Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neumím rovnice

Ahoj
ZA chvíli bude pololetí a hrozí mi pětka z matiky kvůli těm rovnicím.
Na douč. jsem byl několikrát a stejně jsem to do odpoledne zapomněl.
Už nevím co mám dělat jsem fakt debil.Do poradny jdu až někde po pololetí protože tam zaměstnávají kretény a zapomněli na mně, měl jsem tam davno totiž jít ale nezapsali si mně i když tam rodiče a škola volali.
A nemůže to být tím že jsem v posledních 3 letech ve velkém stresu jelikož jsem nemohl chodit k babičce doma se na mně řvalo a řve rodiče nejsou totiž v dobrém vztahu s babičkou. Neustále se jí totiž zastávám a to fotra neskutečně nasere až se klepe.
Také mi chtějí zabavit kolo a to je pro mně všechno, mobil taky ale to mi je jedno mám ještě svou nokii tu mi nevezme. Je o dost lepší ve výdrži baterky atd..... ale to teď neřešíme.
Omlouvám se za případné gramatické chyby jsem dyslektik.
Je mi docela jedno že propadnu ale ty zákazy :( peníze pro mne nejsou v životě vše.
Už nevím co mám dělat poraďte :(

loading...

Dovolím si nesouhlasit. Chápu že ti co tím netrpí tak to neznají ale já jsem Dyslektik a Dysortografik. Upřímně, i když se snažím a klidně to po sobě následně pětkrát opravím, stále jsou tam chyby o kterých ani nevím že jsou to chyby. Prostě to nerozpoznám, a to i když si to natluču do hlavy tak se to prostě vykouří. Zní to jako výmluva ale i s maximální snahou to nejde na 100%.

Mife, mně taky na základní škole přiřadili nějaký to dys, ani nevím, co to mělo být, ale nikdy jsem to před sebe nezvedal jako štít, když mi něco nešlo.
Když se podíváš na ten úvodní dotaz, tak je jasný, že žádnej dyslektik není, na to má projev špičkovej. Vcelku se pak divím, že by mu nešly rovnice, takže to vidím akorát na prudu. Když už se dostal k rovnicím, tak dyskalkulik taky nebude.

Za nás žádné dys-cokoliv nebylo. Buď jsi uměl nebo jsi byl blbý. A když jsi byl moc blbý, šoupli tě do ypsilonky (fofrškoly, zvláštní školy).
A nebyla ani salmonelóza, jen sr*čka. ]:)

Tyhlety vymoženosti donesla až nová doba, (můj dojem!) aby se korektně omlouvalo cokoliv. Fracek dělá ve škole vyrvál, ale pápínek je funkcionář, tak ho musíme omluvit, vždyť on je chudinka, on je jen dys.

Já mám pocit, že to dys je něco jako omluvenka. I když víš/umíš prd, jsi ale certifikovaný dys (ambiciózní rodiče ti to vyběhali), máme normativy, tak tě musíme zaměstnat ve státní správě. Šak on to rozpočet utáhne.

Za komunistů se lidi ze zvláštní školy vyučili nějakému (na znalosti méně náročnému) řemeslu a normálně fungovali. My třeba budeme i čistokrevné blby (ale s vyběhanou nálepkou dys) nechat dělat doktoráty, pokud dostaneme příslušný pokyn. Sice to nebude k ničemu, bude to stát spousty peněz, ale ty všeliké úřady pro rovné příležitosti a podobné budou spokojeny.

:!: Tímto se nechci nijak vůči jakémukoliv dys vymezovat či dokonce posmívat. Píšu jen o zneužívání dysfunkcí, o jejich nadužívání.

:-D jsem si vyhledal prasakův termit dyskalkulie: takže blbej na matiku má už i revizi-

Podle 10. revize Mezinárodní klasifikace nemocí „Duševní poruchy a poruchy chování“ patří dyskalkulie mezi „Specifické vývojové poruchy školních dovedností“ pod kódem F 81. 2

počkal bych tak do dvacátý a na truc skonal přirozenou smrtí. :-p

Mezinárodní klasifikace nemocí je vůbec velmi zajímavé čtení :-D

Ono by se divila 4% menšina, jaký byl na ně názor ze strany World Health Organisation (WHO) se sídlem ve Švýcarsku v roce 1977. Dnes se samozřejmě bude tvrdit, že jiný názor propagovali jen zlí komunisti, že západní demokracie byla vždy tolerantní… K smíchu.

