Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysvědčení- podpora rodiny

Zdravím vespolek!

Momentálně jsem ve druhém ročníku na gymnáziu a jak jistě víte, tak v úterý bylo pololetní vysvědčení. Jelikož jsem na intru, tak ho rodiče viděli až dnes. Co se týče známek, tak mám jednu trojku(matematika) a jednu dvojku(fyzika). Jinak mám samé jedničky, což si myslím, že je opravdu dobré v rámci vzdělání.

A o co tedy jde. Když jsem vysvědčení ukázal rodičům, tak řekli "je tam no" a "mohlo to být lepší ". Opravdu mě to zaskočilo, čekal jsem alespoň nějakou podporu. Mám druhý nejlepší průměr ze třídy, 5. nejlepší z ročníku (3 třídy) a tak jsem doufal alespoň v nějakou pochvalu nebo tak něco. Nejde mi ani tak o to, aby se pořádali oslavy, ale spíš o "poplácání po zádech" nebo tak něco.

Ohledně předmětů. Jde o to, že plánuji jít na práva, takže svůj čas věnuji hlavně dějepisu a společenským vědám. Rád bych matematiku vytáhl, bohužel nějak to nejde. Už jsem několikrát navrhl doučování, avšak říkají mi, že nebudou platit za něco, co můžu zvládnout ve svém vlastním volném čase. Vážně nevím, co dělat a proč se vlastně rodina tak chová. Někdo nějaký nápad , proč by se tohle mohlo dít a co s tím dělat?

Ahoj,
mám to úplně stejně. První ročník gymnázia. Chystám se na práva. Dvě dvojky. „Mohlo to být lepší.“ To je tak, když holt nastavíš vysoký standart. Mí rodiče si všímají toho „horšího“. To dobré berou jako samozřejmost.
Myslím si, že kdybys opravdu chtěl a věnoval tomu čas, tak tu matiku vytáhneš do určité míry svépomoci sám. Hlavně je potřeba se soustředit na ten cíl a nevěšet hlavu. Na mj. internetu najdeš spoustu materiálů, které ti mohou pomoci. Jen tomu prostě vyzkoušej věnovat čas, co by ti dalo to doučko. Věřím, že to prostě jde.
Přeji hodně štěstí. :)