Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak dlouhou vám dal psychiatr neschopenku?

Po 45 letech, kdy už jsem to nemohla vydržet (dvakrát mě vyhodili z práce, že nedává), jsem dostala diagnozu, která často končí invaliditou. Trpím ji vlastně celý život, ale zhoršila se tak, že nejsem schopná někam do práce. Psychiatrička mi však tvrdošíjně dovolí neschopenku jen na dva měsíce (nějak víc se bojí ČSSZ, že jsem na neschopenku šla v ochranné lhůtě). Kvůli rodinným poměrům půjdu se léčit do PL až na podzim - i když trpím . Takže mezitím budu muset jít na ÚP. Přijde mi to nefér. Vídávám na inetu hlášky, že jsou lidé doma s psychikou třeba i rok. Rozumím tomu, člověk je prostě naprosto hotov. Za dva měsíce se do kupy rozhodně nedám. Mám změnit psychiatra? Děkuji Vám moc za vaše zkušenosti!!

Nezáviděníhodná situace,ale i nevhodná to tady rozpitvávat. Jste-li nespokojena s odborným lékařem,je nutné intervenovat na nadřízených orgánech,nebo přímo na pojišťovně. Tady se spíše dovíte co se komu kdy přihodilo,takové ty historky z natáčení.

obecne se ridim radou "pokud nejste spokojeni s odpovedi, zeptejte se jinde" :)

takze jiny doktor, jiny nazor, treba s tim prijde i jinak zvolena terapie a zlepseni stavu.. kdyz nepomuze, otravujte revizniho doktora na pojistovne..

hodne stesti :)

Skončí-li DPN a „půjdete-li na ÚP“, skončí podpůrčí doba pro výplatu nemocenského.
Nárok na další nemocenské vznikne až se vznikem nového nemocenského pojištění
(po nástupu do nového zaměstnání).

I při nemoci v ochranné lhůtě máte nárok na nemocenské do konce nemoci (do uzdravení)
nebo do konce podpůrčí doby, která je stejně dlouhá, jako v případě zaměstnání.

Není směrodatné, co vídáte v internetu, ti lidé mohou mít jiné, případně jinak závažné
problémy. Posouzení Vašeho zdravotního stavu a potřeby trvání DPN je v kompetenci
lékaře (nikoliv Vaší nebo neznámých lidí z internetu).

Jak vidí ošetřující lékař Váš zdravotní stav? Rozhodovat o trvání neschopenky by
měl pouze podle zdravotního stavu, nikoliv podle toho, jestli jde o nemoc v OL.

Jste-li v DPN, je Vaší první povinností dodržovat léčebný režim a léčit se. Jestli
Váš lékař navrhuje hospitalizaci a Vy ji odmítáte nebo odkládáte, nemusí lékař
DPN dále prodlužovat (odmítáte-li spolupracovat na léčbě, nemá DPN smysl).

Zmíněné dva měsíce byste podle mne neměla brát jako „hotovou věc“, ale jako odhad
délky léčby. I Váš pohled je jenom odhad, jako laik těžko dokážete určit, jak dlouho
budete léčbu potřebovat (za dva měsíce se toho může změnit až překvapivě mnoho).

Máte-li pochybnosti o rozhodnutí svého lékaře, můžete si prostřednictvím své zdravotní
pojišťovny vyžádat bezplatnou konzultaci dalšího lékaře (nechte si zdravotní pojišťovnou
doporučit dalšího lékaře ke konzultaci).

Na změnu lékaře máte samozřejmě právo. Já bych ale doporučila obezřetnost
a vše důkladně zvážit. Pokud byste nespolupracovala ani s dalším lékařem (odklad
či odmítnutí navrhované léčby, mohlo by to i u něj dopadnout stejně).