Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Otazky do školy

Jaké mravni požadavky se mají uplatňovat ve vězeňství a trestání vůbec?
Je povinností člověka sledovat dění v politice, číst před volbami volební programy politických stran a účastnit se voleb?
Prosim Spechá :( :( :(

je povinností člověka sledovat dění v politice, číst před volbami volební programy politických stran a účastnit se voleb?

Povinné to není(zatím).Ovšem když na to budou skoro všichni kašlat,budou si vedoucí strany dělat co chtějí.To sice většinou dělají i teď,ovšem media i opoziční strany jim to dost kazí.A nechodit k volbám taky jde,ale pak člověk muže nadávat jenom sobě,proč má zase nejblbějšího starostu nebo vládu,které vůbec nechtěl.Protože čím menší účast ve volbách,tím víc vyhrávají strany s ukázněnými voliči.Jmenovat je raději nebudu.
Příklad z praxe-konkrétně já
1/dění v politice sleduji průběžně TV+internet a nadávám střídavě na všechny,nejsem v žádné straně.
2/volební programy nečtu,letáky vyhazuji hned u schránky.Stejně všichni jen slibují,co z 80% pak nesplní.
3/k volbám zatím chodím,aby nevyhrávali "ti horší".
Jestli je to úkol do školy,tak to tam moc přímo raději nepiš,zkus použít něco jako lidé by měli....

A k těm vězňům-souhlasím s Prasakem,vězni by měli pracovat.To je asi u nás ale nikdo nedonutí.Takže na ně jinak-krmit základní plnohodnotnou stravou,na to mají nárok.Zbytečně neplýtvat,tj.1.den knedlíky+UHO1+kousek masa,2.den rýže+UHO2,3.den brambory se špenátem a vejcem apod.,další dny to samé znovu.Vše ne moc ochucené.Kalorie(jouly) podle zatížení,tj.pracující víc,ostatní jen dávku pro ležícího vězně.
Kdo bude chtít lepší jídlo,může si připlatit,ale jen z peněz,které si za mřížemi sám vydělá a ne co mu pošle rodina z nakradeného.Ono by jich pak možná začalo dobrovolně pracovat o dost víc.

Což o to, jestli vězně přinutit, ale práci pro ně zajistit. V současné době ekonomickýho růstu by to šlo, ale před pár lety nebylo dost práce pro lidi venku, natož za katrem. A pokud už by ta práce byla, tak její ŘÁDNÉ vykonávání bych právě odměnil zkrácením trestu. Tím by se oddělili notoričtí recidivisté a sociální příživníci (takoví jsou obvykle těžký netáhla) od těch, kteří v životě přešlápli a nechtějí si to zopakovat.

Cely to ale narazi na fakt, ze vezen je strasne drahej zamestnanec. Ono zalezi, na jakym "levelu" clovek sedi. Kdo sedi "s dohledem"(jinak slusnej clovek, co prejel opilce v cerny bunde spiciho uprostred silnice za zatackou), tak ten vetsinou maka, protoze v podstate neni hlidanej, rano ho vykopnou z kriminalu, jde zametat a po sichte se sam vrati. Obcasne,minimalne jednou tydne, probehne nejaka namatkova kontrola a mistr mu to musi podepsat a zhodnotit. Ale takovej vezen se zvysenou ostrahou nesmi vubec opustit prostory veznice a pokud ho nezamestna veznice sama, tak pro nej prace proste neni. I nad osouzenym do veznice s ostrahou musi stat ozbrojena straz porad a misto kde pracuje musi byt zabezpeceny - coz z nich dela drahy zamestnance, i kdyby delali zadarmo.
Jinak samozrejme, pracovni hodnoceni je soucasti spisu a pri zadaosti o podminecny propusteni se hodnoti.