Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Názor na protein

Zdravím. Měl bych dotaz. Jaký máte názor na proteiny? Nikdy jsem žádný neměl, ale chtěl bych zkusit, třeba i jen jako doplňek některých věcí atp. Například jsem teď v rychlosti našel http://eshop.aktin.cz/myprotein-impact-whey-protei n .Podle složení by neměl být špatný, ale otázkou je, jestli to vůbec k něčemu je a jestli to neškodí. Máte zkušenosti?

Normálním zdrojem proteinů je vyvážená strava. Tyhle doplňky jsou vhodné pouze pro lidi, kteří mají potřebu proteinů takovou, že už ji není možné z běžné stravy uspokojit. Špatně jíst a doufat, že svaly narostou po tomhle, je cesta do pekel.

Zas tak černě bych to neviděl. Píše jako doplněk. Dneska je jiná doba, uspěchaná, a pro člověka je mnohem pohodlnější hodit si odměrku do vody/mléka a za minutu máš v sobě 20g proteinu. Rozhodně rychlejší, než si připravovat plnohodnotnější jídlo (nedělejte si iluze, že ani to není bez chemie).

A náhodou, tohle je složením docela fér, určitě lepší jak konkurence, která má reklamu až do nebes a ve složení je pak 30 položek včetně karcinogenních éček, barviv a sladidel. Jesus. Osobně jsem dříve užíval Sunwarrior.

Strava je základ, palivo pro organismus, ale bez dalších věcí, pokud je to myšleno jako suplementace k posilování, to tedy opravdu nestačí.

nenapsal jsi zřetelně, proč by si to chtěl brát. já jsem obecně proti doplňkům, ale ne absolutně. sám jsem je nikdy neužíval, ale z více důvodů (jeden z nich byl udělat si na ně názor na základě vlastní zkušenosti)jsem je vyzkoušel a dá se říci, že je i užívám. můj názor je takovej, že strava je základ a doplňky jsou doplňky :-) je to jenom šlehačka nahoře. záleží na spoustě okolností. pro normálního člověka je hodně bílkovin špatné a nezdravé. pokud někdo cvičí, má vyšší hmotnost a poměr svalů, pak se jednou dostane do stádia, kdy jsou doplňky rozumné. nemusí být nutné, ale jejich výhody začnou převažovat nad nevýhodami, ale bavíme se o menších dávkách jako doplňku. z toho co si napsal, si troufám usuzovat, že nejsi v té fázi, kdy by pro tebe byly doplňky nezbytné. pokud chceš přibrat, stejně nemůžeš omezit hodně sacharidy a tuky a normální strava je nejvhodnější pro komplexní výživu. jiná věc je, pokud máš slabý metabolismus. v tom případě je určitá suplementace na místě, protože jinak nebudeš schopen stravu využít. a to je jeden z důvodů, proč suplementaci využít. když si dá někdo koktejl s proteinem, může přijmout dostatek bílkovin v celkem dobře a rychle vstřebatelné formě oproti stravě. ale pokud to začne s protejnem přehánět, stejně ho nevstřebá, je to zátěž na játra i ostatní orgány a schopnost těla využívat normální stravu se ještě sníží. všechno má svůj čas. začni pořádně cvičit a měl by si mít větší hlad. pokud to stihneš ujíst, neřeš doplňky. až budeš něco vážit a mít dostatek svalů, pak přijde doba, kdy bez doplňků by si musel jíst hrozně moc a pak jsou vhodné...

Taky jsem ve fázi zkoušení. Nejsem moc na maso, mléko a tak, tak jsem si občas dala protein mojí polovičky. No, tak občas, že těžko pozorovat nějaký efekt. Teď zkouším protein trochu jinak - jako směs zelených potravin (slozeni ), protože ty slibované účinky jsou mnohem větší. Vím, jsou to slibované účinky... Co si o tom myslíte vy, co proteinům trochu rozumíte?

ale otázkou je, jestli to vůbec k něčemu je a jestli to neškodí. Máte zkušenosti?

Ano, mám docela dlohodobé zkušenosti.
Zakladní otazka je 'K čemu ty proteiny bereš ?"
- Ty tebou uvedené "MY PROTEIN" znam (snad nejlepší poměr kvalita > cena), používal jsem je skoro 6 měsíců, WHY bych hlavně nedoporučoval těm, co mají problém trávit laktozu, pro takové se používá výtažek proteinu z BRAUN ríže na místo výtažku z mléka (syrovátek, které se o něco rychleji vstřebávají organismem)

- Typ proteinu, nebo spíše poměr obsahu sačku (%glukoza %protein %liptidy) zaleží jen na tom , k čemu ty proteiny bereš, při posilovaní, jako komplement pri stravě, hubnutí/dieta a podobně, treba hodně vegetarianů ci veganů konsumuje proteiny tímto způsobem.
(skodlivé přímo nejsou, tedy az u lidí s problémem 'laktoza', ale vyši davky můzou vysušovat organismus, nadmerné davky mohou také prudce zdvyhnou vahu, ale to jsou spíš Mass Gaigner jak WHY)