Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měl bych se poradit s doktorkou ohledně možném problému s hormony ?

Zdravím, za měsíc mi bude 17 a mám problém... Problém je v tom, že mám +- 170cm výšku, ochlupení na hrudi ani na rukou skoro žádné nemám, nezním jakoby mi bylo 16/17 a lidi si mě pletou přes telefon s malým dítětem a ani celkově vzhledově nevypadám na 16/17, říkám si už od 15 let že se prostě pozdějš vyvýjim a že to určitě bude do 2 let lepší , ale ono furt skoro nic... Všichni kamarádi co znám od školky a základky jsou na tom vývojově normálně... A ani lidi na střední a někteří učitelé mě nedokážou brát vážně, což je dost demotivující jak studijně, tak i celkově do života , prostě se celkově hůř seznamuje s novýma lidma s tím jak na tom jsem... Už mě to začíná dost trápit a nevim jestli bych měl třeba za půl roku zajít za doktorkou a aby mě poslala na nějáké vyšetření ohledně hormonů , problém je že i za ní se stydím jít , protože mě nedokáže taky moc vážně brát... Fakt netuším jestli se jen trápím zbytečně nebo oprávněně, jen nechci aby bylo už moc pozdě a nic se nedalo nadělat...

Klidně se své doktorce svěř, určitě se ti nevysměje. Pravděpodobně tě ubezpečí v tom, že je to normální. A ty budeš mít klid.

Někdo je chlupatý jak orangután, někdo vypadá normálně. Někdo výrazně mutuje a někomu zůstane "vysoký hlas" navždy (napadá mě K. Gott).

Není ale vyloučeno, že nějaký zdravotní problém máš. To ovšem internetoví "doktoři" nemohou zjistit.

Daj si poradit starsimi a nemusis ist ani za doktorkou;o).
Zla sprava je, ze uz asi nevyrasties aj ked...ono s tym rastom je to obcas divne. Ja som prisiel na strednu ako 14 rocny a meral som 172cm a bol som jednym z najvyssich v triede. Dnes ako dospely meriam 177-178, takze som vyrastol len o par cm.
Spoluziak mal v prvej triede na gympli asi 158cm...taky tutko malicky. Dnes ma 183 a ja doteraz nechapem preco on vyrastol tolko a ja taky perspektivny skoro nic;o).
Pointa je vsak v niecom inom.
Pockaj par rokov a budes mat naozaj ine starosti ako to kolko merias, ako zarastas, akeho ho mas velkeho a podobne nezmysli, ktore nas trapia v urcitom veku, ale rozumny clovek ich uz po case prestane riesit, pretoze na kvalitu zivota nemaju vobec ziaden vplyv.

hormony riesi endokrinolog/icka....ja som na takom vysetreni bola, budem chodit na kontroly..nie je to nic strasne...urobi sono...odoberie krv...ked treba...a hlavne anamneza..prekonane ochorenia, a nadiktujes lieky, ktore uzivas plus vsetky volnopredajne vitaminy..
Neboli to..:)