----
Jako puberťáci jsme se vždy řehtali kategorizaci úrazů. Jeden z nich bylo "cizí těleso v řiti". Řiť je čistokrevný lékařský termín, na gastroenterologii se s ním běžně setkávám.

jistě, byla to nemoc, pak úchylka, dneska cool norma.:-D

když se zeptáš zoologa u vývoje opic, nebo historika na dějiny říma na homosexualitu, tak tě bude mět za nesvéprávného, že to nevíš.

edit// a připojuji se k tvému vyhranění. není to proti nějaké jedinečnosti, jen ta blbost byrokratů a vynalézavosti zbytečných lidí je úchvatná.

My jsme měli ve škole taky jednu třídu Zvláštní školy a v ní byl jeden místní kluk a právě on měl dyskalkulii, proto vím, že to existuje. Ten kluk takovej velkej, vysokej, dobrosrdečnej s věčným úsměvem, mouše by neublížil, taková kopie Švejka. Říkali jsme mu Hloupej Jirka. Pod tou přezdívkou byl známější, než jeho příjmení.

Nemyslím, že je to až tak přísný.

Sám jsem kdejakej ten "dys" a diktát byl pro mě vždy spíše noční můrou a dostat z něj za 4 jsem považoval za malý životní úspěch :) Nikdy jsem to nedokázal pochopit, nikdy jsem tam nic neviděl. K tomu zaměňování písmen. Běžně i podvědomá změna celých slov. 9 let základky, pak střední. No a po střední si jednou něco přečetla má přítelkyně a říká "tak takhle by to teda nešlo" :D Roky cepování, učení, vysvětlování. I na záchod jsem si bral gramatické poučky a pravidla :) No a nakonec jsem dal dohromady myslím docela slušný projev. Ano, stále si rád zaměňuju písmena. Stále se musím více soustředit a nikdy nenapíšu příspěvěk s takovou lehkostí, jak někteří jiní. Ale že jsem dyslektik neznamená, že nemám mozek, nebo paměť. Dostatečné množství opakování vyřeší kdejaký problém :) Ale je pravda, že já jsem chtěl. Šel si za tím a a celé roky po škole jsem na tom pracoval. Jestli problém není v tom, že takovouto snahu prokáže málokdo. Ono prasák má kus pravdy v tom, že když se za to začne člověk schovávat, nikdy nebude mít opravdu touhu to změnit.

Ty máš pravdu, že nejde naučit to vidět a cítit. Ale naučit se pravidla, zapamatovat si poučky a rutinou se naučit je používat, to jde. A kde si nejsem jistý, nebo prostě netuším, tam se snažím zvolit jinou skladbu vět, jiná slova apod. Prostě se toho vyhnu a používám to, co umím :)
Snad si nebudeme myslet, že dyslektici se nedokáží nic naučit a zapamatovat. Nejsme slintající hmota, co jen dýchá :D

A druhá pravda je, že nejsem zrovna nejsilnější dyslektik. Nicméně ona proměna v dospělosti ještě od toho, jak jsem psal i po matuře, je dosti značná. Málokdo by věřil, že je to jeden a ten stejný člověk :)

PS. Ale po opětovném přečtení příspěvku (to je u mě stále nutnost) jsem musel opravit mnoho záměň, tak to prostě je :)

Pomáhá číst, ale číst hodně. Ne internet a časopisy, ale knížky. Dost slovních obratů a pravidel se pak dostane do podvědomí a při psaní pak nemusíš tolik přemýšlet, jak co napsat, ale prostě to budeš vědět, protože v nesprávným tvaru ti podvědomí samo řekne, že takto ne, to vypadá blbě, napiš to jinak.