Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysvědčení- podpora rodiny

Zdravím vespolek!

Momentálně jsem ve druhém ročníku na gymnáziu a jak jistě víte, tak v úterý bylo pololetní vysvědčení. Jelikož jsem na intru, tak ho rodiče viděli až dnes. Co se týče známek, tak mám jednu trojku(matematika) a jednu dvojku(fyzika). Jinak mám samé jedničky, což si myslím, že je opravdu dobré v rámci vzdělání.

A o co tedy jde. Když jsem vysvědčení ukázal rodičům, tak řekli "je tam no" a "mohlo to být lepší ". Opravdu mě to zaskočilo, čekal jsem alespoň nějakou podporu. Mám druhý nejlepší průměr ze třídy, 5. nejlepší z ročníku (3 třídy) a tak jsem doufal alespoň v nějakou pochvalu nebo tak něco. Nejde mi ani tak o to, aby se pořádali oslavy, ale spíš o "poplácání po zádech" nebo tak něco.

Ohledně předmětů. Jde o to, že plánuji jít na práva, takže svůj čas věnuji hlavně dějepisu a společenským vědám. Rád bych matematiku vytáhl, bohužel nějak to nejde. Už jsem několikrát navrhl doučování, avšak říkají mi, že nebudou platit za něco, co můžu zvládnout ve svém vlastním volném čase. Vážně nevím, co dělat a proč se vlastně rodina tak chová. Někdo nějaký nápad , proč by se tohle mohlo dít a co s tím dělat?

Ja slysel "mohlo to byt lepsi/mas na vic" neustale. Za me to jsou asi vyslovene nejdebilnejsi fraze ktere znam a jedine me to naucilo dlabat na rodice, at udelas cokoli, vzdycky to muze byt lepsi nebo budes mit na vic a jak se za tim kvuli nekomu budes porad honit, tak ti ze zivota nezustane nic.

Neřeš to, ikdybys tam měl jednu dvojku, tak by řekli, že si to mohl vytáhnout... A až dokončíš střední a půjdeš na vejšku, zjistíš, že nějaký známky jsou jako ukazatel vzdělání k ničemu ;-) důležité je to, co si odneseš v hlavě ty. Jestli se samýma jedničkama, nebo čtyřkama je úplně fuk. Klidně můžeš být čtyřkař a mít více znalostí, než ten šprt, co to má vydřené, nazpamět naučené, ale absolutně to neumí využít v reálu a je mu to k ničemu.

Ahoj,
mám to úplně stejně. První ročník gymnázia. Chystám se na práva. Dvě dvojky. „Mohlo to být lepší.“ To je tak, když holt nastavíš vysoký standart. Mí rodiče si všímají toho „horšího“. To dobré berou jako samozřejmost.
Myslím si, že kdybys opravdu chtěl a věnoval tomu čas, tak tu matiku vytáhneš do určité míry svépomoci sám. Hlavně je potřeba se soustředit na ten cíl a nevěšet hlavu. Na mj. internetu najdeš spoustu materiálů, které ti mohou pomoci. Jen tomu prostě vyzkoušej věnovat čas, co by ti dalo to doučko. Věřím, že to prostě jde.
Přeji hodně štěstí. :)

já už to kdysi tady psal. jízda na kole. přítulka mínila jet kolem v pruhu pro kolaře na silnici. já odmítnul(mnoho kamiónů= mrtvých bodů). hádka, chtěl jsem jet po chodníku. když mi došel argument, tak jsem po ní flusnul- to zná tu situaci a stav každý chlap, když mu dojdou argumenty, málo kdo to udělá. to by jí ještě tak nenasralo.
bohužel jsem znal zkratku domů - takže jsem deklasoval mojí kontadorku tím, že jsem na ní čekal s kolem na lodžii s cigárem v ruce. a to jsem žehlil týden.

Priklad...dnes som bol od rana pracovat (velkopodnikatelia ako ja pracuju aj v sobotu), hnusne tahanie kablov, listovanie, vrtanie 28 vrtakom cez poschodia, same fajnovucke veci. Ani na obede som nebol, prisiel vecer domov, dostal najest a lahol som si unavenys malou lebo ju bolo treba uspat.
Ked prisla za mnou, ze mam ist pozriet cisticku, ci ju netreba vypustat a ja som jej povedal nech sa ide pozriet sama dozvedel som sa ako vsetko musi robit sama a ja jej s nicim nepomaham.
Nejaka pochvala od rodicov za vysvecko je oproti tomuto nic, toto je ozajstny zivot a nie nejake vysvecko;o).
Btw nestazujem sa, len konstatujem...uz som si za tie roky zvykol;o).
A navyse neverim, ze inde je to inak viem ako to funguje v inych rodinach tak tu moc nemachrujte, ze ta vasa je ina;oP.

Když se mi někdy podařilo na základní škole dostat 1-, musel jsem doma poslouchat lamentování, že skončím u hovnocucu. Dostat dvojku, to bylo pomalu na zvláštní školu.

Tehdy ale byla jiná doba, dostat se na vysokou (kam "smělo" jen pár procent populačního ročníku) nebylo jak dnes, kdy (spíše soukromou) VŠ vystuduje s bumážkou i debil.