!"

"Foukačky/flusačky - Tichá to zbraň, velice rychlá a neslyšná. V historii používané pro atentátní mise, v současnosti používaná mnoha domorodými kmeny při loveckých výpravách."

Motýlek "DAMASCUS" "Čepel tohoto balisongu je zbroušena tak, aby připomínala damaškovou ocel." - nejen ze to damasek nepripomina ani omylem, ale jak chce toho vzhledu docilit brousenim cepele?

Terč na vrhací nože - terc je to samozrejme na SIPKY, nikdo normalni by na to nozema nehazel, ale nejlepsi je, ze je to z kartonu a pak tam napise "Až se jedna strana opotřebí, stačí terč otočit a házet na druhou". Ci cestinarska perla "vhodné pro zabodávání i vytahování vrhacích nožů"

Pevný nůž "AIRSOFT MILITARY" "Vojenský nůž s pevnou čepelí, který užijete převážně v airsoftových přestřelkách - např. když Vám dojde munice"

Ausus ktery u vietnamce koupi clovek za polovinu/tretinu, akorat k tomu nebude mit retardovane popisy a supermegahyper rambo nazvy.

edit: proboha, ted jsem zabloudil do videorecenzi, zitra na to budu muset kouknout, vypada to velice zajimave watch, total retard... ten obchod je budto joke nebo nejaky socialni experiment.