Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Měřič ušlé vzdálenosti z Billy.

Všimnul jsem si, u nás v Bille mají nějaký udělátor (visí tam u jedné pokladny), vypadá jako tikitální hodinky. Blíže jsem se na něj nekoukal, je v akci, zlevněný asi z 250 na 120Kč a je u něj napsáno, že mimo jiné měří ušlou vzdálenost.
Docela by mne zajímalo, když se jdu projít po městě a nakoupit, kolik tak asi ujdu. Myslím, že ten udělátor to na metry měřit nedokáže, ale kdyby to uměl aspoň na kilometry, stačilo by mi to.

Máte s tím nějaké zkušenosti?

Na měření ušlé vzdálenosti je asi lepší nějaká appka do mobilu, co jede podle GPS. Pokud máte i nějaký levnější chytrý telefon, tak si stáhněte třeba Runtastic. Ten je primárně používaný třeba na běhání a tak, ale já jsem těžký nesportovec :-D Ale zas poměrně chodič, takže ho zapínám při nějaké cestě někam. Měří to vzdálenost, rychlost, převýšení a tak. Fajn udělátko a rozjedu to i na své chatrné levné 2 roky staré Nokii Lumii za 2000,- :-) A určitě to bude přesnější než krokoměr s tím bohusem, že základní verze Runtasticu je ke stažení zadara.

Problém u tohohle je v tom, že to neměří v budovách a zároveň to počítá i vzdálenost ujetou třeba MHD. V tomhle je krokoměr významně lepší, protože se dá použít všude a vždycky, je jedno, jestli se stavíš cestou domu v nákupáku, svezeš se dvě zastávky autobusem, nebo si uděláš piknik v lese (kde bude signál GPS lítat a dělat metry navíc).

Na druhou stranu, pokud to jsou procházky jenom venku, třeba na vesnici se psem, pak bude tebou navrhované řešení určitě lepší, protože je prostě přesnější. Záleží to na tom, co s tím vlastně chce tazatel měřit.