Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neúnosný strach ze školy

Dobrý den,
Z naprostého zoufalství již píši svůj problém sem, protože se již nemám komu svěřit.
V září jsem začala chodit na gymnázium a hned první týden jsem celý probrečela.
Nemám špatné známky, nejsem "lempl" ani nic takového. Ale mám panickou hrůzu ze školy.
Myslím, že z velké části je to strach z naší třídní učitelky, která očividně netuší, že nejsme roboti. Momentálně mi končí vánoční prázdniny a já, i když jsem trávila většinu času s přítelem, jen z pomyšlení na školu brečím, začne mi bušit srdce jako o závod a nedá se to vydržet, neustále se mi do hlavy dere na skutečnost, že se tam budu muset vrátit a z prázdnin téměř nic nemám.
Moc ráda bych přešla, ale v našem městě je na nějaké úrovni už jen ekonomka a zde učí má mamka, které se nápad přechodu vůbec nelíbí, ani já bych nebyla nejšťastnější kdybych vyšla z ekonomky.
Pokaždé když mám jít do školy, rozbolí mě hlava a dělá se mi špatně. Už si opravdu nevím rady. Prosím, pomozte.
Děkuju za každou odpověď.

Par faciek by to spravilo...rozplaces sa sice tiez, ale aspon budes mat na to dovod. Ked budes citit fyzicku bolest nebudes mysliet na tu psychicku;o).
Co chces pocut, problem je v triednej podla teba, ale to si len myslis, navyse si protirecis, pretoze si preplakala hned prvy tyzden. Taketo spravanie sa da tolerovat u prvacika na ZS, ale nie u polodospeleho cloveka, co nastupuje na strednu skolu.
Fakt, ze sa nemas komu zverit a musis svoj problem riesit s neznamymi ludmi na nete nasvedcuje tomu, ze s tebou nebude vsetko v poriadku. Skus hladat problem v sebe nie v okoli, takze nie triedna je tvoj problem, ale tvojo osobni demoni.

Ty jsi možná pracovníkem KDLR. Ale ona chodí do školy. Stráví tam 8 hodin. Stejně jako všichni ostatní. Nedělá 16 ti hodinové směny na stavbě ani nepracuje s lidmi.
Jediný o co se musí zajimat je její učivo a známky.

Souhlasím s flegem že by ji prospělo pár facek a trocha promluvy do duše.

Dejme tomu že stráví 9 hodin ve škole max.

zbývá jí 15 hodin volného času.
Tuhle přednášku bych následoval dalšími pár fackami. Protože někteří lidé si takové volno nemůžou ani dovolit.
Má k dispozici internet. Maminka ji vyvařuje. Pere. Maminka pracuje a za ní platí účty.
A ona ještě bude brečet jak se ji nechce do školy a radši by se někde tahala s přítelem ? Strávila prázdniny s přítelem. Některé děti na ty "prázdniny" nemají nárok. A proto z nich nevyrostou blbečci jako někteří co chodí mezi námi. (nemyslím tím že jim odepřou prázdniny. Ale myslím tím že je neminou povinnosti. Příprava na věci po prázdninách, domácí práce)
To jako vedle něho ležela 24/7 celé prázdniny a nic nedělala ?
Následovalo by dalších pár facek protože bych předpokládal že nemá nachystané věci které byly zadány před školními prázdninami a proto se ji tam nechce.
Jestli si myslí že vedle to bude lehčí tak to se holka plete. Jediné co se ji možná povede je to že narazí na učitele kterým bude jedno že z nich vyrostou lemplové.
Nechce změnit školu. Chce utéct od toho co nedokáže udělat. Chce přejít od problému k problému kde zase chvilku potrvá než problém začne být nesnesitelný.

Takhle totiž funguje ta dnešní generace ne ? Kterou vychovali ti co ji "chápou". A pak se diví že jsou tu děti jaké jsou.

Edit: škola 6-10 hodin/ přestávka co hodinu. Jediná věc na kterou je třeba se zaměřit je dostatečný spánek v noci a vnímat co ti říkají v hodinách a zapisovat si to. (né si psát s přítelem)
S tvojim případem to je jaksi trochu mimo.
Kolega zvládal takhle závodní sportování každý víkend zápasy/ co dva dny trénink/ a ještě přítelkyni. (+ sem tam si semnou zahrál nějakou tu hru online)
A taky dostudoval.

"Profackovat"
Neber všechno doslova.
Když ti někdo řekne že ti život uštědří facku tak to není myšleno doslova.

A jen tak mimochodem. Zdravé násilí taky existuje. Díky němu vyrůstají někteří jedinci zdraví na hlavě.
Nemluvím o násilí kdy mlátí lidé svoje děti a manželky do bezvědomí.

Ale o násilí kdy musíš probrat jedince z transu v kterém je.
Například takové tantrum kdy si náctiletý fracek dovolí své starostlive matce vynadat do různých jmen kvůli neuklizenemu nadobi. V tom případě není na škodu dostat vyučnou od otce s proslovem.

By ses divil. Pevná ruka a smysluplná výchova fungovala tisíce let předtím než já jsem se narodil. A nefungovala jen pro děti a náctileté. Ale dělala i z hloupých chlapů. Užitečné a samostatné lidi kteří prospívali společnosti a dokázali začít fungovat na základě nové nabytých poznatků z učení moudřejších.