Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukradené údaje platební karty.

Zdravím všechny, stalo se vám někdy, že vám byly odcizeny údaje o platební kartě? Mně dnes poprvé. Přišla SMS od KB, abych se ozval, že jde o bezpečnost mé platební karty. Tak tam volám a zjišťuji, že někdo si chtěl kupovat něco v online kasinu ve Velké Británii a následně něco někde v USA. Naštěstí to KB zablokovali, šlo o cca 6000,-, o které teď musím žádat pomocí nějaké reklamace a novou kartu snad pošlou a měla by dorazit do týdne, doufám. Máte někdo už zkušenosti? Také by mne zajímalo, jak se někdo mohl dostat k údajům mé karty. Z pěněženky ji dávám jen když platím na benzince za benzin a vybírám z místního bankomatu. Mám ji pořád na očích (v peněžence). Online s ní platím jen přes paypal, kde mám účet. Jinak nic. Nechápu, jak někdo mohl získat všechna ta čísla z mé karty. Rád bych tomu předešel, ale nevím, jak ty údaje někdo získal. Asi nevím, co vlastně čekám, možná nějaké rady, jak si ještě víc hlídat tu kartu, ale já jsem opravdu obezřetný, co se tohoto týká. Na účtu mám dost peněz a tomuhle už bych pro příště rád předešel, ale jak? Měl někdo podobný problém a vůbec, máte nějaké zkušenosti, podělíte se? Děkuji, připadám si divně, že jsem byl vpodstatě okraden. Sice v konečném důsledku k ničemu nedošlo, protože kartu budu mít novou a peníze se mi vrátí, ale i tak se prostě cítím divně. Díky za odpovědi.

KB vydává i tzv. virtuální karty, což je kus papíru s čísly. Mám normální kartu, kterou platím v obchodech ale ta má zablokované platby přes internet. A PayPal mám svázaný s tou virtuální, která slouží pro změnu zase pouze na internetové platby. Takže naskimování nebo ukradení té první nikomu moc nepomůže.

Ale co by nepomohlo. Ak si spravia kopiu tvojej karty budu z nej vyberat po automatoch drobne ciastky. Takychto pripadov uz u nas (CZ/SK) niekolko bolo.
Takze len blokovanie platieb nepomoze, vyberat sa da aj z bankomatov, co sa vsak uz trosku boja nastastie, pretoze vsade su kamery, takze radsej uz dnes ukradnute karty predavaju na nete.
Ale stale je tu moznost toho vybratia, takze samozrejmostou mat nastavenu notifikaciu cez sms pri pohybe (v TB este bankomat ani peniaze nevydal a uz mi pipa sms) a pri prvom neopravnenom vybere okamzite blokovat cez hotline banky dalsie vybery. Nie je to sice vsespasne, ale je rozdiel prist o 1000 CZK a 10k CZK.
Aj ked je pravda, ze v takychto pripadoch beru banky vsetko na seba. Zatial.