Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doba prokázání alkoholu v krvi.

Měl bych dotaz, po jakou dobu dobu lze prokázat alkohol v krvi, třeba i stopové množství. Řekněme po 3 denní pijácké akci (2-3 piva + par panáku za den) Zajimalo by mě jestli by to šlo prokázat třeba po 3-4 dnech od konce akce, nebo jestli by to nějak výrazněji změnilo složení látek v krvi, které by mohly negativně ovlivnit vyšetření krve.
Děkuji za odpověď.

záleží kvôli čomu a na aké krvné testy ideš,taký alkoholický záťah na emulgovanom a koagulovanom hemoglobíne spraví prúser na niekolko mesiacov,na počet červených/bielych krviniek,krvných doštičiek,sedimentáciu to nemá vplyv žiadny ,na hladinu fenolov,ketonov,kyseliny močovej v krvi to môže mať vplyv aj 3-6 týždňov a odber krvi len kvôli zisteniu požitia alkoholu,to závisí od vypitého množstva alkoholu,na to existujú kalkulačky,už tu odkaz je-viz tuším príspevok od Nola,ak sa nemýlim,pokial užívaš nejaké lieky na báze sulfonamidu alebo iného amínu,tak alkohol v krvi sa odbúrava s cca 18 až 36 hodinovým spozdením oproti výsledkom z takejto kalkulačky.....