Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bakalarska prace - psychologie

Zdravím, jsem ve třetím ročníku Bc. psychologie a za půl roku mám státnicovat. Mé téma bakalářské práce je "Problematika adolescentů v ústavní péči" téma jsme s mým garantem schválně postavili takto obecně, abychom později mohli na toto téma napasovat výzkum.

Problém je ale takový, že poslední týdny mám v hlavě naprosto vymeteno a nenapadá mě nic, co bych mohl u těchto dětí zkoumat. Jedná se o výchovný ústav s maximální ostrahou (děti, které páchají trestné činy, vraždy, berou drogy). Ano, přesně toto je cílová skupina celého výzkumu. Potřeboval bych nějakou standardizovanou metodu (dotazník) který ty "méně inteligentní" děti pochopí... něco, co bude atraktivní a zajímavé.. jsem už opravdu zoufalý a tak děkuju za každou případnou radu.

téma jsme s mým garantem schválně postavili takto obecně,

nenapadá mě nic, co bych mohl u těchto dětí zkoumat

To jste s garantem fakt zmákli dokonale.

U těch dětí můžete zkoumat spoustu aspektů (jejich) života - vztahovou problematiku (Mají rodiny? Funkční?) problematiku intimních vztahů, problematiku zapojení do běžné společnosti (co budou dělat, až je z ústavu vyhodí na ulici?), drogové zkušenosti, apod.
Já jen dodám, že jste dalším příkladem toho, že na humanitní školy vezmou každého. Úplně.

Vidim, ze je to vsude stejne. Nekde berou blby na vysoke sioly, nekde takovi radi na poradnach o tematu o kterem nemaji ocividne ani paru. Pro upresneni - vis co je to standardizovana metoda? Je to doraznik, ktery uz nekdo vymyslel a ma patricnou validitu a reliabilitu. Prijde ti, ze existuje standardizovany dotaznik na vzathy? Jak to doma funguje mamce a tatkovi? Nebo co tyka drog? Ten vyzkum musi mit i nejaky prakticky vystup, ne jen konstatovat, ze v ustavu je 99% zavislych na tvrdych drogach.

Co se tyka tve posledni vety, to snad ani komentovat nebudu.. kdybys mel alespon trochu prehled o tom, jake jsou statistiky prijeti uchazecu o studium na jednoborovou psychologii, takovou blbost byst tu ani napsat nemohl. Ale jo... berou kazdeho... :puff:

Když víš jak ji vypracovat (tyto nepodstatné technikálie zvládájí už studenti středních škol), proč se tu ptáš? Ty máš problém v tom, že máš možná v hlavě poučky, ale neumíš je použít prakticky, a to tě nikdo nenaučí, to bys měl už totiž dávno umět.

A já jen suše předpokladám, že nemáš ani žádnou hypotézu, kterou chceš tím tvým dosud neexistujícím výzkumem prokazovat či vyvrátit.

Lidé zde na poradně předpokládám na 99,9 % nebudou podrobně znalí psychologie a mít v hlavě vědomosti o konkrétních standardizovaných dotaznících pro danou oblast. Jediné co mohou je zkusit pomoci dle svých laických názorů, nebo použít google. To první Vám nepřijde vhodné, to druhé můžete udělat rovněž.

No vidíš,můžeš udělat vědeckou práci na téma : Jak se debilně neptat,co to vlastně je poradna,nebo i co je pro tebe výraz debilita poradny. Nebo spíš se zaměřit,jestli to je poradnou,nebo dotazy ... no zkus se realizovat.Tvůj příspěvek by jsi zařadil do jaké kategorie ?

tak sa zameraj na to,prečo už decko z takého prostredia,z ktorého pochádza,je schopné spáchať vraždu,drogovať etc,čo ich k tomu,vedie,čo ich natolko zdeformuje už v nízkom veku,že miesto hračiek a inej typickej zábavy pre daný vek prevládnu drogy,krádeže,vraždy......

Suhlasim s Kurtom ze je smutne, ze ty nevies v 3.rocniku, co skumat o deti, kde sa da skumat snad vsetko, co ta napadne (mna napadlo milion veci).
Na tvojom mieste by som zasiel za svojim garantom, je tam predsa na to, aby ti pomohol.
Pokial standardizovany dotaznik znamena, zemusi pouzit nieco co uz niekto vytvoril mas predsa odbornu literaturu, pokial to znamena, ze si ho mozes vytvorit aj sam o to lepsie lebo mas volne pole posobnosti.
Nehladaj chybu v ostatnych, hladaj ju v sebe, pretoze kopec ludi od teba ocakava uz isty level samostatnosti, schopnosti hladat riesenia problemov. Na vodenie za rucicku si uz pomerne stary.
Za mojich cias sme chodili este do kniznice, dlhe hodiny studovali, pretoze Google bol v plienkach a dokazali sme to. Vy to mate 1000x lahsie a predsa to nekazate...ja ti nevim Karle, nejako nemam doveru v tu nastupujucu generaciu.