Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příklad ze scio OSP

Mám tu příklad ze cvičebnice OSP, ale i přes vysvětlivku proč to tak je, mi to pořád nejde na mozek.

Operace $ je definována takto: x$y = 2x-y(na druhou) ... Čemu se rovná x, platí-li x$y=10 a y=2?
A) 6
B) 7
C) 14
D) 16

"Ze zadání je zřejmé, že na levé straně definiční rovnosti dosadíte 10 a na pravé straně dosadíte za y = 2. Získáte rovnici 10 = 2x - 22. Úpravami dojdete k výsledku x = 7."

Nerozumím tomu, kde se vzalo číslo 22 v rovnici. Kdyby mi to prosím mohl někdo vysvětlit, předem děkuji.

Tak abych to upřesnil, zajímalo mě, jestli jde o tiskovou chybu a nebo už jsem tak vygumovaný, že takový lehký příklad nedokážu vyřešit. Samozřejmě vím, že 2(na druhou) je 4 a zbytek postupu taky chápu. Jen jsem si chtěl být jist, že je to chyba v knize a ne tím, že bych něco přehlédl. Děkuji.